Connect with Us

All posts tagged "leja"

Lajme 15:01 - 16 Shkurt, 2020

Fotot/ Zbulohet prona 500 milionë e Ben Blushit

Gjithçka fillon në vitin 2010. Në atë kohë pati një betejë të fortë politike në Korçë, PD në opozitë në bashki dhe socialistët në pushtet. Një...

Kronika 11:14 - 20 Gusht, 2019

I dënuar me 35 vjet burg për 4 vrasje/ Konfirmohet leja për Kostandin Xhuvanin

Drejtoria e Burgjeve ka konfirmuar lejen për Kostandin Xhuvanin, i cili kërkoi që të marrë pjesë në varrimin e të atit, regjisorit të ndjerë Gjergji Xhuvani....

Aktualitet 15:26 - 1 Shkurt, 2019

“I forti” i Shkodrës merr leje nga burgu

Safet Bajri (Rustemi), i njohur ndryshe si “i forti” i Shkodrës, ka marrë gjashtë orë leje nga burgu, për të marrë pjesë në funeralin e të...

Aktualitet 14:21 - 29 Dhjetor, 2018

Foto-Leja për katin shtesë/ Bashkia padit sërish Bashën

Bashkia e Tiranës ka  paditur sërish kreu e Partisë Demokratike, Lulzim Bashën. Mësohet se kryebashkiaku Erion Veliaj ka paditur për shpërdorim të detyrës gjatë kohës që...

Aktualitet 11:04 - 26 Shtator, 2018

Dokumentet ekskluzive/ Zbulohet leja e dytë e Bashës për ortakun e vjehrrit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në pothuajse të gjitha daljet mediatike me shumë sesa të akuzojë qeverinë, sulmon biznesin. Përveç sulmeve ndaj atyre që ai...

Aktualitet 13:53 - 14 Maj, 2016

Shënim/Sa milionë euro na kushtojnë kapriçot e Erion Veliajt?

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, ka filluar një betejë për të rrëmbyer një pjesë të pronave private pranë Kopshtit Zoologjik, pranë liqenit artificial dhe për ti...

Denoncim 15:22 - 29 Nentor, 2015

Xhim Belushit i refuzohet leja e shtëpisë

Është një habi e madhe ta dëgjosh këtë lajm, por mjerisht është e vërtetë. Ka katër vite që aktorit të madh të Hollivudit, Xhim Belushi, i...