Connect with Us

All posts tagged "leonard olli"

Ekskluzive/ Zbulohen 21 emrat e rinj të listës Basha
Politikë 15:10 - 27 Qershor, 2020

“Shfryhet” tollumbacja/ Pse udhëzimi i Bashës është një “letër pa vlerë”

Ditët e fundit, propaganda e Republikës së re, ka trumbetuar fort në media se Lulzim Basha po synon hapjen e partisë, se rolin kryesorë në përzgjedhjen...

Politikë 10:58 - 25 Qershor, 2020

“Kjo është lojë shahu ndërkombëtare”/ Mesazhi i fortë: Pse takimi Kosovë-Serbi në SHBA duhet të zhvillohet

Anëtari i bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ka reaguar në lidhje me situatën politike në Kosovë, pas akuzave të ngritura ndaj Hashim Thaçit dhe...

Politikë 11:00 - 5 Qershor, 2020

“Djalli që po lexon biblën”/ Olli i “përvishet” Ramës: Ky është një mashtrim i madh

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama, i cili ka theksuar se nuk ka kohë për futjen...

Politikë 21:35 - 20 Prill, 2020

Zgjatja e gjendjes së jashtëzakonshme/ Leonard Olli: Rama po largon vëmendjen nga pushteti i pakufishëm

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ka reaguar lidhur me vendimin e qeverisë për të zgjatur gjendjen e jashtëzakonshme për tre muaj. Olli...

Politikë 14:42 - 10 Gusht, 2019

“Arroganca u ka zënë sytë”/ Leonard Olli “shuplakë” dyshes Rama-Veliaj

Anëtari i Partisë Bindja Demokratike, Leonard Olli, e ka quajtur një marrëzi  dhe turp shtetëror memorialin për ushtarët turq. Sipas tij, për marrëzi të tilla nuk...

Aktualitet 17:12 - 1 Qershor, 2019

Dëmet nga Tërmeti në Korçë/ Leonard Olli apel institucioneve

Kandidati i Bindjes Demokratike për qytetin e Korçës Leonard Olli ka reaguar në lidhje me tërmetin që tronditi ditën e sotme rajonin e Korçës. Olli i...

Kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj
Aktualitet 14:52 - 20 Maj, 2019

Veliaj, kryebashkiaku që qeveris me krimin dhe vrasjen

Erion Veliaj, i cili po kërkon një mandat të dytë në krye të Bashkisë së Tiranës, dyshohet se ka qeverisur me persona me precendetë kriminalë. Në...

Aktualitet 10:48 - 15 Maj, 2019

Kandidat i Bindjes Demokratike për Korçën/ Kush është Leonard Olli

Bindja Demokratike, forca e re politike në vend do të garojë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Tashmë kjo forcë politike ka zyrtarizuar 26 kandidatët që...

Aktualitet 20:10 - 26 Mars, 2019

Shkarkimi i 20 diplomatëve/ Leonard Olli, thirrje për transparencë Cakajt

Anëtari i këshilltarëve bashkiak të Partisë Demokratike në Tiranë, Leonard Olli, ka reaguar pas lajmit për largimin nga shërbimi diplomatik të 20 punonjësve. Nëpërmjet një postimi...

Aktualitet 18:05 - 10 Mars, 2019

Leonard Olli kundër ndërtimit të TEC-it në Korçë

Ish kandidati për deputet në qytetin e Korçës, Leonard Olli, në një postim në rrjetet sociale ka reaguar kundër ndërtimit të TEC-it në qytetin Juglindor. Ai...

Aktualitet 21:27 - 22 Shkurt, 2019

Përjashtimi i Murrizit/ Olli “kryqëzon” Bashën

Leonard Olli, ish kreu i këshilltarëve të PD-së në Bashkinë e Tiranës, i  ftuar në emisionin “Repolitix” në TV “ReportTV”, ka komentuar vendimin që ka marrë...

Aktualitet 11:34 - 10 Shkurt, 2019

Vendimet skandaloze për Dajtin dhe Gjoklajn/ “Shpërthen” Leonard Olli

Ish kreu i këshilltarëve të Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës Leonard Olli ka reaguar ashpër ndaj heqjes së dënimit të përjetshëm të Dritan Dajtit dhe...

