Connect with Us

All posts tagged "leksion"

“Nuk ka strategji”/ Shehu leksion qeverisë: Duhet të stimulohen laboratorët
Politikë 21:51 - 10 Gusht, 2020

“Nuk ka strategji”/ Shehu leksion qeverisë: Duhet të stimulohen laboratorët

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu, pretendon se qeveria nuk ka asnjë strategji për normalizimin e situatës së krijuar nga Covid-19. Shehu deklaroi se vendi sot është...

Rudina Magjistari leksion qytetarëve nga pushimet/ "Nuk po shoh askënd pa maskë, mbajeni edhe ju"
Showbizz 16:56 - 16 Korrik, 2020

Rudina Magjistari leksion nga pushimet/ “Nuk po shoh askënd pa maskë, mbajeni edhe ju”

Moderatorja Rudina Magjistari, është larguar nga Shqipëria dhe në këtë kohë pandemie ka vendosur të shkojë me pushime në Belek të Turqisë. Ajo ka publikuar disa...

Showbizz 11:00 - 8 Maj, 2020

“E nxorra jashtë në dy të natës dhe i hodha rrobat nga ballkoni”/ Albano Bogdo tregon leksionin që i ka dhënë të dashurës

Aktori shumë i dashur i humorit, Albano Bogdo është një nga personazhet që ka preferuar gjithnjë që jetën private ta mbajë larg publikut. Aktori ka qenë...

Politikë 18:46 - 11 Prill, 2020

“Të paguhen punonjësit pa dallim”/ Grida Duma: Jemi vonë, bëni testime

Ish-deputetja e Partisë Demokratike i ka bërë leksion qeverisë lidhur me masat që duhet të marrë për rtë përballuar situatën e krijuar nga pandemia e koronavirusit....

Politikë 16:15 - 5 Prill, 2020

“Duhet vepruar tani!”/ Panariti leksion Ramës: Ja “lëvizja” që do të mirëpritej nga BE

Ish-ministri i Bujqësisë Edmond Panariti i ka dhënë leksion qeverisë se çfarë duhet të bëjë në këtë situatë kur pandemia e koronavirusit po godet ekonominë e...

“Parlamenti të miratojë Kodin e ri Zgjedhor”/ PD thirrje Ruçit: Ushtro përgjegjësitë si Kryetar Kuvendi
Politikë 19:20 - 2 Prill, 2020

Bardhi leksion Ramës/ Anullo koncesionet dhe PPP! Lëri fjalët boshe në facebook!

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i është përgjigjur deklaratës së kryeministrit Rama i cili pak më parë reagoi në rrjetet sociale duke iu përgjigjur...

Politikë 22:22 - 31 Mars, 2020

Meta leksion qeverisë/ Çfarë duhet të bëjë për të lehtësuar përballimin e situatës

Presidenti Ilir Meta i ka dhënë leksion mbrëmjen e sotme qeverisë lidhur me aktet që duhet të ndërmarrë në situatën aktuale në të cilën ndodhet vendi....

“Shqiptarët janë marrë peng nga katër persona”/ Patozi tregon formulën: Si shpëtohet demokracia
Opinione 20:48 - 21 Mars, 2020

Nga Astrit Patozi/ Një leksion perfekt për t’u ruajtur nga virusi

Videoja e vajzës së prekur nga koronavirusi u dashka ndjekur nga të gjithë për disa arsye: 1-Për të mësuar një herë e përgjithmonë se sëmundja nuk...

Politikë 20:50 - 16 Mars, 2020

“Bota po mendon për valën e dytë të pandemisë”/ Manjani leksion Ramës: Lëri përrallat

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka publikuar mesazhin e shefit të Organizatës Botërore të Shëndetit Tedros Adhanom Ghebreyesus dhe i ka bërë një thirrje kryeministrit Edi...

