Connect with Us

All posts tagged "lende narkotike"

Kronika 19:44 - 21 Shkurt, 2020

U kap me lëndë narkotike në Qafë Botë/ Shkarkohet nga detyra doganieri

Arten Ibrahimi, doganieri i cili u kap me lëndë narkotike në Qafë Botë, është shkarkuar nga detyra. Lajmi është konfirmuar nga drejtori i Përgjithshëm i Doganave,...

Kronika 09:37 - 5 Janar, 2020

Kapen me 37 doza lëndë narkotike gati për shitje/ Arrestohen dy vëllezër

Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë...

Lajme 15:06 - 12 Dhjetor, 2019

Shisnin lëndë narkotike/ Brenda 24 orëve në Tiranë arrestohen 3 shtetas

Brenda vetëm 24 orëve, tre persona janë arrestuar në Tiranë për shitje lëndësh narkotike. Shtetasit e arrestuar në flagrancë janë të rinj të moshës 20, 24...

Lajme 21:39 - 11 Dhjetor, 2019

Trafikonin kokainë me vlerë 500 mijë paund/ 3 shqiptarët sulmojnë oficerët e huaj

Tre shtetas shqiptarë kanë sulmuar oficerët anglezë të Agjencisë Kombëtare kundër Krimit, pasi u kapën duke furnizuar kokainë me vlerë prej gjysmë milioni paundësh. Përveç lëndëve...

Kronika 23:13 - 8 Nentor, 2019

U kap duke futur drogë në burg/ Arrestohet efektivi i policisë

Një efektiv i Policisë së Burgjeve në Rrogozhinë është arrestuar nga policia mbrëmjen e sotme. Pëllumb Sinani u arrestua pasi tentoi të fuste në ambientet e...

Kronika 11:38 - 30 Tetor, 2019

Kultivonin lëndë narkotike/ Arrestohen 2 persona në Tiranë

Policia e Tiranës ka finalizuar operacioni policor i koduar “Vjeshta”. Në pranga janë vënë dy shtetas: L. A., 37 vjeç, banues në fshatin Vakumonë, në Shëngjergj/Tiranë...

Kronika 22:50 - 15 Tetor, 2019

“Haxhollin e futën në kurth”/ Klodiana Lala zbardh faktet tronditëse

“Dritan Haxhollin ata e kanë futur në kurth. E kanë thirrur brenda dhe për shkak të konsumimit të lëndëve narkotike, situata ka dalë jasht kontrollit”. Kështu...

Kronika 17:42 - 9 Tetor, 2019

Shpërndante kanabis pranë ambjenteve të shkollave/ Arrestohet 41-vjeçari

Një 41-vjeçar është arrestuar nga policia ditën e sotme, pasi shpërndante lëndë narkotike në afërsi të shkollave dhe qendrave të internetit. Shtetasi i identifikuar si Muhamet...

Kronika 19:40 - 7 Gusht, 2019

Arrestohen vjehrri dhe dhendëri/ U kapën me armë zjarri dhe kultivim hashashi

Një 57-vjeçar dhe dhendëri i tij janë arrestuar sot nga policia e Korçës pasi akuzohen për kultivimi lëndësh narkotike e armëmbajtje pa leje. Të arrestuarit janë...

Aktualitet 19:07 - 19 Korrik, 2019

Video/ Kultivonin bimë narkotike, arrestohen 7 persona

Finalizohet një tjetër operacion policor antikanabis i koduar “Ndëshkimi 2” Në pranga 7 persona  për  “Kultivim të bimëve narkotike” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e...

Aktualitet 15:07 - 19 Maj, 2019

Trafikonin lëndë narkotike/ Arrestohen  pesë persona, mes tyre 3 zviceranë

Policia e Kosovës ka sekuestruar 1095 gram hashash. Mediat e Kosovës raportojnë se ndonëse bëhet fjalë për sasi të vogël lënde narkotike  në pranga kanë përfunduar...

gjirokaster
Aktualitet 10:31 - 30 Prill, 2019

Trasportonin lëndë narkotike/ Arrestohen dy shtetas

  Policia e Shtetit ka ndaluar ne flagërancë dy persona në Gjirokastër të cilët po trasportonin lënde narkotike. Pas kontrollit të automietit u zbuluan dhe një...

