Connect with Us

All posts tagged "lekure"

Femra 10:30 - 7 Janar, 2017

Ja si ti vini në ndihmë lëkurës suaj

E lan fytyrën ҫdo ditë? Përdor vazhdimisht SPF? Kabineti mjekësor në shtëpi i ka të gjitha produktet cilësore, kremrat dhe locionet? Edhe nëse je e fiksuar...

Femra 12:30 - 3 Janar, 2017

Ja cfarë nuk dini për përdorimet e lëkurave të portokallit

E dini se lëkura e një portokalli përmban më shumë vitaminë C se lëngu dhe tuli i tij?   Nuk është më një sekret që vitamina C...

Femra 21:00 - 31 Dhjetor, 2016

Si të kujdesem për lëkurën në dimër

Me ndryshimin e sezonit, uljen e temperaturave, nevojat tona nuk janë të njëjta dhe duhet t’i përshtatemi stinës. Me ardhjen e dimrit, ndryshimet fillojnë të ndihen,...

Femra 16:30 - 19 Dhjetor, 2016

Si të kemi një lëkurë të tonifikuar?

  Nëse jeni lodhur pafund nga enjtjet e shumta në fytyrën tuaj , mëngjeseve të lodhura thuajuni fund.  Përse të mos provoni të reduktoni sasinë e...

Shëndeti 18:50 - 25 Nentor, 2016

Vitamina E ju bën të keni një lëkurë perfekte

Problemet me lëkurën janë një nga problemet kryesore që shumë njerëz hasin në ditët e sotme. Kjo vjen si pasojë e një ndotjeje të madhe në...

Shëndeti 22:00 - 30 Qershor, 2015

Si të kujdeseni për lëkurën gjatë verës?

  Vera, temperaturat e larta dhe ndryshimi i stinëve ndikojnë në tenin tuaj. Më shumë lagështi në ajër dhe rrezet e diellit mund të shkaktojnë rritjen...

Shëndeti 20:00 - 19 Qershor, 2015

Lekura e limonit mbron lëkurën nga kanceri

  Së fundmi është zbuluar një veti e lëvores së limonit, e cila ka aftësi të mbrojë lëkurën e njeriut nga kanceri. Studimi amerikan, i botuar...

Shëndeti 11:00 - 18 Qershor, 2015

Trajtimet më të mira të lëkurës për secilën moshë

  Dermatologët më të njohur shpjegojnë mundësitë tuaja për procedurat më të përshtatshme Jeni duke kërkuar për diçka të veçantë? Konsideroni plotësimin e regjimit tuaj në...

Shëndeti 14:00 - 17 Qershor, 2015

Maskë për eleminimin e çdo njolle në lëkurë

  Kjo maskë përdoret në sallone bukurie dhe është përdorur vite më parë për trajitimin e njollave të lëkurës. Njollat si : Njollat nga dielli,shenjat e...

Kuriozitete 19:48 - 10 Qershor, 2015

Përdorimi i vazelinës

Nëse vendosni pak vazelinë në kyçin e dorës apo qafë ajo ndihmon që parfumi juaj të ngjitet më mirë. Rregulloni zinxhirin e ngecur duke përdorur një...