Connect with Us

All posts tagged "lezhe"

Shoqërohet me forcë nga policia avokati Gjergj Neli/ Bashkëshortja: Efektivët e dhunuan
Kronika 20:52 - 27 Tetor, 2020

Shoqërohet me forcë nga policia avokati Gjergj Neli/ Bashkëshortja: Efektivët e dhunuan

Avokati Gjergj Neli është shoqëruar me forcë në Policinë e Lezhës. Denoncimin e ka bërë bashkëshortja e tij, Shaqe Marinaj, e cila është dhe zv/kryetare e...

OFL zbarkon në Vlorë/ Në shënjestër vrasës dhe trafikantë
Kronika 14:20 - 19 Tetor, 2020

Vrasje dhe terrorizëm/ OLF zbarkon në Lezhë dhe Mirditë, kush janë shënjestra e radhës

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularët e vetëdeklarimit të pasurisë, tre shtetasve, dy prej të cilëvë banues në Mirditë dhe një në Lezhë. Në...

Zhduket prej katër ditësh 40-vjeçari nga Vlora/ Dyshohet për rrëmbim
Kronika 10:56 - 16 Tetor, 2020

Sherr mes të rinjve/ Plagoset 26-vjeçari, në pranga autori

Një 26-vjeçar në Lezhë ka mbetur i plagosur me sende të forta, pas një konflikti të çastit, mes dy të rinjve. Mësohet se i plagosur ka...

I dënuar me burg për vrasje/ Arrestohet 34-vjeçari
Politikë 14:37 - 10 Tetor, 2020

I dënuar me burg për vrasje/ Arrestohet 34-vjeçari

Një 34-vjeçar i dënuar për vrasje me paramendim të kryer në bashkëpunim dhe armëmbajtje pa leje është vënë në pranga nga policia e Lezhës. Sipas uniformave...

“Mafia e plehrave kërkon të fshehë vjedhjen e shqiptarëve”/ PD kërkesë SPAK “të zgjohet nga gjumi”
Politikë 20:54 - 1 Tetor, 2020

Mbyllet votimi në Qarkun Lezhë/ PD konfirmon 31 kandidatët për deputetë

Ka përfunduar votimi i anëtarësisë së PD në qarkun Lezhw për përzgjedhjen e kandidatëve me të cilët Partia Demokratike do të marrë pjesë në zgjedhje. Në...

Vijojnë lëkundjet e tërmetit në vend/ Ja ku ishte epiqendra
Sociale 14:01 - 15 Shtator, 2020

Lëkundje të lehta tërmeti/ Ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mesditen e sotme në qytetin e Lezhës. Sipas EMSC-së epiqendra është 11 km nga qyteti i Lezhës dhe 6 km në veri...

Nusja rreh vjehrrin dhe e bën për spital/ Pranga 40 vjeçares në Lezhë
Kronika 21:20 - 13 Shtator, 2020

Nusja rreh vjehrrin dhe e bën për spital/ Pranga 40 vjeçares në Lezhë

Një 40-vjeçare nga Lezha me iniciale Gj.B është arrestuar nga policia pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj vjehrrit të saj. Sipas policisë 40-vjeçarja është...

Arrestohen pesë persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen
Kronika 11:04 - 13 Shtator, 2020

I dënuar me burg në Itali/ Arrestohet 40-vjeçari në Lezhë

Policia e Lezhës ka arrestuar një 40 vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Në pranga ka rënë Gjergj Mirashi, 40 vjeç, banues në Lezhë. Mësohet se...

Rikthehen lëkundjet e tërmetit/ Ja ku ishte epiqendra
Sociale 19:02 - 12 Shtator, 2020

Rikthehen lëkundjet e tërmetit/ Ja ku ishte epiqendra

Rikthehen lëkundjet e tërmetit në vend. Sipas EMSC, lëkundjet kanë qenë të magnitudës 4.2 ballë, të shkallës rihter, me epiqendër në Lezhë. Kujtojmë këtu se që...

17 vjeçari në Berat humb jetën tragjikisht
Kronika 19:06 - 7 Shtator, 2020

Përshihet nga flakët banesa në Lezhë/ Asfiksohet një person

Një banesë është përfshirë nga flakët pak momente më parë në fshatin Dajç të Lezhës. Mësohet se si pasojë është asfiksuar një person, identiteti i të...

Aksident në Berat/ Motori godet ‘Benz’-in nga pas
Kronika 17:58 - 6 Shtator, 2020

Makina përplas motoçikletën në Lezhë/ Plagoset rëndë drejtuesi

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Shkodër- Lezhë, afër Balldrenit ku një automjet ka përplasur një motoçikletë. I aksidentuar ka mbrtur...

Aksident i frikshëm në Lezhë/ Makina përplaset me dordurën
Kronika 22:08 - 2 Shtator, 2020

Aksident i frikshëm në Lezhë/ Makina përplaset me bordurën

Një aksident i rëndë  është regjistruar mbrëmjen e sotme në hyrje të qytetit të Lezhës. Mësohet se një automjet është përplasur me barrieren anësore të rrugës....

