Connect with Us

All posts tagged "lezha"

Sociale 08:29 - 13 Mars, 2020

Lezha në karantinë/ Të hapura vetëm karburantet, furrat e bukës dhe farmacitë

Edhe qyteti i Lezhës i është bindur masave drastike të ndërmarra nga qeveria, undër përhapjes së koronavirusit. Kështu mëngjesin e sotëm në rrugët e këtij qyteti...

Politikë 14:34 - 29 Nentor, 2019

Shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme/ Qeveria “harron” Lezhën

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka reaguar pasi kryeministri Edi Rama, sot në mbledhjen e qeverisë tha se është vendosur të shpallet gjendja e jashtëzakonshme edhe...

Politikë 14:01 - 17 Gusht, 2019

Habit Pjerin Ndreu/ Ftesë publike Lulzim Bashës, ja çfarë i kërkon

Pjerin Ndreu, i cili u zgjodh kryebashkiaku i ri i Lezhës në zgjedhjet e 30 qershorit, ka reaguar pas video-mesazhit të kreut të PD-së, Lulzim Basha,...

hapet fushata e ps ne lezhe
Aktualitet 18:08 - 2 Qershor, 2019

“Do ta bëjmë Lezhën si Tirana”/ Pjerin Ndreu i jep besën qytetarëve

Kandidati i PS-së për Bashkinë e Lezhës, Pjerin Ndreu, gjatë fjalës së tij përpara qytetarëve të Lezhës, ku ndodhet edhe kryeministri Edi Rama për hapjen e...

lulzim basha .viziton suahip dollapin
Aktualitet 13:20 - 21 Maj, 2019

Shënim/ Kërcënime dhe pazare me kandidatët e Bindjes Demokratike në bashkitë e Bashës

Dy kandidatë të Bindjes Demokratike, janë tërhequr nga gara për zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019. Një ditë më parë është tërhequr kanndidati për Bashkinë e...

Aktualitet 08:19 - 16 Tetor, 2018

Lezhjanët thyejnë një tjetër rekord, ndërsa tiranasit mbeten të fundit

Event mjaft i rëndësishëm në shoqërinë e një vendi janë martesat. Nuk është aspak sekret që martesat në ditët e sotme janë shumë më ndryshe se...

Aktualitet 17:17 - 27 Gusht, 2018

Basha dhe Rama i vënë “zjarrin” Veriut

Qarku i Shkodrës ka deputetët më joefektiv. Sipas një raporti  të publikuar nga Instituti i Studimeve Politike, qarku i Shkodrës zë vendin e parë për efektshmërinë...

Aktualitet 16:14 - 21 Gusht, 2018

Lezha rrezikohet nga përmbytjet/ Specialistët japin alarmin

Lumi Drin në Lezhë, ka shumë mundësi të përmbysë të gjithë zonën. Ky është alarmi që vjen nga specialistet. Ata thonë se natyra hakmerret për veprime...

Aktualitet 16:35 - 16 Korrik, 2018

Kurrë sa sot nuk ka patur nevojë qytetari i parë i qytetit për një ngadhënjimtarë si Eduart ndocaj

Nga Nikoll Uldreaj Politika e nxehur gjakrash po e ndien pulsin e ditëve që u shpreh ngushëllimet për humbjen e qytetarit të parë në pushtetin lokal....

Aktualitet 15:46 - 9 Qershor, 2018

“Shpërthen” ish-deputeti socialist: Lezha në mëshirë të fatit

Ish deputeti i Partisë Socialiste, Eduart Ndocaj me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka shprehur problematikën kryesore të qytetarëve lezhianë, transportin publik brenda qytetit...

Aktualitet 23:04 - 15 Shkurt, 2018

Tirana qyteti me më shumë grupe kriminale/ Ja qytetet e tjera me kriminalitetin më të lartë

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, u shpreh se janë 40 grupe kriminale që veprojnë në të gjithë vendin, ndërsa tha se 6 prej tyre veprojnë në...

Aktualitet 21:48 - 22 Tetor, 2017

Banda e Arben Ndokës së PS-së përgjak Lezhën

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar ngjarjen e fundit ndodhur sot në orët e mbremjes në Shëngjin, ku pas një shkërmbimi zjarri u plagosën dy persona. Në...

Aktualitet 14:28 - 30 Maj, 2017

Zgjedhjet e 2013 në Lezhë s’kanë mbaruar ende/A do ketë çudi të tjera?

Zgjedhjet e vitit 2013 në qarkun Lezhë nuk kanë mbaruar ende! Një paradoks ligjor dhe bashkim rastësish që përbëjnë rast studimor. Pas përfundimit të listës së...

Aktualitet 22:29 - 6 Prill, 2017

Duhet të qash për Lezhën!/Rama me ironi: Më sill një kokërr qepë!

Kryeministri Edi Rama ka komentuar me ironi situatën e krijuar në Lezhë, ku mori 28 mijë vota dhe s’ka asnjë deputet. Gazetari Ylli Rakipi i tha...

Aktualitet 13:01 - 31 Mars, 2017

Lidhja ime me Lezhën dhe Mirditën!

U bë më shumë se tre vjet që me mirditoret kam krijuar marrëdhënie vëllazërore. Tashmë kam më shumë se tre vjet që më shumë frekuentoj Rrëshenin,...

Aktualitet 14:35 - 2 Mars, 2017

Lezha, qytet reklamash e sherresh politike

Mire qe ka rastisur Beslidhja e Lezhes dhe Skenderbeu qe politika naive lezhjane te takohet, mblidhet, te bejne fotot sikur kane harmoni te madhe e dashuri...

Aktualitet 12:02 - 27 Shkurt, 2017

PS s’ka më emra në listë/ Ja kujt i kalon mandati i Armando Prengës

Deputeti i PS, Armando Prenga, dorëzoi sot mandatin e deputetit. Largimi i tij është një numër më pak për Edi Ramën, por nga ana tjetër mund...

Aktualitet 12:12 - 24 Janar, 2017

Pranga pedofilit nga Lezha, ngacmoi seksualisht dy motrat e mitura

Një shtetas i cili ka kryer veprime të turpshme me dy të mitura, tashmë është arrestuar në flagrancë. Policia e Lezhës ka vënë në pranga një...

Aktualitet 21:40 - 29 Nentor, 2016

FOTOT/ Lezha në errësirë

Moti i keq ka shkaktuar një sërë problemesh në furnizimin me energji të disa zonave në vend, një prej të cilave Lezha. Burime për citynews thanë...

Aktualitet 22:03 - 15 Qershor, 2016

Gjysma e Lezhës pa drita

Gjysma e qytetit të Lezhës ka mbetur pa energji elektrike mbrëmjen e sotme. Burimet thanë për citynews se prej disa orësh qytetarët lezhjanë kanë qenë në...

Aktualitet 09:54 - 11 Shtator, 2015

Kastriot Piroli: Vetëm dy muaj burg kam bërë/Dua të bëhem deputet

Dorëheqja e Arben Ndokës dhe arrestimi i Armando Prengës ka “zgjuar” të gjithë kandidatët për deputetë nën logon e PS-së për zgjedhjet e vitit 2013. Teksa...

Kultura 17:35 - 18 Mars, 2015

Lezhë/  Zbulohet një urë dhe një mur antik

Instalimi i ujësjellësit të ri të Lezhës është lënë pezull për shkak se gjatë punimeve janë zbuluar disa gjetje arkeologjike. Sipas informacionit, është zbuluar një urë...