Connect with Us

All posts tagged "lekure"

Life Style 23:10 - 11 Qershor, 2018

Dëshironi një lëkurë të bronztë?/ Këto janë ushqimet që jua bëjnë të tillë

Dëshirë e të gjithave që pas muajve të dimrit, më në fund me verën të lirohemi nga veshjet e rënda. I ftohti kërkon një ushqyerje me...

Kuriozitete 23:20 - 5 Qershor, 2018

Kush e mendonte?/ Marijuana kurë efektive për sëmundjet e lëkurës

Marijuana konsiderohet si kurë efektive për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës; përfshi këtu ekzemën dhe psoriazën. Që pas legalizimit të saj në SHBA-ës,  doktorët...

Kryesore Show Biz 15:30 - 24 Maj, 2018

Përveç formave trupore, Luana falenderon mamin e saj dhe për…

Përveç linjave, për të cilat e lëvdojnë të gjithë, Luana Vjollca ka dhe një arsye tjetër përse është një nga femrat më tërheqëse shqiptare. Moderatorja ka...

Kryesore Show Biz 23:30 - 26 Mars, 2018

Foto/ Modelja e cila nuk ka turp të tregojë lëkurën e saj

Winnie Harlow është cilësuar si mbretëresha e pasarelave të modës për katër vite, që kur bëri debutimin e saj të parë në London Fashion Week në...

Kryesore Show Biz 22:50 - 21 Mars, 2018

Njerku i Kim Kardashian me kancer në fytyrë?

Caitlyn Jenner u dallua me një plagë në hundë kur u nis në Malibu, të dielën. Dhe dy ditë më vonë na shpjegoi se çfarë po...

Aktualitet 22:50 - 11 Dhjetor, 2017

Trupi juaj ka nevojë për ndihmë?/ Shenjat paralajmëruese

Niveli i ulët i mineraleve dhe vitaminave krijon shqetësime në tripin tonë dhe në lëkurën. Niveli i ulët dhe defuiçencat që kemi bëjnë që lëkura të...

Aktualitet 23:40 - 9 Dhjetor, 2017

Si të kujdeseni për rrobat e lëkurës

Në qoftë se mënyra juaj më e mirë për të qëndruar ngrohtë kur moti fillon të ftohet, është të vishni dorashkat e lëkurës, të mbërtheni xhupin...

Aktualitet 23:30 - 28 Nentor, 2017

Çfarë e bën një fytyrë të shëndetshme?  

Forma e fytyrës dhe sa e shëndetshme është ajo, ka qënë shpesh në fokus të studimeve. Të ashtuquajturit “gjenet e mira” dhe mjedisi i fëmijërisë, janë...

Aktualitet 22:30 - 23 Tetor, 2017

Lexoni ç’ndodh nëse nuk e pastroni çdo natë fytyrën tuaj

Ndoshta të gjitha ndonjëherë kemi harruar apo kemi përtuar ta pastrojmë makijazhin nga fytyra para se të kemi rënë në gjumë. Por fakt është që çdo...

Fashion 23:52 - 2 Gusht, 2017

Këshilla për femrat me lëkurë të yndyrshme

Lëkura e yndyrshme është  delikate dhe disi e bezdisshme, sidomos  gjatë sezonit të verës. Vështirësia shtohet kur vjen puna te realizimi i make up, ndaj ne...