Connect with Us

All posts tagged "leksione"

Lajme 15:54 - 15 Mars, 2020

Besa Shahini njoftim për maturantët/ Nga nesër jepen leksione në RTSH

Ministrja e Arsimit Besa Shahini, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka njoftuar maturantët se duke filluar nga nesër do të marrin leksione në RTSH. Shahini...

Politikë 11:12 - 9 Shkurt, 2020

“Kryeministër nuk të bëjnë, por bëhesh vetë”/ Kulluri “leksione” Bashës

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri, ka komentuar lëvizjet e fundit të kreut të PD, Lulzim Basha, teksa shprehet se rotacioni politik nuk vjen...

Aktualitet 16:57 - 21 Mars, 2019

Zgjidhja e krizës politike/ Alfred Moisiu i jep leksione Ilir Metës

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Moisiu ka folur rreth krizës politike në vend dhe ka dhënë disa ide për zgjidhjen e saj. Pyetjes se si do të...

lulzim basha kryetar i partise demokratike
Aktualitet 17:35 - 24 Janar, 2019

Protesta e Opozitës/ Besnik Mustafaj leksione Bashës

Ish ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, foli rreth të rejave që do të sjellë protesta e opozitës, që pritet të nisë me 16 Shkurt. Sipas tij,...

Histori 10:42 - 21 Korrik, 2015

Enver Hoxha, leksione mbi seksin e dashurinë në luftë: Mos të abuzohet me termin dashuri e lirë, se kalohet në kurvëri

Pas pushkatimti të Ramize Gjebresë në mars të 1944, lidhjet dashurore mes partizanëve ishin gjithnjë nën vëzhgim të rreptë. Dhjetra letra me spiunime dhe thashetheme mbi...

Femra 19:00 - 1 Qershor, 2015

Leksionet e lumturisë që duhet t’i mësojnë femrat

  Këshillat në vijim mund t’iu ndihmojnë grave dhe femrave të reja të punësuara, duke iu treguar se si të qëndrojnë të shëndetshme dhe të lumtura,...