Connect with Us

All posts tagged "lazarat"

Operacioni antidrogë 6 vitë parë/ Artan Hoxha publikon fotot: U fitua beteja e Lazaratit, por u humb lufta me kanabisin
Kronika 12:42 - 24 Qershor, 2020

Operacioni antidrogë në Lazarat/ Artan Hoxha publikon fotot: U humb lufta me kanabisin

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar fotot e gjashtë viteve më parë nga operacioni antikanabis në Lazarat. Hoxha thotë se gjashtë vite më parë u cclirua territori...

Kronika 10:36 - 28 Shkurt, 2020

Operacioni që çoi Henri Çilin në pranga/ Braçe: Gjaku i Ibrahim Bashës nuk bëhet dot pasuri

Zëvendës kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas arrestimit pronarit të UET, Henri Çilit. Braçe ka zbuluar se operacioni që çoi në arrestimin e disa personave, mes...

Kronika 08:29 - 28 Shkurt, 2020

Policia aksion në Lazarat/ Sekuestrohen armë dhe municione

Tre grupe efektivësh të DVP në Gjirokastër kanë zhvillluar kontrolle në banesat e fshatit në Lazarat. Sipas abcneës.al, janë realizuar kontrolle në banesën e Amarildo Aliko,...

Kronika 10:24 - 25 Janar, 2020

Në kërkim për trafik droge/ Arrestohet pas 6 vitesh 70-vjeçari

Një 70-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim për ‘Prodhim e shitje të lëndeve narkotike’, është vënë në pranga nga Policia e Gjirokastrës. Mësohet se në...

Kronika 15:30 - 3 Janar, 2020

Aksioni i bujshëm në Lazarat/ Kapet pas 5 vitesh anëtari i grupit kriminal

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një 27-vjeçar nga fshati Lazarat, i dënuar me 7 vjet e 6 muaj burg për disa vepra penale, pas aksionit të...

Kronika 15:18 - 3 Janar, 2020

Anëtar grupi kriminal në Lazarat/ Në pranga pas 6 vitesh 27-vjeçari

Në pranga ka rënë sot një 27-vjeçar në Gjorkastër, pasi ishte në kërkim nën akuzat për armëmbajtje pa leje dhe bashkëpunim në formën e një grupi...

Denoncim 22:12 - 19 Nentor, 2019

“Stop” sjell pamjet dhe zbardh rrenjët e përplasjes së biznesmenes në Lazarat

Sot në shumë media u publikua lajmi, se një grua biznesmene nga Lazarati, u dhunua nga nipi i burrit dhe përfundoi në spital. Ndërsa policia la...

Kronika 09:21 - 19 Nentor, 2019

Konflikti për pronën/ Dhunohet rëndë biznesmenia

Një biznesmene në Lazarat është dhunuar nga persona ende të paidentifikuar. Mësohet se personi i lënduar është Lavdije Buzheri nga Kordhoca, ndërsa shkak për ngjarjen dyshohet...

Aktualitet 08:57 - 16 Korrik, 2019

Lazarati nuk dorëzohet/ Rikthehet kultivimi i kanabisit, prangosen pesë persona

Pesë persona në Lazarat janë arrestuar në flagrancë nga policia, pasi në oborret e banesave te tyre u konstatuan të mbjella nga 10 deri 15 bimë...

Aktualitet 19:20 - 10 Korrik, 2019

Vrasja e efektivit në Lazarat/ Avokati i Ruhan Hirajt mohon akuzat

Avokati i Ruhan Hirajt, i cili u ekstradua nga SHBA pasi akuzohet si një prej autorëve të vrasjës së efektivit Ibrahim Basha në Lazarat, bëri sot një komunikim...

Aktualitet 15:02 - 10 Korrik, 2019

Breshëri plumbash ndaj forcave RENEA/ Deportohet nga SHBA 22-vjeçari

Një 22-vjeçar, i cili dyshohet si një prej pjesëtarëve të grupit të strukturuar kriminal, ku pas sulmit me armë në qershor të vitit 2015 në Lazarat,...

