Connect with Us

All posts tagged "legalizimi"

Politikë 17:17 - 13 Maj, 2020

Ish ministri i Shëndetësisë shuplakë Ramës/ “Tymosja” nuk vret Virusin por njeriun

Ish ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama për legalizimin e kanabisit medicinal. Në reagimin e tij në rrjetet sociale, Shehu...

Politikë 16:18 - 12 Maj, 2020

“Hashashit do i bie vlera në 30 lek”/ Murrizi skeptik për nismën e kryeministrit Rama

Deputeti Myslim Murrizi, i ftuar në “Top Talk” ka komentuar deklaratat e kryeministrit Rama në lidhje me legalizimin e kanabisit për arsye mjekësore. Murrizi nuk u...

Politikë 22:29 - 11 Maj, 2020

Kreshnik Spahiu pro legalizimit të hashashit/ “Të tregtohet me kartë identiteti”

Ish kreu i Aleancës “Kuq e Zi”, Kreshnik Spahiu, është shprehur pro legalizimit të hashasit  për qëllime mjeksore në vendin tonë. Në një lidhje me emisionin...

Politikë 22:05 - 11 Maj, 2020

“Nuk do të shitet vaj, por gjethe kanabisi”/ Ish deputeti i PD shpërthen në kritika ndaj Ramës

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo, në një lidhje me emisionin “Open” ku po dikutohet propozimi i kryeministrit Rama për legalizimin e kanabisit për aryse...

Aktualitet 20:37 - 11 Maj, 2020

Debati për legalizimin e kanabisit/ Mustafa Nano del krah Ramës

Analisti dhe gazetari Mustafa Nano në një intervistë për TvT, ku ka folur për idenë më të fundit të Edi Ramës, për legalizimin e knaabisit,  tha...

Politikë 17:57 - 11 Maj, 2020

Legalizimi i kanabisit i është propozuar edhe Enver Hoxhës/ Spartak Ngjela nxjerr detajet e pathëna

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka komentuar deklaratat e kryeministrit Rama i cili pak ditë më parë hodhi idenë për legalizimin e kanabisit në Shqipëri, sipas...

Politikë 16:57 - 11 Maj, 2020

Legalizimi i kanabisit në Shqipëri/ Mediu bën paralajmërimin e fortë

Ish ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu, ka komentuar deklaratën e kryeministrit Rama në lidhje me legalizimin e kanabisit për arsye mjekësore. Sipas Mediut një gjë e...

Politikë 18:58 - 9 Maj, 2020

“Gjethja e “fikut”, krimi e trafiqet do të lulëzojnë”/ Çfarë paralajmëron ish deputeti demokrat

Ish deputeti demokrat, Tritan Shehu, ka reaguar për deklaratën e kryeministrit Edi Rama, për legalizimin e kanabisit mjekësor. Në reagimin e tij Shehu shkruan se pas...

Politikë 12:01 - 4 Shkurt, 2020

“Ka ardhur momenti për një vit 0”/ Ish-ministri i Ramës kërkon amnisti financiare  

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani shkruan se vendi ka nevojë për një amnisti të përgjithshme financiare, gjë të cilën ai e shikon...

Aktualitet 10:59 - 4 Dhjetor, 2018

Protestat në Shkozë/ Lame: Banorët kanë të drejtë, shteti nuk e përfundoi procesin e legalizimit

Kreu i ALUIZNIT, Artan Lame ka qënë i pranishëm sot në mbledhjen e Komisionit për Veprimtarinë Prodhuese, ku është bërë prezantimi i projektligjeve për kadastrën dhe...

Aktualitet 19:04 - 4 Janar, 2018

Legalizimi i banesave/ Artan Lame tregon kur mbyllet proçesi

Kreu i ALUIZN-t Artan Lame deklaroi se brenda dy viteve të para të këtij mandati qeverisës do të mbyllet procesi i legalizimeve. Në një intervistë për...

Aktualitet 19:23 - 15 Tetor, 2017

Ish-ministri i Drejtësisë / Po legalizohet një poshtërsi

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, e ka quajtur si ” një propozim që legalizon një poshtërsi”, atë të përjashtimit nga dënimi për përdoruesit e drogës. Manjani...

Aktualitet 11:57 - 23 Prill, 2017

Rama i kthehet priftit/Saliu iu bëri të gjithëve pronarë, por …!

Gjatë aktivitetit në Finiq, ku shpërndau leje legalizimi, kryeministri Edi Rama nuk ka kursyer dhe batutat. Ai i ka dhënë lejen e legalizimit një prifti, duke...

Aktualitet 12:20 - 28 Shtator, 2016

Kokëdhima kërkon amnisti për përdoruesit e drogës

Deputeti dhe botuesi Koço Kokëdhima, tashmë është i njohur për pikpamjet e tij liberale ndaj biznesit të drogës. Tezat e tij për legalizimin e drogës në...

Aktualitet 10:46 - 28 Shtator, 2016

Ish-gruaja e Ramës flet për prostitucionin

Ish-gruaja e Ramës, Dalina Fico, flet për legalizimin e prostitucionit në Shqipëri. Në emisionin “Studio e Hapur” e gazetares Eni Vasili, Fico ka deklaruar se neni...

Aktualitet 15:01 - 26 Shtator, 2016

2 mijë legalizime në Durrës/ Përfundon procesi në dy njësi administrative

Në dy njësi administrative të Durrësit janë realizuar 2 mijë legalizime. Në këtë mënyrë përfundon procesi i legalizimit për zonën e Manzës dhe Maminasit. Këto njësi...