Connect with Us

All posts tagged "leter"

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Tetë eurodeputetë letër Ramës: Tërhiquni nga votimi në Parlament
Politikë 20:32 - 28 Tetor, 2020

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Tetë eurodeputetë letër Ramës: Tërhiquni nga votimi në Parlament

Tetë eurodeputetë të Partive Europiane Popullore i janë drejtuar sot me një letër kryeministrit Rama lidhur me Ndryshimet Kushtetuese të Kodit Zgjedhor që pritet të kalojën...

Kryengritja Fierit: Luan, Luan ti je gjallë
Politikë 20:23 - 28 Tetor, 2020

Kryengritja e Fierit: Luan, Luan ti je gjallë

Dega e Partisë Demokratike në Fier ka nisur një kryengritje ndaj vendimit të Komisionit të Vlerësimit të Kandidatëve në PD, i cili la jashtë listave të...

“Ndal shpopullimit të Shqipërisë!”/ Meta ngre alarmin për largimin e të rinjve
Politikë 20:24 - 27 Tetor, 2020

“Venecia” pranon kërkesën e Metës/ Në dhjetor do shqyrtohen ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e presidentit Ilir Meta për të shqyrtuar ndryshimet kushtetuese në Kodin Zgjedhor. Nëpërmjet një letre, Komisioni i Venecias i konfirmon...

Sindikatat Ndërkombëtare letër Ramës/ Situata e papranueshme, sigurojuni pagat e prapambetura naftëtarëve
Politikë 19:51 - 24 Tetor, 2020

Sindikatat Ndërkombëtare letër Ramës/ Situata e papranueshme, sigurojuni pagat e prapambetura naftëtarëve

Sindikatat ndërkombëtare ”IndustriALL Global Union” dhe ”IndustriAll European Trade Union” i janë drejtuar me një letër zyrtare kryeministrit Edi Rama. Ata këkrojn nga kryeministrit që të...

Exclusive documents/ Ben Blushi is criminally charged for the house in Dardha
Denoncim 18:32 - 11 Tetor, 2020

DENONCIMI-Beni Blushi nuk kthen 100 mijë eurot që kërkoi me urgjencë/ U derdhën në emër të vëllait

Ben Blushi, është politikani më i akuzuar dhe më i denoncuar në Ambasadën e SHBA në Tiranë për zullumet që ka bërë në kohën që ka...

Pas Violeta Sulkajt, Ben Blushi “fundos” një tjetër zyrtare?/ Zbulohet pse u shkarkua drejtoresha në Korçë
Politikë 17:05 - 8 Tetor, 2020

Denoncimi në Ambasadën e SHBA-ve/ Ben Blushi ka 63 mijë dollarë karburant pa paguar

Ben Blushi, është i vetmi politikan dhe menaxher mediash për të cilin Ambasada e SHBA në Tiranë ka marrë disa denoncime. CNA.al ka raportuar disa prej...

Murrizi: Nuk ka asnjë letër në Kuvend ku PD-ja kërkon hapje të listave
Politikë 21:08 - 2 Tetor, 2020

Murrizi: Nuk ka asnjë letër në Kuvend ku PD-ja kërkon hapje të listave

Deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi analizoi në Ilva Now, zhvillimet e fundit të reformës zgjedhore, ku shumica socialiste ndryshoi sot propozimin që kishte për Kodin...

Nga Valbona Mezini/ Letra e Trump-it për Shqipërinë dhe Edi Ramën
Opinione 15:29 - 2 Tetor, 2020

Nga Valbona Mezini/ Letra e Trump-it për Shqipërinë dhe Edi Ramën

Në një trafik të rënduar interesash në rajonin tonë dhe më gjerë, pamundësuar të lexohen në kohë e aq më pak në të tashmen, zhvillime frenetike...

Murrizi braktis mbledhjen e Këshillit Politik/ Nuk po diskutohet, po zihen për një letër
Politikë 13:24 - 1 Tetor, 2020

Murrizi braktis mbledhjen e Këshillit Politik/ Po rrinë kot, po zihen për një letër

Deputeti Myslim Murrizi ka braktisur mbledhjen e Këshillit Politik. Murrizi tha se në mbledhje nuk po diskutohet por vetëm po zihen për firmosjen e një letre...

“Konsensusi, mekanizmi i vetëm për reformën”/ Opozita i kërkon PS të pranojë ekspertizën e OSBE/ODIHR
Politikë 09:39 - 1 Tetor, 2020

“Konsensusi, mekanizmi i vetëm për reformën”/ Opozita i kërkon PS të pranojë ekspertizën e ODIHR

Përfaqësuesit e opozitës së bashkuar në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili, i kanë dërguar një letër tjetër PS, që OSBE/ODIHR të pranohet si mekanizëm...

Mbyllen aplikimet për hetues në FBI-në shqiptare/ Hajnaj: I’u përgjigjën thirrjes mbi 650 kandidatë
Aktualitet 10:32 - 30 Shtator, 2020

Mbyllen aplikimet për hetues në FBI-në shqiptare/ Aplikojnë mbi 650 kandidatë

Drejtuesja e Byrosë Kombëtare të Hetimit Aida Hajnaj ka njoftuar mbylljen e aplikimeve për hetues në BKH. Me anë të një njoftimi në faqen zyrtare, BKH...