Lajme 12:22 - 28 Janar, 2020

Shqiptarët ende pa shpresë nga tërmeti i 26 nëntorit/ Leksioni turk nga Ezalig

Tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri që mori 51 jetë dhe lëndoi gati 2000 persona ka lënë pasoja të mëdha ndër të mbijetuarit që edhe pse...

Politikë 17:41 - 12 Janar, 2020

Rindërtimi i banesave të dëmtuara/ Sherefedin Shehu leksion qeverisë

Ish deputeti i PD, Sherefedin Shehu ka komentuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama për masat e marra pas tërmetit të 26 nëntorit, që shkaktoi 51 viktima....

Aktualitet 11:10 - 21 Maj, 2019

Dukesha i jep “leksion” të gjithëve/Shfaqet tepër e thjeshtë në eventin publik

Në përurimin e kopshtit të saj “Chelsea Garden Show” dukesha Kate Middleton u shfaq shumë e thjeshtë e veshur vetëm me një palë pantallona të gjera,...

Vetëflijimi që tronditi Tiranën/ Nard Ndoka: Dëshmitarët e Jehovait predikojnë dashurinë për jetën
Aktualitet 16:27 - 15 Maj, 2019

“Rama duhet të ndiqte shembullin e Gruevskit”/ Nard Ndoka leksion kryeministrit

“Rama duhet të ndiqte shembullin e Nikola Gruevskit, të çonte vendin në zgjedhje të parakohshme dhe do të kishte fituar”. Kështu u shpreh kryetari i PDK-së,...

Aktualitet 20:22 - 30 Mars, 2019

Luan Rama leksion Cakajt/ Shpëlarje apo pastrim parash?

Ish-deputeti i LSI-së, Luan Rama, në një postim në rrjetet sociale ka reaguar pas deklaratës së bërë nga Zv.ministri i Punëve të Jashtëme Gent Cakaj për...

Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe deputetja Grida Duma
Aktualitet 15:37 - 26 Mars, 2019

Grida Duma leksion Bashës/ Opozita duhet të jetë bindëse

Ish-deputetja demokrate, Grida Duma, ka komentuar aktualitetin politik, duke dhënë sugjerime se si mund të dilet nga situata. Duma i kujtoi kreu të PD-së, Lulzim Basha,...

Kuriozitete 11:37 - 25 Nentor, 2018

Kjo nënë e guximshme jep një leksion që nuk e shohim kurrë në Instagram

Jo të gjitha imazhet që shohim në Instagram janë të vërteta, shumicën e kohës shohim vetëm njerëz me trup perfekt por që realisht mund të jenë...

Aktualitet 19:40 - 19 Tetor, 2018

“Shpifje, shpifje, shpifje”/ Gazetarja tregon çfarë fshihet pas sjelljes së Ramës

Pas qëndrimit të kryeministrit Rama përballë gazetarëve dhe analistëve në emisionin “Dritare” të Rudina Xhungës në News24, i cili çdo fjalë të tyre e konsideronte shpifje,...

Aktualitet 23:11 - 15 Tetor, 2018

Basha zbarkon në Bruksel/ Doris Pack leksion deputetëve të opozitës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u nis sot drejt Brukselit për të marrë pjesë në samitin e Partive Popullore Evropiane, për Ballkanin Perendimor, pas skandaleve...

Aktualitet 22:38 - 18 Tetor, 2017

Vasjari leksion LSI-së / Krimi nuk luftohet me direktiva partie

Analisti Arjan Vasjari, ka sulmuar sërish LSI-në dhe kryetaren e saj, Monika Kryemadhi, gjatë një debati në studion e emisionit “Top Story”. Vasjari i tha Kryemadhit se...

Aktualitet 17:02 - 18 Tetor, 2017

Fatos Nano leksion Ramës / Ja si duhet të jetë timonieri

Një ndër personalitetet më në zë të politikës shqiptare në vitet e demokracisë, është edhe ish-kryeministri Fatos Nano, i cili gjatë viteve të para të udhëheqjes...