Connect with Us

All posts tagged "levizje"

Radhët në Kapshticë/ Policia kufitare: Deri me 4 dhjetor nuk do të lëvizin as kamionët
Sociale 08:34 - 20 Nentor, 2020

Radha në Kapshticë/ Policia kufitare: Deri me 4 dhjetor nuk do të lëvizin as kamionët

Policia Kufitare e Kapshticës ka reaguar lidhur me radhën e krijuar nga kamionat në doganë. Sipas reagimit, autoritetet e Policisë Greke, në bazë të një njoftimi...

Sonte fillon kufizimi i lëvizjeve/ Kontrolle të rrepta në pika "kyçe", policia jep detaje
Politikë 17:03 - 11 Nentor, 2020

Sonte fillon kufizimi i lëvizjeve/ Kontrolle të rrepta në pika “kyçe”, policia jep detaje

Në zbatim të dy urdhrave të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, për shtimin e masave kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, Policia e Shtetit...

Hyjnë në fuqi nesër/ Rama publikon masat e reja kundër Covid 19
Aktualitet 10:06 - 10 Nentor, 2020

Hyjnë në fuqi nesër/ Rama publikon masat e reja kundër Covid 19

Kryeministri Edi Rama ka publikuar masat e reja që janë marrë dje nga Komiteti Teknik i ekspertëve për të frenuar përhapjen e Covid-19. Mes masave që...

Aktualitet 10:29 - 7 Nentor, 2020

Masat e reja anti-Covid/ Zbardhen detaje për kufizimet

Zbulohen detaje të tjera nga masat kufizuese që pritet të ndërmarrë qeveria për parandalimin e koronavirusit. CNA.al mëson se të parit që do të preken nga...

Lefter Koka i kthehet dashurisë së vjetër/ Braktis LSI për PS, mbështetja në Durrës dhe lëvizjet e tij
Politikë 23:27 - 6 Nentor, 2020

Lefter Koka i kthehet dashurisë së vjetër/ Ikën nga LSI për PS, mbështetja në Durrës dhe lëvizjet e tij

Deputeti i LSI-së, Lefter Koka, i është rikthyer dashurisë së vjetër. Mësohet se Koka është bashkuar sërish me Partinë Socialiste që kryesohet nga Edi Rama. Pas...

Lëvizja e re e Topallit/ Berisha: Çdo njeri ka të drejtë të bëjë zgjedhjen e tij
Politikë 13:42 - 2 Nentor, 2020

Lëvizja e re e Topallit/ Berisha: Çdo njeri ka të drejtë të bëjë zgjedhjen e tij

Ish kryeministri Sali Berisha ka folur lidhur me lëvizjen e re të ish kryeparlamentares, Jozefina Topalli. Berisha thotë se nuk ka pasur dijeni më herët dhe...

Tre majtistët që sulmojnë Topallin
Politikë 09:46 - 1 Nentor, 2020

Tre majtistët që sulmojnë Topallin

Janë tre personazhe që janë vënë në shërbim të një sulmi të strukturuar mediatik, deri dhe të neveritshëm ndaj ish kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli e...

Belgjika masa drastike ndaj Covid/ Kufizohet lëvizja e qytetarëve, mbyllen baret dhe restorantet
Bota 22:58 - 16 Tetor, 2020

Belgjika masa drastike ndaj Covid/ Kufizohet lëvizja e qytetarëve, mbyllen baret dhe restorantet

Komiteti Belg i Shëndetit Publik vendosi të ndalojë lëvizjen nga mesnata e së hënës deri në 5 të mëngjesit, si dhe të mbyllë baret dhe restorantet...

Kosova & Rajoni 20:09 - 16 Tetor, 2020

“Boom” lëvizjesh në Kosovë/ Hoti shkarkon drejtorin e doganave dhe atë të ATK-së

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj, janë shkarkuar edhe drejtori i doganës dhe i Administratës Tatimore të Kosovës. Sipas mediave kosovare, kryeministri Avdullah Hoti...

Reshje shiu në gjithë vendin/ Përmbytje në Durrës dhe probleme me energjinë në Korçë
Sociale 19:50 - 12 Tetor, 2020

Vlora përmbytet nga shiu/ Bashkia thirrje qytetarëve: Shmangni lëvizjet

Tashmë të gjithë e dimë se kur bie shi, ka gjithmonë përmbytje. Fillimisht u raportua për përmbytje në rrugët kryesore të Durrësit, ndërsa mësohet se edhe...

“Ndryshimi i rregullave të lëvizjes ne BE?”/ Rama: Nuk është kthim pas, por…
Politikë 13:45 - 6 Tetor, 2020

“Ndryshimi i rregullave të lëvizjes ne BE?”/ Rama: Nuk është kthim pas, por…

Kryeministri Edi Rama është pyetur për ndryshimin e rregullave të lëvizjes në BE. Kryeministri theksoi se nuk bëhet fjalë për një kthim pas, por për një...

Vetëm me një lëvizje të dorës/ Kjo është mënyra më e re e pagesës që Amazon ka krijuar për njerëzit
Teknologji 14:25 - 30 Shtator, 2020

Vetëm me një lëvizje të dorës/ Kjo është mënyra më e re e pagesës që Amazon ka krijuar për njerëzit

Përpjekja e fundit e Amazon për të shpejtuar blerjet në dyqan, ju lejon të paguani me pëllëmbën e dorës në disa nga dyqanet e saj.Të martën,...

