Connect with Us

All posts tagged "leximi"

liber
Aktualitet 13:00 - 31 Janar, 2019

Lexoni dhe vetëm lexoni/ Nëse nuk mjafton këshilla, ju sjellim dhe arsyet pse

A e dini se fëmijëve të cilëve prindërit u lexojnë libra disa herë në javë shfaqin aftësi shumë më të mira të shkrim-leximit pas katër vjetëve,...

Aktualitet 14:49 - 6 Dhjetor, 2018

Ju tregojmë se çfarë u tha nën zë, gjatë  funeralit të  ish presidentit Bush

Të gjithë ish-presidentët  ende të gjallë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,si dhe të gjithë zëvendës presidentët, u mblodhën të mërkurën në Washington D.C, për t’i...

Aktualitet 23:20 - 21 Shtator, 2017

Foto/ Dedikimet më qeshrake të librave  

Sa dedikime librash mbani mend ? Me shumë mundësi asnjë. Zakonisht ato janë shumë të përgjithshme dhe pa imagjinatë. Por jo këto. Këtu do të gjeni...

Aktualitet 22:30 - 7 Gusht, 2017

Ja çfarë nuk dini për trurin tuaj!

Truri i njeriut është ndoshta organi më misterioz në trupin tonë. Shkencëtarët vazhdimisht mësojnë fakte të reja për punën e tij, por duket se në këtë...

Uncategorized 21:11 - 18 Prill, 2015

8 arsyet pse duhet të lexoni më shumë

Ne të gjithë kemi dëgjuar që leximi është i rëndësishëm, por ka disa arsye thelbësore se pse duhet të lexoni më shumë. 1-Leximi i një novele rrit...