Aktualitet 13:13 - 30 Qershor, 2019

Lazarati bojkoton zgjedhjet

Zgjedhjet vendore po zhvillohen qetësisht në të gjithë vendin. Pjesëmarrja në zgjedhje është raportuar nga KQZ se sëhtë 12% deri në orën 11:00 të ditës së...

Aktualitet 20:03 - 1 Mars, 2019

Lazarat-Tepelenë/ Gazetarja italiane në kërkim të drogës

Një ndër televizionet më të mëdha në Itali, “Rai News”, ka bërë një reportazh për kultivimin e drogës në Shqipëri. Gazetarja Laura Tangherlini, ka udhëtuar drejt...

Policia e shtetit arrestimi balilit
Aktualitet 21:00 - 23 Dhjetor, 2018

Denoncimi/ Policia sulmon Lazaratin për të fshehur drogën

Forca të shumta të Policisë së Shtetit kanë sulmuar sërisht fshatin Lazarat, por këtë herë jo për të  shkatrruar parcelat me drogë, por për të tërhequr...

Aktualitet 19:39 - 23 Dhjetor, 2018

Denoncim/ Zbulohet lidhja e policisë me trafikun e drogës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale denoncimin e një qytetari, i cili thotë se policia ka ndihmuar në transportimin e një sasie kanabisi në...

policia zbardh ngjarjen
Aktualitet 10:21 - 22 Dhjetor, 2018

Përplasje me armë mes grupeve rivale?/ Alarmohet policia,  zbarkon në Lazarat

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, Policia e Gjirokastrës ka zbarkuar në fshatin Lazarat. Mësohet se shkak është bërë një telefonatë anonime që ka...

Aktualitet 12:24 - 29 Nentor, 2018

Përplasi gruan nga Lazarati/  Pranga 52-vjeçarit të dehur

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një 52-vjeçar pasi ka aksidentuar një grua në aksin Gjirokastër-Kordhocë, duke qenë i dehur në timon. Nga Specialistët e Qarkullimit Rrugor...

Aktualitet 22:53 - 1 Nentor, 2018

Tahiri flet me emra/ Zbulon politikanin, që ka lidhje me kriminelët e Lazaratit

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka lëshuar akuza të ashpra ndaj kreut aktual të PD-së, Lulzim Bashës. Në një interviste në studion e emisionit “Opinion” në...

Aktualitet 21:00 - 18 Shtator, 2018

‘‘Vrasësi është Saimir Tahiri“/ Ja çfarë ndodhi sot në Lazarat

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu ka treguar se gjatë ditës së sotme banorët e Lazaratit kanë protestuar për të kërkuar një proces gjyqësor të drejtë....

Aktualitet 20:49 - 15 Shtator, 2018

Foto-Artan Hoxha kthehet pas në kohë/ Tregon paralajmërimin që rezultoi i vërtetë

Gazetari Artan Hoxha është shprehur se një prognoza që ai bëri në vitin 2015 se Shqipëria do të mbillej e gjitha me kanabis në vitin 2016 ...

Aktualitet 18:56 - 23 Korrik, 2018

Moti i keq shënon viktima/ Humb jetën një 22-vjeçar

Një 22 vjeçar ka humbur jetën pasi është goditur nga rrufeja. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Lazarat në Gjirokastër, pranë lumit Drino. Mësohet se në momentin...

Aktualitet 15:56 - 5 Prill, 2018

Lazarati tronditet nga shpërthim tritoli

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Lazarat ku është regjistruar një shpërthim i fuqishëm tritoli. Ngjarja ka ndodhur në një banesë në Lazarat...

Kronika 13:08 - 21 Shkurt, 2018

Vrasja e efektivit në Lazarat/ Akuza kërkon 3 burgime të përjetshme

Prokuroria ka kërkuar sot dënimin me burg të përjetshëm për tre personat e akuzuar për vrasjen e efektivit të FNSH, Ibrahim Basha në Lazarat, në vitin...