Connect with Us

All posts tagged "Lefter Maliqi"

Politikë 16:06 - 25 Mars, 2020

Gjyqi me Bechettin/ Maliqi i përvishet Ramës: Shumë shpejt do shpëtojmë nga mamuthi dhe COVID-19

Deputeti Lefter Maliqi deklaron se shumë shpejt shqiptarët do të shpëtojnë nga COVID–19 dhe nga Mamuthi i krimit dhe korrupsionit, duke iu referuar kështu kryeministrit Edi...

Politikë 11:31 - 9 Mars, 2020

COVID-19 në Shqipëri/ Maliqi: Të izolojmë “Koronavirusin që drejton timonin e qeverisë”

Deputeti Lefter Maliqi thotë se Shqipërinë duhet ta ruajë Zoti “Coronavirusi që drejton timonin e qeverisë”. Maliqi e cilëson kryeministrin si “Koronavirus”, dhe sipas tij duhet...

Politikë 16:53 - 21 Shkurt, 2020

Maliqi i kthehet Gjonajt: Karriera jote nga treshja Xhafa-Rama-Soreca

Deputetit Lefter Maliqi ka reaguar pas kërkesës së presidentit Ilir Meta drejtuar ministres së Drejtësisë Etilda Gjoni për dorëheqje, dhe përgjigjes së kësaj të fundit. Maliqi...

Politikë 11:14 - 3 Shkurt, 2020

Vdekja misterioze e anëtarit të bandës së Vlorës/ Deputeti ngre alarmin: Plagët janë shpërndarë…

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi ka reaguar në Kuvend lidhur me vdekjen e Andon Mëhillajt i dënuar me burgim të përjetshëm në burgun e Peqinit. Maliqi...

Politikë 21:58 - 22 Janar, 2020

“Pse po lirohen të fortët nga burgu?”/ Lefter Maliqi paralajmëron mënxyrën

“Pse po lirohen të fortët nga burgu?” është tema e diskutimit të emisionit “Repolitix”, të mbrëmjes së sotme. Krahas deputetit socialist Xhemal Qefali, njëherësh dhe anëtar...

Politikë 11:12 - 8 Janar, 2020

Lefter Maliqi thirrje të fortë ndërgjegjes së shqiptarëve/ Ngrihuni në protesta të fuqishme

Deputeti Lefter Maliqi ka bërë thirrje të fortë për shqiptarët të ngrihen në protesta të pandërprera për rrëzimin e qeverisë. “Dua t’i bëj thirrje ndërgjegjes së...

Politikë 17:53 - 10 Dhjetor, 2019

Nga dorëheqja e Sakos te viktimat e tërmetit/ Maliqi thirrje qytetarëve, opozitës dhe SPAK

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi tha se qeveria ka treguar mungesë papërgjegjshmërie, teksa foli për menaxhimin e situatës emergjente pas tërmetit të 26 nëntorit. Maliqi i...

Politikë 16:51 - 21 Nentor, 2019

“Dënoi bandën më famëkeqe”/ Lefter Maliqi në mbështetje të Besnik Muçit

Deputeti Lefter Maliqi ka dalë në mbrojtje të gjyqtarit Besnik Muçi, i cili u shkarkua sot nga Komisioni i Pavarur i Apelimit. Maliqi shkruan se e...

Politikë 14:57 - 11 Nentor, 2019

Nuk mori pjesë në votim për anëtarët e Kushtetueses/ Maliqi: Opozita marrëveshje të fshehtë me mazhorancën

Deputeti Lefter Maliqi nuk ka marrë pjesë në votimin e sotëm për dy anëtaret e reja të Gjykatës Kushtetuese. Sipas Maliqit, votimi i sotëm e fut...

Politikë 16:54 - 7 Nentor, 2019

Lefter Maliqi bën deklaratën e fortë/ Një kryebashkiak i PS thith heroinë, do dalë së shpejti

Deputeti Lefter Maliqi ka bërë sot një deklaratë të fortë, teksa ka thënë se shumë shpejt do dalë një kryebashkiak i PS, që thith drogë e...

Politikë 19:42 - 5 Nentor, 2019

Mesazhi i deputetit/ Pushteti buron nga populli dhe i takon kriminelëve e të korruptuarve

Nëpërmjet një postimi në faqen e tij në rrjetet sociale, deputeti  Lefter Maliqi, vijon ti nxjerrë bojën këmbënguljes së politikës për të mos ndryshuar sistemin zgjedhor...

