Connect with Us

All posts tagged "leje drejtimi"

Lajme 11:11 - 28 Janar, 2020

Njohja e patentave shqiptare/ Vjen lajmi i mirë nga Gjermania dhe Greqia

Kryeministri Edi Rama bën me dije se gjatë takimit të djeshëm në Berlin me kancelaren gjermane Angela Merkel ka biseduar për njohjen e patentave shqiptare në...

Sociale 22:00 - 15 Janar, 2020

Lajm i mirë për emigrantët në Greqi/ Miratohet marrëveshja për njohjen e lejeve të drejtimit

Komisioni i Përhershëm për Prodhim dhe Tregti në Parlamentin grek ka miratuar sot Projektligjin e Ministrisë greke të Infrastrukturës dhe Transportit për njohjen e ndërsjellë të...

Kronika 17:52 - 18 Nentor, 2019

Policia vazhdon aksionin/ Procedon 42 shoferë dhe pezullon 223 leje drejtimi

Policia Rrugore e Tiranës në vijim të aksionit për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore ka proceduar penalisht 42 drejtues mjetesh, ndërkohë që janë pezulluar edhe...

Uncategorized 18:47 - 26 Shtator, 2019

Gara shpejtësie dhe të dehur në timon/ Policia bën “namin” në Tiranë

Gjatë 24 orëve të fundit, policia e Tiranës ka arrestuar 8 drejtues mjetesh dhe motomjetesh, për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe pa Leje drejtimi....

Aktualitet 08:39 - 21 Tetor, 2018

Video- Të dehur në timon/ Policia arreston 9 persona

Policia rrugore e Tiranës ka vijuar edhe gjatë kësaj fundjave, monitorimin e qarkullimit të mjeteve, me qëllim parandalimin e aksidenteve. Nga kontrollet e deritanishme, janë arrestuar...

Aktualitet 18:49 - 15 Tetor, 2018

Të dehur dhe pa patentë/ Arrestohen 27 drejtues mjetesh

Policia rrugore ka njoftuar masat e ndërmarra për mbarëvajtjen e qarkullimit rrugor gjatë javës që lamë pas. Në Tiranë janë arrestuar 27 drejtues mjetesh, nga të...

Aktualitet 08:43 - 1 Korrik, 2018

“Fluturonin” në autostradë/ Pezullohen 13 leje drejtimi

Në vijim të punës për prandalimin e aksidenteve rrugore, policia e Tiranës e vendosur në rrugën interurbane Tiranë-Durrës, ka pezulluar 13 leje drejtimi, për shpejtësi tej...

Aktualitet 09:40 - 22 Prill, 2018

Me shpejtësi tej normave të lejuara/ Policia pezullon 15 leje drejtimi

Në vijim të aksionit për parandalimin e aksidenteve rrugore, policia e Tiranës ka pezulluar 15 leje drejtimi, për shkak të shpejtësisë tej normave të lejuara. Policia...

Aktualitet 09:24 - 21 Prill, 2018

Nën efektin e alkoolit dhe shpejtësi tej normave të lejuara/ Në pranga 3 shtetas, pezullohen 18 leje drejtimi

Në vijim të aksionit për ruajtjen e rendit dhe sigurisë rrugore, Policia e Tiranës ka vënë në pranga tre drejtues mjetesh pasi janë konstatuar se kanë...

Kronika 15:38 - 18 Shkurt, 2018

Policia në aksion/ Dhjetë të arrestuar dhe 71 leje drejtimi të bllokuara

Policia Rrugore e Tiranës gjatë fundjavës kanë vijuar kontrollet me Drager e Radar. Kontrolle janë ushtruar ndaj drejtuesve të automjeteve në të gjitha rrugët e brendshme...

Aktualitet 13:42 - 10 Mars, 2017

Drejtonte motorrin pa leje drejtimi/ Pranga të riut

Një i ri është kapur nga blutë e Korçës, pasi drejtonte pa leje drejtimi mjetin motorr tip “Loncin”, të pa pajisur me targa. I referohemi shtetasit...

Aktualitet 15:27 - 23 Shkurt, 2017

Nuk kishte leje drejtimi të mjetit/ Policia kap 25 vjeçarin

Një 25 vjeçar i pa pajisur me leje drejtimi të mjetit është arrestuar në flagrancë. Specialistët e Seksionit për Policinë Rrugore në Kolonjë, kanë prangosur shtetasin E....

Aktualitet 09:29 - 24 Shtator, 2016

Arrestohet një shtetas/ Drejtonte motorrin pa patentë

Policia e Fierit arrestoi në flagrancë, B. T. për drejtim motorri pa patentë. Ndalimi i këtij shtetasi nga uniformat blu, është bërë në aksin rrugor Fier–Berat,...

Aktualitet 17:50 - 20 Qershor, 2016

VIDEO/ Drejton mjetin nën efektin e alkoolit, i pezullohet Leja e Drejtimit

Ministria e Brendshme ka shpërndarë videon e më poshtme, në të cilën tregohet momenti i pezullimit të lejes së Drejtimit për një drejtues automjeti, i cili u...