Lindita Nikolla rikthehet në Lezhë/ PD: Rama hoqi helmuesin për dështaken
Politikë 21:08 - 1 Shtator, 2020

Lindita Nikolla rikthehet në Lezhë/ PD: Rama hoqi helmuesin për dështaken

Dega e PD-së në Lezhë ka reaguar pas vendimit pasditen e sotme të kryeministrit Edi Rama për të rikthyer Lindita Nikollën drejtuese politike në qarkun e...

PD ndez “motorët” për zgjedhjet/ Brenda tetorit caktohen drejtuesit politikë në qarqe
Politikë 12:04 - 31 Gusht, 2020

“Qeveria në gjumë”/ PD: Shkollat e Lezhës nuk janë gati të hapin dyert

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Lindita Metaliaj, ka ngritur akuza ndaj qeverisë vetëm dy javë para fillimit të vitit të ri shkollor. Në një deklaratë për shtyp,...

Të shtëna me armë zjarri në Lezhë
Kronika 20:19 - 15 Gusht, 2020

Të shtëna me armë zjarri në Lezhë

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në rrugën e “Shëngjinit”, në Lezhë, në afërsi të lagjes “Xhenjo”. Mësohet se disa persona ende të paidentifikuar kanë...

Manastirliu në Lezhë: Fuqizojmë spitalet rajonale për përballimin e situatës së Covid19
Shëndeti 14:32 - 12 Gusht, 2020

Manastirliu në Lezhë: Fuqizojmë spitalet rajonale për përballimin e situatës së Covid19

Gjatë inspektimit në spitalin e Lezhës, Ministrja Manastirliu deklaroi se po vijon fuqizimi i spitaleve rajonale dhe përgatitja e tyre sipas skenarëve të Komitetit Teknik të...

Kronika 12:44 - 12 Gusht, 2020

OFL “hedh grepat” në Lezhë dhe Kurbin/ Kush janë katër “shënjestrat” e radhës

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

“Të shtënat me armë në Peqin”/ Merr tjetër kthesë ngjarja, çfarë thotë policia
Kronika 16:13 - 11 Gusht, 2020

Dhunohet me mjete të forta 21 vjeçari në Lezhë/ Dërgohet në gjendje të rëndë në spital

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në Lezhë. Sipas asaj që raporton Ballakan web, një i ri, 21 vjeç me inicialet G.K është...

Drejtonin makinën tapë dhe ecnin me shpejtësi/ Pezullohen 32 patenta, arrestohen disa të rinj
Kronika 13:17 - 9 Gusht, 2020

Drejtonin makinën tapë dhe ecnin me shpejtësi/ Pezullohen 32 patenta, arrestohen disa të rinj

Gjatë fundjavës, janë pezulluar 32 leje drejtimi në Lezhë për shpejtësi tej normave të lejuara dhe drejtim mjeti nën efektin e alkolit. Blutë bëjnë me dije...

“Benzi” përplaset me kamionçinën/ Plagosen dy persona
Kronika 18:06 - 5 Gusht, 2020

Makina përplas rëndë këmbësorin në Lezhë/ 25 vjeçari niset me urgjencë drejt Tiranës

Një aksidenti rëndë është regjistruar pasditen e sotme në fshatin Rraboshtë të Lezhës. Një automjet ka përplasur një këmbesor me inicialet K.B, vjeç 25. I aksidentuari...

I dënuar në Itali me 6 vite burg/ Arrestohet në Lezhë i shumëkërkuari
Kronika 08:23 - 5 Gusht, 2020

I dënuar me burg nga drejtësia italiane/ Arrestohet në Lezhë i shumëkërkuari

Një tjetër shtetas shqiptar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar është vënë në pranga me qëllim ekstradimi drejt Italisë. Mësohet se shërbimet policore të Drejtorisë Vendore të...

“Plasin” gjobat pas organizmit të dasmave/ Mbyllen tre lokale, një administrator dënohet me 30 milionë lekë
Kronika 15:31 - 3 Gusht, 2020

“Plasin” gjobat pas organizmit të dasmave/ Mbyllen tre lokale, një administrator dënohet me 30 milionë lekë

Policia e Qarkut Lezhë vijon kontrollet për zbatimin e protokolleve të sigurisë, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19. Gjatë kontrolleve, Policia ka evidentuar në shkelje...

E rëndë/ Gjendet i pajetë roja i një auto-servsi në Tiranë
Kronika 13:09 - 31 Korrik, 2020

Gjendet i pajetë një person në Lezhë/ Dyshimet e para

Një ngjarje e rëndë është shënuar gjatë ditës së sotme në Lezhë. Rreth orës 11: 30, , në fshatin Gajush,Lezhë është gjetur i pajetë shtetasi N....