Connect with Us

All posts tagged "Leyla Moses-Ones"

Politikë 11:45 - 28 Tetor, 2019

Konferenca e SHBA në Ballkanin Perëndimor/ Leyla Moses-Ones: Shqipëria pjesë e BE nëse dyfishon luftën ndaj krimit

E ngarkuara me punë e SHBA në Tiranë, Leyla Moses-Ones deklaroi se Shqipëria do të fitojë një vend në radhët e BE-së duke dyfishuar përpjekjet për...

Politikë 10:49 - 7 Tetor, 2019

SHBA apel magjistratëve të rinj/ Mbani sytë hapur, jeni shpresa për Shqipërinë  

E Ngarkuara me Punë e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara Leyla Moses-Ones, ishte e pranishme sot në ceremoninë e diplomimit të kandidateve për magjistratë 2016-2019. Në...

Politikë 16:15 - 4 Shtator, 2019

Zyrtari i DASH dhe zv.ambasadorja e SHBA në zyrën e Ballës/ Zbulohen mesazhet

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka  pritur në një takim me zyrtarin e lartë të DASH, Dave Kostelancik dhe diplomaten Leyla Moses-Ones....

Aktualitet 11:25 - 25 Qershor, 2019

Zbulohen detajet/ Kush e përgatiti shkresën skandaloze për shkatërrimin e zgjedhjeve

Mbrëmjen e djeshme, një dokument pa firmë dhe pa vulë, një shkresë thuajse si trakt u publikua në shumë media. Fillimisht shkresa u duk e pabesueshme,...

Aktualitet 10:11 - 25 Qershor, 2019

Kriza politike/ Ambasadorja e SHBA në zyrën e Bashës

Duket se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk do të rrinë “duar kryq”, në lidhje me krizën politike në Shqipëri. E ngarkuara me punë e SHBA-ve...

Aktualitet 11:38 - 16 Prill, 2019

Përlotet diplomatja amerikane/ Mesazhi i fortë për politikën

E ngarkuara me Punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Leyla Moses-Ones, është përlotur sot gjatë fjalës së saj në një aktivitet,...

Aktualitet 12:21 - 2 Prill, 2019

SHBA po këshillon prokurorët/ Paralajmëron diplomatja amerikane

Reforma në drejtësi po ecën përpara dhe nuk do të ndalet. Kështu ka deklaruar e ngarkuara me punë në Ambasadën Amerikane në Tiranë, Leyla Moses-Ones, gjatë...

partia demokratike tirane
Aktualitet 10:50 - 6 Mars, 2019

Kriza politike/ Zv.ambasadorja e SHBA “zbarkon” në selinë blu

Zëvendës ambasadorja e SHBA në Tiranë, Leyla Moses-Ones ka mbërritur paraditen e sotme në selinë e Partisë Demokratike, ku po zhvillon një takim me kreun e...

e ngarkuara me punë e SHBA-së, Leyla Moses-Ones
Aktualitet 14:36 - 13 Shkurt, 2019

Politika në favor të kriminelëve?/ SHBA mesazh të prerë

Është mbajtur sot në Tiranë, konferenca ‘Për një Shqipëri pa kanabis’, ku e pranishme ishte edhe e ngarkuara me punë e SHBA-së, Leyla Moses-Ones. Në fjalën...