Connect with Us

All posts tagged "leke"

Ramës nuk i shpëton gafa e Bashës me studentët/ 640 milionë lekë të reja apo të vjetra o njish
Politikë 15:11 - 2 Nentor, 2020

Ramës nuk i shpëton gafa e Bashës me studentët/ 640 milionë lekë të reja apo të vjetra o njish

Kryeministri Rama ka reaguar ndaj Bashës ku ky i fundit thotë përpara studentëve se “dhe për ata që vijnë me të ardhura mbi 640 milion lekë...

Grabitet banesa e ish-kreut të Tatimeve në Elbasan
Kronika 12:39 - 2 Nentor, 2020

Grabitet banesa e ish-kreut të Tatimeve në Elbasan

Një banesë në Kuqan të Elbasanit është grabitur gjatë mbrëmjes së djeshme. Bëhet me dije se është grabitur banesa e ish-kreut të Tatimeve në Elbasan, Hyqmet...

Iu gjetën arsenal armesh dhe lëndë narkotike/ Policia arreston dy të rinj në Kukës
Kronika 10:06 - 29 Tetor, 2020

“Më jep lekë ose të vrava”/ Policia arreston 31-vjeçarin

Policia e Tiranës ka arrestuar një 31-vjeçar, pasi akuzohet për veprën penale ”Shtrengim me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë”. Në pranga ka...

Afera e mbetjeve/ Gjoni analizon komunikimin e Ramës: Tregon se është në rrezik të madh
Politikë 21:50 - 15 Tetor, 2020

Shkullaku “zë ngushtë” Ramën për inceneratorët/ Kryeministri: Nuk i kanë parë akoma lekët

Kryeminisri Edi Rama është përplasur me gazetarin Armand Shkullaku lidhur me inceneratorët që kanë vjedhur miliona euro nga taksat e qytetarëve shqiptarë. Shkullaku i kërkoi llogari...

Përplasja me Ramën në Opinion/ Basha tregon arsyen pse ndërhyri në emision
Politikë 14:52 - 12 Tetor, 2020

“Rama s’ ka ndërmend të zbatojë planin tonë”/ Basha ngre tonet: Ua jep lekët me lopata inceneratorëve

Kreu i PD, Lulzim Basha thotë se kryeministri Edi Rama nuk ka ndërmend të zbatojë plan me pesë pika të që ka prezantuar PD pak kohë...

Ish-drejtoresha u kap duke marrë lekë në zyrë dhe kërkoi të dënohet/ Gjykata e shpall të pafajshme
Denoncim 22:14 - 7 Tetor, 2020

Ish-drejtoresha u kap duke marrë lekë në zyrë dhe kërkoi të dënohet/ Gjykata e shpall të pafajshme

Një ish-drejtoreshë, e cila u kap nga kamerat e “Fiks Fare” duke marrë lekë në zyrë, ka kërkuar të dënohet nga gjykata. Por, kjo e fundit,...

Publikoi pamjet e kanabisit në stallën e lopëve/ Artan Hoxha: Bujqwsi dhe blektori, made in Albania në BE
Politikë 13:25 - 30 Shtator, 2020

“300 mijë lekë rroga minimale”/ Hoxha tregon pse Rama flet me të vjetra për pagat

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar pas deklaratëve të kryeministrit Edi Rama për rritjen e rrogës minimale në 30 mijë lekë të reja. Sipas Hoxhës, kur flasin...

Sekuestrohen 3 kg drogë të bëra gati për shitje/ Arrestohet 28-vjeçari
Kronika 10:39 - 22 Shtator, 2020

 “Më jep lekët ose do të publikoj fotot”/ Arrestohet 18-vjeçari që kërcënonte një vajzë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 18-vjeçar me iniciale A.K dhe ka shpallur në kërkim një person tjetër iniciale D. K, 30 vjeç. Këta të fundit...

Aktualitet 10:17 - 20 Shtator, 2020

Skandal korruptiv/ Ku shkuan lekët e nxënësve, të cilat i merte dorazi drejtori i gjimnazit

Arsimi parauniversitar ka hapur dyert e shkollave nga data 14 shtator 2020 për të filluar sezonin e ri shkollor 2020-2021 pas një pauze të gjatë e...

Politikë 20:36 - 7 Shtator, 2020

Skandali në Stop/ 500 mijë lekë për punësim në institucionin e rëndësishëm shtetëror

Një kamera e fshehtë e realizuar nga emsioni “Stop” ka treguar qartë së sa të pasigurta janë instucionet tona të rëndësisë së veçantë. Siguria e tyre...

Dhuroi 2 respiratorë tek “Shefqet Ndroqi”/ Shehaj: Mijëra euro u mblodhën nga shqiptarët
Politikë 15:52 - 12 Gusht, 2020

Dhuroi 2 respiratorë tek “Shefqet Ndroqi”/ Shehaj: Mijëra euro u mblodhën nga shqiptarët

Ish deputeti i PD, Agron Shehaj ka dhuruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”, dy pajisje respiratore dhe një aparat dialize. Shehaj sqaron se “një pjesë të kostos...