Aktualitet 14:02 - 27 Mars, 2019

Shpërndante drogë/ Qytetarët “spiunojnë” 38 vjeçarin

Një 38 vjeçar është vënë në pranga për shpërndarje të lëndës narkotike. Mbi bazën e informacioneve të marra nga qytetarët, Patrulla e Policisë së Komisariatit Lushnje,...

u kap duke trafikuar droge
Aktualitet 09:51 - 5 Mars, 2019

Tentuan të kalojnë kufirin me drogë/ Arrestohen dy persona

Dy shtetas janë arrestuar për trafikim të lëndëve narkotike. I. Gj. 31 vjeç, dhe E. N. 23 vjeç, nga Shkodra u arrestuan në pikën kufitare të...

Aktualitet 19:39 - 13 Shkurt, 2019

“Shqipëri pa kanabis”/ Deputeti i PD-së: Qeveria ka humbur logjikën

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale pas konferencës së  organizuar nga Policia dhe Ministria e Brendshme...

Aktualitet 13:16 - 13 Shkurt, 2019

Soreca jep lajmin e mirë/ BE, 20 milionë euro për Shqipërinë

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, nga prezantimi i raportit të rezultateve të deritanishme për bashkëpunimin e Shqipërisë me vendet e Europës, në luftën...

arrestohet 57 vjecari
Aktualitet 16:00 - 5 Shkurt, 2019

Trafikonte lëndë narkotike/ Arrestohet 57 vjeçari

Një 57 vjeçar është arrestuar ditën e sotme në zonën e Skelës në Volrë. Bëhet fjalë për shtetasin Kasem Piluri. Mësohet se Piluri ishte shpallur në...

Aktualitet 10:27 - 14 Dhjetor, 2018

Korçë- Sekuestrohet heroinë/ Në pranga dy shpërndarësit

Policia e Korçës ka sekuestuar 423.8 gr lëndë narkotike heroinë, një sasi lëndë narkotike e dyshuar si Cannabis Sativa, 19 tableta metadoni, fishekë luftarakë dhe 1 peshore elektronike....

Aktualitet 09:42 - 14 Tetor, 2018

Trafikonin lëndë narkotike/ Bien në pranga tre shtetas

Policia Kufitare e Muriqanit ka arrestuar në flagrancë shtetasin Maliq Kruja 54 vjeç, banues në Tiranë pasi po tentonin të trafikonte lëndë narkotike. Bashkë me 54...

Aktualitet 16:28 - 4 Tetor, 2018

Shkatërrimi i grupit kriminal në Itali/ Policia e Shtetit jep detajet

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me lajmin e arrestimit të një grupi kriminal në fushën e narkotikëve, në zonën e Pulias në Itali. Sipas...

Aktualitet 13:26 - 16 Shtator, 2018

Transportonin lëndë narkotike/ Bien në pranga 2 persona

Në Qafën e Hanit në Sarandë kanë rënë në pranga dy persona të cilët po transportonin 33.4 kg kanabis. Operacioni i koduar ‘Piramida” vuri në pranga...

Aktualitet 09:55 - 14 Shtator, 2018

Shpërndanin lëndë narkotike në qytet/ Bien në pranga tre shtetas

Policia e Beratit ka finalizuar operacionin e koduar “Basti” në të cilin ranë në pranga tre shtetas. Shtetasit Nikolin Çipi, 42 vjeç, Sokol Shehu, 48 vjeç,...

Aktualitet 12:07 - 6 Shtator, 2018

Sekuestrohen pesë milion euro/ Në pranga dy persona

Policia ka goditur një grup kriminal të trafikut të lëndëve narkotike. Operacioni u zhvillua me ndihmën e agjensive ndërkombëtare. Në prangat e policisë ranë Arjan Ndoci...