Connect with Us

All posts tagged "levizja socialiste per integrim"

Politikë 12:29 - 4 Janar, 2020

Tkurret LSI/ Kryemadhi nis pazaret

Gjatë fjalës së saj në konvetën e Lëvisjes Socialiste për Intengrim, Kryetarja e kësaj partie, Monika Kryemadhi, ka shpallur të hapur fushatën për anëtarësimet në LSI....

Politikë 14:46 - 3 Janar, 2020

“Nuk shkohet kështu drejt BE”/ LSI: Të dënohen sulmuesit e ambasadës në Beograd

Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar ndaj sulmit që i është bërë ambasadës së Malit të Zi në Beograd. LSI e dënon me forcë këtë ngjarje...

Politikë 13:06 - 17 Dhjetor, 2019

Opozita nuk heq dorë nga sistemi zgjedhor/ Hajdari mesazh të fortë Partive politike

Pasi doli nga Komisioni për Reformën Zgjedhore, Kryetarja e grupit Parlamentar Demokrat Rudina Hajdari në një deklaratë për mediat ka shprehur qëndrimin e saj në raport...

lsi drejt falimentimit
Aktualitet 22:50 - 22 Maj, 2019

Deklarata e fortë e Gjuzit/ “LSI po shkon drejt falimentimit”

Deputeti, Kujtim Gjuzi gjatë prononcimit për CNA.al, teksa kërkonte dorëheqjen e presidentit Ilir Meta, bëri edhe një deklaratë të fortë. Gjuzi deklaroi, ndër të tjera, se Lëvizja Socialiste...

Aktualitet 16:34 - 17 Maj, 2019

Anëtarët e PD dhe LSI në KZAZ?/ Patozi: Kundër ligjit, pa logjikë

Kordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi foli rreth vendimit të PD-së dhe LSI-së për dërgimin e komisionerëve në KZAZ. Sipas Patozit, ky vendim është kundër ligjit,...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 18:18 - 14 Mars, 2019

Foto-Skema e fajdeve/ Arrestohet ish-Drejtori i LSI tek Patentat

Operacioni “Maranaj” për skemën e fajdeve në qytetin e Shkodrës solli 12 arrestime nga Policia, si dhe shpalljen në kërkim të katër personave. Mes të arrestuarve...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 16:05 - 21 Shkurt, 2019

Mandatet/ Deputeti i LSI-së sulmon ndërkombëtarët

Knut Fleckenstein,raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian dhe eurodeputeti gjerman, u shpreh për DW se ishte i zgjënjyer për djegien e mandateve nga opozitarët. Nëpërmjet një...

koka kunder kryemadhit
Aktualitet 17:13 - 19 Shkurt, 2019

Lefter Koka kundër Monika Kryemadhit/ “LSI nuk është Luli”

Deputeti i LSI-së, Lefter Koka, në një postim në rrjetet sociale, ka shkruar se ai nuk do ta dorëzojë mandatin e tij, pasi mijëra qytetarë durrsakë...

lsi i firojne deputetet
Aktualitet 19:01 - 18 Shkurt, 2019

LSI-së i firojnë deputetët

Përtej qëndrimeve publike të Monika Kryemadhit dhe shpalljes së unanimitetit për djegien e mandateve, LSI pritet të përcahet dhe një pjesë e deputetëve të saj të...

kryemadhi i bashkohet bashes per djegien e mandateve
Aktualitet 18:03 - 18 Shkurt, 2019

LSI djeg mandatet/ Bashkohet me Bashën

Pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të LSI, kryetarja e kësaj force politike ka dalë në një konferencë për mediat për të komunikuar vendimin e marrë për djegien...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 15:37 - 17 Shkurt, 2019

Basha kërkoi djegien e mandateve/ Reagon LSI

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha në një konferencë për mediat ditën e sotme deklaroi propozimin e tij për të djegur mandatet. Menjëherë pas kësaj deklarate ka...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 15:54 - 8 Shkurt, 2019

Tenderat abuziv/ LSI vijon sulmet ndaj ministres Gjonaj

Deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj në një deklaratë për mediat ka sulmuar ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj. Ajo ka ngritur disa pyetje për të. Mehmetaj i...

Petrit Vasili kreu i grupit parlamentar LSI deklarate
Aktualitet 16:39 - 2 Shkurt, 2019

“Tepsia dhe timoni”/ Vasili zbardh programin e LSI-së

Kreu i Grupit Parlamentar i LSI-së Petrit Vasili i qenë prezent në studion e lajmeve në Report Tv foli rreth protestës madhështore të paralajmëruar nga opozita...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 17:04 - 24 Janar, 2019

Çështja Cakaj/ LSI zbut qëndrimin?

Një ditë më parë kryeministri Edi Rama, pasi u dekretua nga presidenti si ministër i Jashtëm, ia delegoi përgjegjësitë e këtij dikasteri Gent Cakajt. Deputeti i...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 17:56 - 20 Janar, 2019

Bandat e Shijakut me LSI-në (Foto)

Dy ditë më parë Policia në zbatim të operacionit “Volvo 4” ka arrestuar Hekuran Hoxhën i njohur ndryshe si ‘Roni i Shijakut’ i cili ishte në...

kryetarja e lsi, monika kryemadh ne mbledhej me partine
Aktualitet 12:22 - 18 Janar, 2019

LSI mbledh Komitetin Drejtues/ Kryemadhi paralajmëron revolta

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka thënë sot se duhet të qëndrojnë të vendosur për të ardhmen e fëmijëve. Në një takim me...

Aktualitet 16:54 - 31 Maj, 2017

LSI i përgjigjet dhëmbë për dhëmbë Bashës/U rrit këlyshi, u bë qen me votat tona

Kreu demokrat, Lulzim Basha prej disa ditësh lëshon akuza të forta ndaj Lëvizjës Socialiste për Integrim. Këshilltani pranë grupit të LSI, Dritan Kaba ditën e sotme...