Aktualitet 22:00 - 22 Janar, 2019

Protesta e opozitës/ Reagon Leonard Olli

Ish-kreu i këshilltarëve të Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës Leonard Olli ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale në lidhje me caktimin e datës 16 Shkurt...

Kryetari i PD, Lulzim Basha gjate nje konference per mediat nga selia blu
Aktualitet 11:09 - 19 Janar, 2019

“Gomari që u zgjodh mbret”/ Këshilltari i PD-së, tallet keqazi me Bashën

Mbledhja e sotme e Këshillit Kombëtar të PD-së, ku duket se do të zhvillohet një garë formale për lidershipin e ri të kësaj partie dhe ku...

Aktualitet 16:02 - 10 Janar, 2019

Leonard Olli “shuplakë” Ramës/ “Mjeranët shëmbëlltyra më e turpshme e patriotizmit”

Ish-kreu i këshilltarëve të Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës Leonard Olli në një postim në rrjetet sociale shprehet se kryeministri Edi Rama është është pjesë e...

Edi Rama quan kazan zerin e amerikes
Aktualitet 19:12 - 28 Dhjetor, 2018

Ndryshimet në qeveri/ Rama lau duart si Pons Pilati

Pas lëvizjeve të bëra ditën e sotme në kabinetin “Rama 2”, ka reaguar ish-kreu i këshilltarëve të PD-së ne Bashkine e Tiranes, Leonard Olli. Nëpërmjet një...

Aktualitet 17:39 - 29 Qershor, 2018

Aboneja me fotografi/ “Shpërthen” Leonard Olli: O Legena …

Prej disa ditësh mediat po sensibilizojnë qytetarët lidhur me urdhërin e ri të dalë nga Bashkia e Tiranës dhe Ministria e Transporteve, lidhur me abonetë e...

Aktualitet 10:23 - 9 Qershor, 2018

Dështimet e njëpasnjëshme të Bashës/ Grupi i kritikëve, nxjerr ”zbuluar” kreun e PD

Partia Demokratike prej kohësh ka ndërmarrë një aksion politik kundër qeverisë. Por edhe pse shpesh ka denoncuar raste të shumta kundër mazhorancës, Partia Demokratike i ka...

Aktualitet 19:57 - 26 Maj, 2018

Skandali – Lali Eri kapet mat/ Ja si i zhvat fondet publike

Ish-kryetari i Këshilltarëve demokratë në Bashkinë e Tiranës, Leonard Olli, ka vijuar sulmet ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Olli...

Aktualitet 17:07 - 25 Tetor, 2017

Nga Leonard Olli / Nuk ka pyetje idiote, vetëm përgjigje të tilla, o idiot kryeministër!

Shfaqja më e shëmtuar e shpërdorimit të detyrës dhe krekosjes me postin publik që Edi Rama dha sot para parlamentit, duke fyer dhe intimiduar gazetarët është...

Aktualitet 20:06 - 22 Tetor, 2017

Leonard Olli thirrje Ramës: Ik nga kryeministria bashkë me kumbarët e krimit!

Kreu i këshilltarëve të Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës, Leonard Olli, pas takimit të kryeministrit Rama me Policinë e Shtetit ka reaguar nëpërmjet një postimi...

Aktualitet 12:46 - 1 Tetor, 2017

Foto-fakt/ Tirana mbulohet nga plehrat

Në një denoncim në rrjetet sociale, Kryetari i grupit të këshilltarëve në Bashkinë e Tiranës Leonard Olli ka akuzuar  kryebashkiakun Erion Veliaj për gjendjen që ndodhet...

Aktualitet 23:42 - 6 Shtator, 2017

“Shpërthen” Leonard Olli/Lëreni Haki Çakon, kush është druri i kalbur!

Kryetari i këshilltarëve të djathtë në këshillin bashkiak të Tiranës, Leonard Olli, ka sulmuar drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çako. Olli shkruan në...