Connect with Us

All posts tagged "las vegas"

Blog 09:51 - 28 Tetor, 2019

Simboli i lirisë dhe shpresës/ Çfarë nuk dini mbi Statujën e Lirisë

Më 28 Tetor 1886, në Nju Jork u përurua Statuja e Lirisë, një monument gjigant, dhuratë e miqësisë së popullit francez ndaj atij amerikan. Ndërtimi i...

Showbizz 14:09 - 30 Korrik, 2019

Dasma luksoze në Las Vegas/ Çifti i njohur shpenzon “një mal me para”

Pas dy muajsh lidhje çifti i njohur i  Youtube Jake Paul dhe Tana Mongeau janë martuar. Ata janë martuar në Las Vegas dhe raportohet se dasma...

Aktualitet 10:10 - 3 Maj, 2019

Yjet që shkëlqyen në tapetin e kuq/Cila u rendit veshja më e bukur?

Yjet e muzikës parakaluan ditën e djeshme në tapetin e kuq të Billboard Music Awards,në MGM Grand në Las Vegas. Në krye të listës së të...

Kryesore Show Biz 23:20 - 24 Shkurt, 2018

Jennifer ndez skenën e Las Vegasit

Si çdo herë dhe këtë rradhë Jennifer ndezi skenën në Las Vegas, duke performuar këngët e saj më të reja nga albumi ‘All I Have’. Jennifer...

Aktualitet 14:10 - 13 Dhjetor, 2017

Rrëfehet këngëtari shqiptar: “Fati i fillestarit më bëri të fitoj miliona në Las Vegas”

Këngëtari Devis Xherahu ishte sot në emisionin “Kush vjen për drekë”, në Tv Klan nga ku sprovoi veten në kuzhinë. Xherahu tha se për të është...

Aktualitet 23:00 - 11 Dhjetor, 2017

“Kur s’ke fat në dashuri, ke në lojë’’/ Bleonës i ndodh e papritura në Las Vegas

Bleona Qereti është një nga këngëtaret më të hapura dhe të sinqerta, përsa i përket jetës së saj. Kohët e fundit ajo ka shkaktuar zhurmë në...

Aktualitet 00:20 - 6 Tetor, 2017

Vodhi makinën për të shpëtuar viktimat në Las Vegas/ Pronari i makinës i le një mesazh

Një 29 vjeçar, ish ushtarak Taylor Winston ishte në koncertin e Las Vegas dhe kur ndodhi ajo që ndodhi ai shpejt mori makinën e parë që...

Aktualitet 23:10 - 3 Tetor, 2017

Njerëzit normalë që u bënë heronjë/ Ndodhitë në Las Vegas

Përpara dy netësh të shtëna armësh ndodhën në festivalin e muzikës kauntri në Las Vegas, ku mbetën të vrarë 59 persona dhe më shumë se 500...

Aktualitet 22:40 - 3 Tetor, 2017

Ariana Grande flet për tragjedinë në Las Vegas/ Këngëtares i ka ndodhur e njëjta gjë

Gjatë përformancës së Jason Aldean në Las Vegas ndodhi një tragjedi. Shumë të njohur nga bota e televizionit, muzikës, artit kanë ndarë mesazhet e tyre dhe...

Aktualitet 10:13 - 3 Tetor, 2017

Sulmi në Las Vegas/ Arsenal armësh në banesën e autorit

Policia e Las Vegasit po vijon hetimet për të zbuluar arsyen e sulmit, që i mori jetën të paktën 59 personave, ndërsa 527 të tjerë mbetën...

Aktualitet 08:53 - 3 Tetor, 2017

Presidenti Trump viziton dy anët e tragjedisë amerikane

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të vizitojë dy anët e tragjedisë amerikane,  Porto Rikon e goditur nga uragani dhe qytetin e Las Vegasit,...

Aktualitet 19:50 - 2 Tetor, 2017

Sulmi në Las Vegas / Berisha: Një masakër horror e një superkrimineli

Ish-Kryeministri, Sali Berisha, ka reaguar në lidhje me aktin terrorist të ndodhur në Las Vegas, ku raportohet për të paktën 50 viktima dhe mbi 500 të...

Aktualitet 18:21 - 2 Tetor, 2017

Sulmi tragjik në Las Vegas/ Flet vëllai i agresorit: Jam i tmerruar dhe i habitur

Ngjarja e rëndë e së dielës është konsideruar si një ndër sulmet me armë më të rënda që kanë goditur Shtetet e Bashkuara të Amerikës,, ku...

Aktualitet 16:30 - 2 Tetor, 2017

ISIS lëshon deklaratën e fortë për sulmin në Las Vegas

Tragjedia e së dielës është konsideruar si një ndër sulmet me armë më të rënda që kanë goditur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kur 64-vjeçari Stephen...

Aktualitet 13:14 - 2 Tetor, 2017

Rritet numri i viktimave në Las Vegas

Të paktën 50 njerëz janë vrarë dhe 200 të tjerë janë plagosur nga shpërthim masiv në një koncert në Las Vegas. Një person i armatosur, hapi...

Aktualitet 10:52 - 2 Tetor, 2017

Sulmi në Las Vegas/ Mbi 20 viktima

Të paktën 20 persona kanë humbur jetën dhe  mbi 100 të tjerë janë plagosur si pasojë e një sulmi me armë në një festival të muzikës...

Aktualitet 09:07 - 2 Tetor, 2017

Sulm me armë në Las Vegas/ 2 të vdekur dhe të 24 të plagosur

Një sulm me armë zjarrri ka ndodhur në një koncert në Las Vegas.  Autori ka qëlluar me armë në zonën e Mandalay Bay duke lënë 2...

Life Style 08:15 - 12 Korrik, 2015

Turizmi në Las Vegas

Pjesa më e madhe e turistëve nuk shkojnë më për bixhoz, por për argëtime të tjera si koncertet, shfaqjet dhe restorantet me famë. Një numër rekord...

Kultura 12:31 - 15 Maj, 2015

Ndërron jetë legjenda e bluzit, B.B. King

Legjenda e muzikës bluz, B.B. King, ndërroi jetë në moshën 89 vjeçare, në gjumë në shtëpinë e tij në Las Vegas. Këngëtari King kishte shumë adhurues...

Showbizz 12:00 - 11 Maj, 2015

Muskulozi Wright në Las Vegas

  Ai njihet si një prej meshkujve më të pëlqyer, më të adhuruar si dhe më të preferuarit nga femrat jo vetëm nga paraqitja e tij...

Showbizz 13:00 - 9 Maj, 2015

Wright në Las Vegas

  Ylli më i preferuar i Towie, Mark Wright u fotografua teksa pushonte në plazhet e Las Vegasit. 28 vjecari shoqërohej edhe nga miqtë e tij...

Showbizz 13:00 - 7 Maj, 2015

Wright në Las Vegas

  Si një prej personaliteteve më të preferuara të televizionit bukuroshi Wright ka fansa në të gjithë botën. 28 vjecari u fotografua në Gatwick Airport sepse...

Uncategorized 15:40 - 8 Janar, 2015

Prezantohet Golfi i ri në Las Vegas

Volkswagen tregoi disa risi interesant në ekspozitën Elektronikë CES-2015 në Las Vegas, duke përfshirë konceptin Golf R Touch. Brenda sallës vizitorët mund të shohin nga afër...