Politikë 22:21 - 20 Tetor, 2019

Mosçelja e negociatave/ Maliqi: Zgjedhjet e parakohshme, domosdoshmëri

“Zgjedhjet e parakohshme, domosdoshmeri”, kështu është shprehur në një satus në rrjetet sociale deputeti Lefter Maliqi. Sipas Maliqit, “Rilindja e krimit”, është pasojë e mos hapjes...

Politikë 21:00 - 18 Tetor, 2019

Shpërthen deputeti Maliqi/ Ed “sharlatani”, përgjegjës për dështimin e negociatave

Mosçelja e negociatave të Shqipërisë me BE ka indinjuar dhe deputetin e listës së PD-së për qarkun e Beratit, Lefter Maliqi. Lidhur me “jo”-në e sotme...

Politikë 16:39 - 11 Tetor, 2019

Pakti Rama-Basha, e vërtet apo diversion?/ Maliqi tregon prapaskenat e politikës

Deputeti Lefter Maliqi i ftuar në studion e “Top Talk” ka diskutuar për marrëveshjet e fshehta politike. Sipas Maliqit, lajmet për pakt të fsheht midis Ramës...

Politikë 16:27 - 11 Tetor, 2019

Maliqi sulmon ashpër Ramën/ “Vuan nga deliri, i duket vetja pasha e sulltan”

“Rama vuan nga një delir i madh. I duket vetja pasha apo sultan…”, kështu është shprehur ndër të tjera gjatë një bisede në studion e “Top...

Politikë 16:17 - 11 Tetor, 2019

“Draft-opinioni i Venecias, një show”/ Maliqi: Socialistët “godasin” Metën se kanë frikë nga Rama

I ftuar në studion e “Top Talk”, duke folur në lidhje me Draft-Opinionin e Komisionit të Venecias, deputeti Lefter Maliqi, ka thënë sërish se vendimi për...

Politikë 13:02 - 8 Tetor, 2019

Deputeti sfidon publikisht Ramën/ Jam gati të lë mandatin

Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi ka dalë sot në një konferencë për mediat, ku hodhi akuza të forta ndaj qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama. Ndërsa...

Politikë 16:25 - 1 Tetor, 2019

Dënimi i amerikanit për foton Rama-Obama/ Maliqi “shpërthen” ndaj kryeministrit

Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi ka reaguar pas vendimit të gjykatës për dënimin me 4 muaj burg për shtetasin amerikan që ndërhyri për foton e...

Politikë 13:32 - 9 Gusht, 2019

“Parlamenti pa opozitë”/ Çudit Lefter Maliqi

Deputeti i opozitës së re, Lefter Maliqi i ftuar në studion e FaxNews ditën e sotme ka folur referuar krizës politike të cilën po kalon vendi....

Ministrja e Drejtesise, Etlilda Gjonaj ne deklarate per mediat, pergjigjet per emerimet ne burgje
Aktualitet 14:19 - 15 Korrik, 2019

Nuk pyet as për ministren/ Kush është drejtori që fyen e kërcënon administratën

Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi vijon të denoncojë situatën në të cilën ndodhen burgjet shqiptare. Në një postim në rrjetet sociale, Maliqi shkruan se burgjet...

Aktualitet 22:45 - 10 Korrik, 2019

Plas mes Lefter Maliqit dhe Eni Vasilit/ Deputeti braktis emisionin

Deputeti Lefter Maliqi, në një lidhje direkte me studion e emisionit “Open” u përplas me moderatoren e emisionit, Eni Vasili. Maliqi i drejtuaVasilit duke i thënë...

Aktualitet 21:59 - 10 Korrik, 2019

“Qepe gojën”/ Lefter Maliqi sherr me Petro Koçin

Deputeti Lefter Maliqi ka bërë një debat të fortë me zvendësministrin e Mbrojtjes, Petro Koçi, të qenë pjesë e emisionit “Open”. Maliqi i kujtoi Koçit se...

Aktualitet 18:26 - 8 Korrik, 2019

“Shpërthen” Lefter Maliqi/ Zbulon se si Rama i lutej Metës

Deputeti Lefter Maliqi nga foltorja e Kuvendit ku po zhvillohet seanca e posaçme për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës, i është kundërvënë...