“Ndryshimet në Kodin Zgjedhor të papërshtatshme”/ Ivi kaso tregon hapin e fundit të PD
Politikë 21:31 - 28 Shtator, 2020

“Ndryshimet në Kodin Zgjedhor të papërshtatshme”/ Ivi kaso tregon hapin e fundit të PD

Sekretari për çështjet zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, ka folur për ndryshimet kushtetuese në Kodin Zgjedhor që priten të miratohen në Parlament. Kaso tha se...

Bota 17:05 - 28 Shtator, 2020

Zviceranët mbështesin edhe më tej lëvizjen e lirë me BE

Zviceranët votuan në një referendum kundër kufizimit të ardhjes së të huajve nga BE. Një shumicë e qartë e hodhi poshtë të ashtuquajturën iniciativë kufizimi të...

“Nuk premtoj mrekullira”/ Basha tregon planin për të shpëtuar vendin
Politikë 18:36 - 23 Shtator, 2020

Paralajmërimi i mjekëve për protesta/ Basha i paraprin lëvizjes së Ramës

Sindikata e Mjekëve paralajmëroi sot se ditën e nesërme do të zhvillojë një protestë para QSUT-së, ndërsa kryeministri Edi Rama i ftoi në takim një orë...

“Rishikim të taksës progresive”/ Rama flet për biznesin e vogël: E kemi çliruar nga inspektorët dhe inspektimet
Politikë 21:53 - 20 Shtator, 2020

Rama bën lëvizjen e papritur/ Mbledh nesër grupin parlamentar socialist

Grupi parlamentar socialist, pritet të mblidhet nesër  paradite. Sipas informacioneve në fokus të diskutimeve do të jetë organizimi i asamblesë dhe raportimi i përjavshëm për qarqet....

“Ka qenë pjesë e Gardës së Republikës”/ Gazetari zbulon lëvizjen e fundit të Prend Gjinit
Kronika 23:21 - 15 Shtator, 2020

“Ka qenë pjesë e Gardës së Republikës”/ Gazetari zbulon lëvizjen e fundit të Prend Gjinit

Gazetari Spartak Koka tregoi mbrëmjen e sotme se shënjestra e atentait në Vasil Shanto, Preng Gjini, ka qenë pjesë e Gardës së Republikës. Koka tha se...

Mesazhi i Jozefina Topallit/ “Bëhu ndryshimi që ti do të shikosh në botë”
Politikë 17:53 - 12 Shtator, 2020

“Duhet ndryshim”/ Jozefina Topalli kërkon një lëvizje të re

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka kërkuar sot që të formohet një lëvizje të re që të përfaqësojë popullin. Topalli ka deklaruar se tashmë është mundësia për të...

Zbulohet lëvizja e Ramës/ Emëron një femër në krye të Prefekturës së Shkodrës
Politikë 21:00 - 9 Shtator, 2020

Zbulohet lëvizja e Ramës/ Emëron një femër në krye të Prefekturës së Shkodrës

Vetëm pak ditë pasi CNA.al njoftoi se kryeministri do të bëjë ndryshime në qeveri, kanë filluar lëvizjet e para. Mësohet se Këshilli i Ministrave ka emëruar...

Balla publikon foton e vjetër me Nanon dhe i uron ditëlindjen/ Udhëheqësi ynë historik!
Politikë 16:56 - 7 Shtator, 2020

CNA.al paralajmëroi ndryshime në qeveri/ Balla: Do vlerësojmë performancën e ministrave

Tre ditë më parë, CNA.al paralajmëroi ndryshime në qeveri, duke bërë disa lëvizje brenda kabinetit që ka, duke larguar disa emra, por tek tuk edhe duke...

Përtej shkencës, vaksina e Covid-19 është një çështje besimi
Shëndeti 22:01 - 4 Shtator, 2020

Pse po rritet lëvizja kundër vaksinave, gjatë një pandemie gobale?

Nga David Crow & Kiran Stacey Grir Mekvej këmbëngul se ajo nuk është “aspak kundër vaksinave”. Ajo vetë ka bërë të gjitha vaksinat që i takojnë,...

Përplasja me ish-kreun e PS Shkodër/ Nxehet Spiropali: Unë iki nga studio
Politikë 17:33 - 3 Shtator, 2020

Rama tha se askush s’e ka vendin e sigurt në listë/ Spiropali: Duhet të provojmë sa vlejmë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka folur për lëvizjet e fundit në PS. Ndërska kryeministri Edi Rama u shpreh dy ditë më...

Ndryshimet brenda PS-së/ Ahmetaj: Nuk besoj se i intereson njeriu se ku kandidoj unë për deputet!
Politikë 18:56 - 2 Shtator, 2020

Ndryshimet brenda PS-së/ Ahmetaj: Nuk besoj se i intereson njeriu se ku kandidoj unë për deputet!

Ministri Arben Ahmetaj ka komentuar lëvizjet brenda Partisë Socialiste. Ahmetaj theksoi se nuk beson se i intereson njeriu se ku do të kandidojë ai. Sipas tij...