Sociale 11:28 - 27 Shtator, 2020

Banorët e Selenicës protestë për rrugën e Lumit të Vlorës/ I dërgojnë letër Ramës dhe Metës

Banorët e Selenicës kanë dalë ditën e sotme në një protestë për infrastrukturën rrugore. Ata thonë se janë kundër devijimit të Selenicës nga projekti për rrugën...

Showbizz 12:04 - 26 Shtator, 2020

Fiksimi i të gjitha vajzave/ Gabriel Garko pranon se është homoseksual

Aktori i famshëm, Gabriel Garko, emri i vërtetë i të cilit është Dario Oliviero, realizoi një takim me ish partneren e tij Adua Del Vesco  në...

Mbledhja Këshillit Politik/ Bylykbashi: PS po kërkon të ndryshojë rregullat e lojës
Politikë 14:54 - 22 Shtator, 2020

Mbledhja e Këshillit Politik/ Bylykbashi: PS po kërkon të ndryshojë rregullat e lojës

Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik, përfaqësusesi i opozitës jashtëparlamentarë, Oerd Bylykbashi thotë se PS po kërkon të ndryshojë rregullat e lojës. Lidhur me letrën...

“I ka bërë shqiptarët si qen me maska”/ Kryemadhi sfidon Ramën: Kam më shumë shkollë se ti
Politikë 21:59 - 14 Shtator, 2020

Ndryshimet kushtetuese/ Kryemadhi: Në Kodin Zgjedhor të përfshihet edhe letra e Yuri Kim

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka komentuar mbledhjen e Këshillit Politik të zhvilluar këtë të hënë. Duke iu referuar deklaratave të Gjiknurit, i cili i kërkoi...

Veliaj i shkruan letër nxënësve/ “I përvishet” Ina Zhupa: Propaganda nuk e fsheh dot dështimin
Politikë 21:38 - 13 Shtator, 2020

Veliaj i shkruan letër nxënësve/ “I përvishet” Ina Zhupa: Propaganda nuk e fsheh dot dështimin

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka shpërndarë një letër në shkollat e kryeqytetit për nxënësit me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor. Këtë letër...

Sindikata e Punonjësve Shëndetësor kërkesë me 4 pika për Ramën dhe Metën
Sociale 17:58 - 2 Shtator, 2020

Sindikata e Punonjësve Shëndetësor kërkesë me 4 pika për Ramën dhe Metën

Sindikata e Punonjësve të Shërbimit Shëndetësor ditën e sotme i ka dërguar një listë me katër kërkesa presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Sindikata ka...

Ekzekutimi i kryekomisar Cukut/ Ministria e Drejtësisë letër Prokurorisë së Përgjithshme
Kronika 10:42 - 2 Shtator, 2020

Ekzekutimi i kryekomisar Cukut/ Ministria e Drejtësisë letër Prokurorisë së Përgjithshme

Ministria e Drejtësisë i ka dërguar një letër Prokuorisë së Përgjithshme lidhur me ekzekutimin e kryekomisarit Artan Cuku. Ministria kërkon të dijë kërkon të dijë mbi...

“Të keqen e mendjes që nuk e keni”/ Kulluri leksion opozitës: Ja si mundet Rama
Politikë 18:42 - 1 Shtator, 2020

Letra e Ambasadës së SHBA ndaj partive/ Kulluri: Lajm aspak i mirë! “Vettingu” është gjysma e problemit

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri thotë se thirrja e Ambasadores Amerikane ndaj tre partive kryesore në vend për mospërfshirjen e personave me...

“Turp, të dënohet”/ Gazetarja “shpërthen” kundër Rezartës për letrën ndaj Enver Hoxhës
Showbizz 16:58 - 1 Shtator, 2020

“Turp, të dënohet”/ Gazetarja “shpërthen” kundër Rezartës për letrën ndaj Enver Hoxhës

Gazetarja e njohur për natyrën e saj të drejtëpërdrejtë Zhaklin Lekatari ka reaguar pas letrës së publikuar nga këngëtarja Rezarta Shkurta dedikuar gjyshit të bashkëshortit të...

“E mora vesh në televizor se kisha vrarë dy persona”/ Zbardhet dëshmia e Eduart Lamajt
Kronika 11:40 - 31 Gusht, 2020

Akuzohet si ekzekutor i dy biznesmenëve në Laç/ Gjonaj letër autoriteteve greke për Eduart Lamajn

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, ka kërkuar transferimin e çështjes së Eduart Lamajt në Shqipëri, i akuzuar si ekzekutor i Bujar Likës dhe Paulin Gjergjit. Mësohet...

Shullazi në izolim 41-BIS/ Avokati i dërgon letër Metës, Ramës e Ruçit
Kronika 10:13 - 13 Gusht, 2020

Shullazi në izolim 41-BIS/ Avokati i dërgon letër Metës, Ramës e Ruçit

Avokati i Emiliano Shullazit, Vladimir Meçi i është drejtuar me një letër kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe Presidentit të republikës Ilir...

Topollaj letër kryetarit të Këshillit Bashkiak”/ “Tani që Veliaj u shërua, organizoni mbledhje
Politikë 17:59 - 12 Gusht, 2020

Topollaj letër kryetarit të Këshillit Bashkiak”/ “Tani që Veliaj u shërua, organizoni mbledhje

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj, i ka dërguar një letër kryetarit të Këshillit Bashkiak Tiranë, Toni Gogu. Topollaj kërkon që të Këshilli Bashkiak...