Connect with Us

All posts tagged "leje"

Lajme 21:33 - 27 Mars, 2020

“Leja e lëvizjes nga e hëna”/ Rama “i tërheq veshin qytetarëve”: Më të vëmendshëm kur dëgjoni njoftimet

Kryeministri Rama ka ritheksuar për qytetarët se leja e daljes do të vihet në funksion nga e hëna dhe jo ditën e nesërme. Rama i bën...

Politikë 19:14 - 9 Janar, 2020

Plas skandali i fundit i Valbona Sakos

Ish kryebashkiakja e Durrësit, Valbona Sako, e cila nuk mbushi as tre muaj në detyrë dhe e braktisi atë në momentin më kritik, kërkon lekët e...

Sociale 18:02 - 2 Dhjetor, 2019

“Mos prishen objektet pa ekspertim/ Inxhinierja: Nuk janë zbatuar rekomandimet gjeologjike e sizmike

Disa ditë pas tërmetit, inxhinierja Mimoza Hysaj shprehet se në ndërtime nuk janë zbatuar një sërë rekomandimesh sizmike. Sipas Hysajt, gabimet në ndërtim duhet t’i shërbejnë...

Sociale 08:31 - 2 Shtator, 2019

Rekord ndërtimesh në Tiranë/ Sipërfaqja e dhënë për leje më e larta që nga viti 2011

Vrulli i ndërtimeve në kryeqytet është më i larti, të paktën i dekadës së fundit, ndonëse popullsia është në rënie dhe kërkesa për të blerë një...

fiks fare publikon skandalin
Aktualitet 20:59 - 7 Maj, 2019

Denoncimi i Fiks fare/ ALUIZNI hedh poshtë lejen e legalizimit të lëshuar prej tij

ALUIZNI Kavajë një herë jep lejen e legalizimit më pas kërkon korrigjimin e saj pasi e ka bërë gabim. Nga 79.4 metra katrorë kërkon ta korrigjojë...

Aktualitet 19:46 - 15 Mars, 2019

Protesta e opozitës/ Policia nuk jep leje

Ditën e nesërme do të zhvillohet protesta e paralajmëruar nga opozita. Mirëpo kjo protestë nuk e ka marrë miratimin e Policisë së Tiranës. Mësohet se refuzimi...

Aktualitet 13:25 - 3 Mars, 2019

Në  rrezik jeta e deputetëve/ Policia  nuk i jep leje PD për protestën e 5 Marsit

Opozita ka lajmëruar se në datën 5 Mars do të mbaj protestën e radhës përpara Parlamentit. Ndërkohë Policia ka njoftuar se nuk do të japë leje...

Aktualitet 10:26 - 1 Mars, 2019

Mori leje nga burgu dhe u arratis/ Prangoset i dënuari për drogë

Një 35-vjeçar, i cili ishte arratisur pasi u largua nga burgu me leje, ka përfunduar në prangat e policisë. Sipas policisë, L. C., 35 vjeç, lindur...

Life Style 12:10 - 16 Shkurt, 2019

Pa leje s’ka! WhatsApp bëri atë që donim dhe po e prisnim me padurim!

WhatsApp ka bërë atë që po prisnim! Tashmë pa lejen tonë askush nuk do të përpiqet të na futë në çdo lloj grupesh që kanë krijuar....

tabaku shuplake rames
Aktualitet 21:04 - 15 Shkurt, 2019

Protesta e opozitës/ Tabaku: Nuk i marrim leje policisë

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku e qenë prezente në emisionin “Java” në RTSH  ka folur rreth protestës që do të mbahet ditën e nesërme nnga...

denoncimi krytarja e bashkise se roskovecit shkel ligjin
Aktualitet 18:40 - 2 Shkurt, 2019

Denoncimi/ Bashkia prish banesat me leje

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka  publikuar mesazhin e “qytetarit dixhital” të ardhur në adresë të tij. Sipas tij ndrikulla kryetare ndërton...

merre leje per cati, ngre vile ne kalane e elbasanit
Aktualitet 21:12 - 29 Janar, 2019

Fiks Fare publikon skandalin/ Merr leje për çati, ngre vilën në Kalanë e Elbasanit

Ndërtim pa leje brenda zonës Arkeologjike të kategorisë A. Ligji për ndërtimet pa leje është ashpërsuar, por kjo nuk duket të këtë trembur një qytetar nga...