Aksident në Lezhë/ Makina përplas 10-vjeçarin që po zbriste nga furgoni
Kronika 10:44 - 4 Gusht, 2020

I goditën me thikë dhe i vodhën paratë/ Shpallen në kërkim të rinjtë që grabitën sirianët në Korçë

Një 20 vjeçar dhe 2 të tjerë janë shpallur në kërkim nga policia pasi kanë grabitur dhe plagosur 4 të huaj në Korçë. Në bashkëpunim me...

“Sa lekë të dhanë që të thuash je me Covid?”/ Këngëtarja shqiptare “i përvishet” ndjekëses: Injorante
Showbizz 18:02 - 28 Korrik, 2020

“Sa lekë të dhanë që të thuash je me Covid?”/ Këngëtarja shqiptare “i përvishet” ndjekëses: Injorante

Koronavirusi ka prekur disa personazhe të njohur të botës së medias, artit dhe politikës, mes të cilëve edhe këngëtaren shqiptare Adelina Thaçi. Ishte vetë Adelina ajo...

Denoncimi i mjekut/ Gjurmimi dhe testimi nuk funksionojnë, në spitalet Covid mungojnë burimet njerëzore
Politikë 19:45 - 25 Korrik, 2020

Mjeku Koni gjen fajtorin/ “Ilir Beqaj la ministrinë e Shëndetësisë pa lekë”

Mjeku urolog, Artan Koni, ka fajësuar ish-ministrin Ilir Beqaj për situatën në të cilën ndodhet shëndetësia shqiptare aktualisht, e cila ka marrë edhe një goditje nga...

Basha nis përgatitjet për zgjedhjet e ardhshme?/ Organizon takim me kryesinë e PD
Politikë 20:46 - 15 Maj, 2020

“Mashtrimet nuk haen”/ Basha nuk ndal akuzat ndaj Ramës: Infektoi 2 bashki se nuk jep lekët

Kreu i PD, Lulzim Basha nuk ndalet me akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama për të cilin thotë se infektoi 2 bashki, sepse refuzon të paguajë punonjëset...

‘’Më nxirrni vetëm një’’/ Bardhi i kthehet Braçes: Formularët janë shpërndarë nga PS dhe ti e di mirë!
Politikë 22:28 - 12 Maj, 2020

“Bëri dasëm me lekët e pensionit të mamasë”/ Gazment Bardhi nuk “kursehet” ndaj Veliajt

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i ftuar në emisionin “Tempora”, nuk i ka kursyer akuzat ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj, për të cilin u...

“Nuk isha ministër atë ditë/ Arben Ahmetaj sqaron aksidentin me Mirel Mërtirin
Ekonomi 21:52 - 7 Maj, 2020

Ahmetaj: BE-ja nuk na ka dhënë asnjë lek për rindërtimin, janë akoma premtim

Ministri i i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, ka treguar se paratë e premtuara nga BE në Konferencën e Donatorëve për rindërtimin, nuk i janë dhënë...

Dashamir Shehi paralajmëron Ramën/ Do bëjmë “luftë” për të mbrojtur koalicionin
Politikë 23:21 - 20 Prill, 2020

“Tre hapat që duhet të marrë qeveria”/ Shehi: Duhen pompuar lekë në ekonomi, mund të shembet

“Paketat do i konsideroja minimaliste, qeveria nuk ka mjete të pafundme”. Kështu deklaroi kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, i cili tha se Shqipëria mund të përgatisë...

Ekonomi 11:06 - 5 Prill, 2020

Lekë për gazetarët apo pronarët e televizioneve?

Pandemia e koronavirusit ka sjellë një goditje të fortë në ekonominë e mbarë botës ku dhe Shqipëria nuk bën përjashtim. Në këtë situatë vendet e varfëra...

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar “masakron” Ramën dhe Bashën/ Imponimi i “dy të këqijave” është vrasje
Politikë 21:50 - 12 Mars, 2020

Rama thumbon Bashën/ “Për lekë pyesni atë mikun”

Kryeministri Edi Rama ka thumbuar kryetarin e opozitës Lulzim Bashën teksa po fliste për masat e marra ndaj koronavirusit. Gazetari Blendi Fevziu e pyeti Ramën në...

Kronika 10:42 - 4 Mars, 2020

I sekuestrohen 15 milionë lekë në doganë/ Procedohet 38 vjeçari nga Tirana

Policia Kufitare e Kapshticës parandalon një rast të tentativës për transfertë të parave në mënyrë të paligjshme. Sekuestrohen 1.580.000 lekë dhe procedohet penalisht poseduesi i tyre,...

Kronika 10:37 - 20 Janar, 2020

“Lekët, lekët”/ Zbardhet dëshmia e gruas që u plagos nga grabitësit në Allias

Zbardhet dëshmia e Afërdita Lazes, e cila mbeti dje e plagosur bashkë me burrin e saj, pasi persona të maskuar tentuan ta grabisnin banesën e tyre....

Kronika 12:57 - 8 Janar, 2020

Tentuan të korruptojnë policët e Rrugores/ E pësojnë keq dy persona në Tiranë

Policia Rrugore e Tiranës ka goditur dy raste të mitëdhënies. Në pranga janë vënë dy drejtues mjetesh, të cilët për t’i shpëtuar masës administrative, tentuan të...