Connect with Us

All posts tagged "lela"

Opinione 18:12 - 28 Shkurt, 2020

Alfred Lela qan për Çilin/ “Duhet të jemi syçelët”

Arrestimi i Henri Çilit, pronarit të UET, në orët e para të mëngjesit të sotëm, me një varg akuzash nga pas, nga “mashtrimi” deri tek “ndikimi...

Politikë 14:31 - 9 Tetor, 2019

​“Të vraftë Zoti o Lulzim Basha”/ Murrizi replikon me Alfred Lelen  

Ndërkohë që në seancën e sotme plenare po fliste deputeti demokrat Myslim Murrizi, ka ardhur një reagim në rrjetet sociale nga gazetari Alfred Lela. Në një...

mero baze
Opinione 11:43 - 4 Shtator, 2019

Nga Mero Baze/ Një shpjegim për idenë fikse të Bashës për lekët

*Pashë sot një shkrim të gazetës “RD”, kundër një gazetari të ri, që së paku gjashtë vitet e fundit ka qenë i pozicionuar pro Partisë Demokratike...

Politikë 09:14 - 4 Shtator, 2019

Lela i “përvishet” Bashës/ Është koha të dalë para pasqyrës

Gazetari Alfred Lela, i njohur për mbështetjen ndaj kreut të PD-së, Lulzim Basha, së fundi ka dalë kundër këtij të fundit. Pas një editoriali me titull...

Lajm i Rekomanduar 10:19 - 3 Shtator, 2019

Basha akuza mercenarit të tij: U shit për 30 aspra të qelbura

Dy ditë më parë në media qarkulloi një shkrim i gazetarit Alfred Lela, i njohur si një prej “mercenarëve” të kreut të PD-së, Lulzim Basha, por...

Lajm i Rekomanduar 13:01 - 2 Shtator, 2019

Lela jep lajmin: Basha pajtohet me Çilin

Neimi i Labinotit, i cili njihet si Henri Çili, duket se e ka “dredhur” sërish dhe lajmin e ka dhënë vetë Alfred Lela. Çuni nga fushë...

Lajm i Rekomanduar 12:57 - 2 Shtator, 2019

Gjekmarkaj “degjeneron” Bashën/ Jo serioz, drejtues i keq

Në nje opinion të botuar sot në të përditshmen Panorama, Agron Gjekmarkaj i njohur si një nga këshilltarët e rinj të përkohshëm të Lulzim Bashës, në...

Aktualitet 14:00 - 13 Mars, 2019

Gazetari i Bashës provokon Metën/ Për të marrë PS-në, po shkërmoq LSI-në

Gazetari pranë Lulzim Bashës, Alfred Lela ka komentuar situatën politike në vend, ku shumë nga kandidatët në listat pasuese po pranojnë të marrin mandatet e lëna...

Kryetari i PD, Lulzim Basha gjate nje deklarate per mediat
Aktualitet 10:18 - 28 Janar, 2019

Avokati denoncon skandalin/ Basha sponsorizon fushatat në mbrojtje të Soros

Avoktati Altin Goxhaj ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kreut të PD, Lulzim Basha, si dhe gazetarit Alfred Lela. Në një postim në...

When will Grida Duma talk about the Salianji-GD video?
Aktualitet 14:32 - 9 Janar, 2019

Shënim/ Kur imoraliteti bën moral

Dy deputetët e Partisë Demokratike, Ervin Salianji dhe Grida Duma kanë reaguar dhe mbajtur qëndrim publik sot në lidhje me dy ngjarje të ndryshme. Deputetja Grida...

Aktualitet 14:52 - 27 Dhjetor, 2018

Taulant Balla bashkohet me Henri Çilin, Alfred Lelën, Romeo Gurakuqin dhe Lulzim Bashën

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla në një prononcim për mediat, ndër të tjera ka folur edhe në lidhje me Ligjin për Arsimin e...

Aktualitet 12:54 - 12 Dhjetor, 2018

Pse nuk flasin avokatët e krimit të Ramës, për universitetin?!

Në vitin 2015 Reforma e Arsimit të lartë, pas një kontrolli që bëri Ministria e Arsimit në universitetet private duke mbyllur edhe disa prej tyre, sollën...

Aktualitet 19:04 - 6 Dhjetor, 2018

Kur Lulzimsat e Çilit mbështesnin Ligjin e Arsimit të Rilindjes

Në vitin 2015 pati debate të shumta për Ligjin e Arsimit të Lartë, por edhe pse pedagogët edhe studentët ngritën zërin ligji u miratua. Alfred Lela...

Aktualitet 14:22 - 2 Tetor, 2018

“O goc”, a ka munsi i minut ?”/ Gazetari i Bashës tallet me vajzën e dhunuar   

Çështja e Xhisiela Malokut, e cila pretendohet se është dhunuar nga djali i deputetit socialist, rrahman rraja, është kthyer në qendër të akuzave dhe kundërakuzave mes...

Aktualitet 11:26 - 17 Nentor, 2017

Alfred Lela jep alarmin/ Dy deputetë të Lulit kanë ngelur të vetmuar

Dy nga deputetët e rinj të Lulzim Bashës, karaktere qesharake të këtij parlamenti, duken të trembur, të pafuqishëm dhe të braktisur. Janë personazhe të cilët kërkojnë...

Aktualitet 19:23 - 22 Shtator, 2017

Përgjimet në PD/ Endira Bushati përplaset me Alfred Lelën: Jep përgënjeshtrimin ose shkon në gjyq!

Anëtarja e kryesisë së Partisë Demokratike Endira Bushati ka reaguar ashpër rreth një shkrimi të portalit Politiko të Alfred Lelës ku ky i fundit shkruan se...

Aktualitet 17:47 - 26 Tetor, 2016

Dy ushtarët e Ramës kundër Blushit

Mbrëmjen e djeshme, deputeti Ben Blushi ishte i ftuar në emisionin “Studio e hapur” të gazetares Eni Vasili ku ka pasur debat te forte me dy...

Aktualitet 13:31 - 20 Korrik, 2015

PD nuk bën Konferencë në Labinot/ Hafijet dhe gjobat e UET

Elvi FUNDO Ndoshta s’e meriton t’i përgjigjesh aspak lojës të pisët me porosi e paguar dhe urdhëruar nga Henri Çili, ose Neimi, emri i tij i...