Connect with Us

All posts tagged "levizja e re"

Politikë 20:57 - 17 Shkurt, 2020

Lëvizja e Re e Galdinit hedh “rrenjë” edhe në Lushnje!

Prej shtatorit 2019, një subjekt i ri politik i djathtë dhe opozitar është shfaqur në skenën politike shqiptare. LRE – Lëvizja e Re e drejtuar nga...

Politikë 13:12 - 8 Shtator, 2019

Lëvizja e Re prezanton Ekipin e Tiranës!

Pas takimeve të suksesshme në Dibër, Shijak, Kavajë dhe Durrës, LRE –  Lëvizja e Re ka zhvilluar një takim prezantues të Ekipit Nismëtar të Tiranës. Lëvizja...

Politikë 08:15 - 3 Shtator, 2019

Arian Galdini: Lëvizja e Re nis nga Dibra!

Shtatori ka sjellë në skenën politike shqiptare edhe një parti të re e cila do të quhet tashmë LRE – Lëvizja e Re. LRE vjen në...

Aktualitet 20:21 - 15 Qershor, 2016

Ekskluzive/ Blushi takime në Lezhë për lëvizjen e re

Deputeti rebel socialist, Ben Blushi ka zhvilluar takime me militantë dhe anëtare të strukturave të PS në fshatrat e bashkise së Lezhës. Burime i thanë citynews...