Connect with Us

All posts tagged "lekure"

Teknologji 20:15 - 21 Maj, 2015

Lëkura njerëzore e printuar në 3D

Lëkura e bio-printuar ka qenë në skenë tashmë e disa kohë, por kompania e kozmetikës L’Oreal është duke shpresuar për një teknikë të re. Kompania franceze...

Shëndeti 19:00 - 21 Maj, 2015

Këshilla për kujdesin e lëkurës në pranverë

  Epiderma është shumë e ndjeshme ndaj ndryshimeve radikale të temperaturave. Për ta ndihmuar në mënyrë që ta përballojë sa më lehtë sezonin e ri, zbuloni...

Art 23:15 - 2 Maj, 2015

Artistja që shndërron çantat dhe kutitë në monstra

Mellie Z është një artist i specializuar për punimet me lëkurë. I vendosur në Leighton, Pensilvani, ajo është e njohur për prodhimet e saj të lëkurës,...

Shëndeti 18:00 - 2 Maj, 2015

Lëkurë e yndyrshme dhe me akne: Mjekimi natyral

  Lloji i lëkurës është një tipar i trashëguar, ndërsa lëkura e yndyrshme që çon në shfaqjen e akneve është një nga tri llojet themelore. Dy...

Aktualitet 15:45 - 10 Prill, 2015

Si filloi të zbardhej lëkura e evropianëve që para 8,000 vjetësh

Evropianët nuk kanë pasur gjithmonë lëkurë të bardhë. Sipas një studimi të publikuar në Science Magazinë, është gjetur se Kaukazianët janë produkt i evolucionit në vende...

Life Style 14:00 - 1 Prill, 2015

Pesë përbërësit për lëkurë të përsosur

Ushqimi i duhur është thelbësor për shëndetin e trupit të njeriut, dhe në qoftë se ju dëshironi lëkurë të përsosur ka ushqime që ju duhet të...

Showbizz 12:00 - 1 Prill, 2015

Gjashtë llojet e ushqimeve për lëkurë të shëndetshme

Çfarë ju hani ka një ndikim të madh në shëndetin tuaj, dhe për lëkurën tuaj gjithashtu. Një dietë e shëndetshme është çelësi për lëkurë të shëndetshme,...

Fashion 15:35 - 24 Mars, 2015

Aurela Hoxha shik me lëkurë

Aurela Hoxha ka vendosur të vishet sot e gjitha me lëkurë. Tendenca e kësaj të fundit duket se nuk do të iki nga moda, sepse edhe...

Femra 10:30 - 16 Mars, 2015

Lëkura në modë edhe në pranverë

Kush tha që xhaketat e lëkurës mund ti veshim vetëm në dimër. Sigurisht që ato mund ti veshim edhe në pranverë. Me ngjyra dhe gjatësi të...