Edi Rama quan kazan zerin e amerikes
Aktualitet 13:58 - 25 Janar, 2019

Skandal/ Miku i Ramës përfitoi tre leje ndërtimi brenda një viti

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka thënë sot se miqtë e kryeministrit Edi Rama janë duke investuar paratë e bixhozit në biznesin e ndërtimit. Në...

Aktualitet 19:20 - 27 Dhjetor, 2018

Katër dhoma pa leje/ Basha nuk lejon inspektorët e IMT-së të bëjnë verifikime

Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit ka nisur verifikimin në terren pas publikimit nga media të pamjeve të shtesës së katër dhomave të bëra pa leje nga...

Aktualitet 16:43 - 27 Dhjetor, 2018

Flet “mbreti” i memeve: Na mohuan lejen si të ishim ekstremistë

I ftuar në A2, Genc Sejko tregoi për protestën që po organizon ditën e nesërme, ndonëse policia nuk ka dhënë leje për zhvillimin e saj. Sipas...

Aktualitet 14:08 - 9 Dhjetor, 2018

Deklarata tronditëse/ Zbulohet se për çfarë u shit Arlind Qorri tek Veliaj

Avokati Altin Goxhaj në një postim në rrjetet sociale është shprehur se përfaqësuesi i lëvizjes “Për Universitetin” Arlind Qorri ka marrë një  leje ndërtimi nga kryetari...

Aktualitet 19:13 - 14 Nentor, 2018

Foto-Ndërtimi ‘Unazës së Madhe’/ Projekti që në vitin 1989, banorët e dinin

Gjatë mbledhjes së djeshme të Këshillit Bashkiak, kryetari i Bashkisë Tiranë tha se të gjithë banorët që do të preken nga ndërtimi i ‘Unazës së Re’...

Aktualitet 10:26 - 29 Tetor, 2018

Video/ I jepnin makinën pa leje drejtimi, në pranga 7 persona

Shtatë persona janë arrestuar në qytetin e Fierit, pasi janë kapur duke drejtuar automjetet pa leje drejtimi. Në njoftimin e policisë shkruhet se policia Rrugore e...

Aktualitet 11:22 - 30 Shtator, 2018

Zvicra jep lajmin e mirë për punëtorët jashtë BE-së

Kompanitë dhe kantionet e punësimit të punëtorëve me kualifikime të larta kanë dërguar kërkesë te autoritetet zviceriane në lidhje me lejet shtesë. Autoritetet zviceriane iu janë...

Aktualitet 10:30 - 9 Shtator, 2018

Vuçiç në Kosovë/ Haradinaj i heq lejen për të vizituar Drenicën

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka bërë me dije se ka tërhequr lejen që Ministria e Jashtme i ka dhënë presidentit serb Aleksandër Vuçiç të shkojë...

Aktualitet 12:10 - 14 Prill, 2018

Lejet në shkelje me ligjin/ Sekuestrohet blloku i pallateve

Sekuestrohen pasuri e paluajtshme, pallate në ndërtim , lejet e të cilave kanë rezultuar të siguruara në kundërshtim me ligjin ( të fallsifikuara) në pronësi të një...

Aktualitet 12:55 - 13 Gusht, 2017

Dha 2 leje shfrytëzimi për lëndë drusore/ Procedohet Përgjegjësi i Agjensisë së Pyjeve në Kolonjë

Përgjegjësi i Agjensisë së Pyjeve në Kolonjë, E.P., 57 vjeç është proceduar penalisht. Dyshohet se ai i ka dhënë dy leje shfrytëzimi për lëndë drusore një...

Ekonomi 15:15 - 23 Shtator, 2015

Inspektoriati i Mjedisit: Gjysma e kompanive minerare jane ilegale

Prej më shumë se 10 vitesh, mbi qindra subjekte që kanë leje minerare, kanë shfrytëzuar në mënyrë barbare fondin pyjor, duke shkelur ligjin e mjedisit, i...