Connect with Us

All posts tagged "larja"

Sociale 20:44 - 26 Mars, 2020

Dëmtimi i lëkurës nga larja e shpeshtë e duarve/ Këshillat e dermatologes

Mjekët specialist bëjnë thirrje vazhdimisht për larjen e shpeshtë të duarve, si një mënyrë parandaluese për infektimin nga COVID-19. Mirëpo aplikimi i larjes së shpeshta, shtuar...

Aktualitet 01:15 - 21 Nentor, 2017

Ja përse duhet të bëni dush me ujë të ftohtë

Ish-marinsi Clint Emerson, autori i 100 Deadly Skills: The SEAL Operative’s Guide to Eluding Pursuers, Evading Capture, and Surviving Any Dangerous Situation, shpjegon pse mund të...

Aktualitet 23:40 - 14 Tetor, 2017

Ja se çfarë ndodh kur nuk lani dhëmbët

Ju është thënë një herë apo më shumë, që duhet të lani dhëmbët të paktën tre herë në ditë. Nuk ka të bëjë vetëm me higjenën...

Aktualitet 20:50 - 18 Gusht, 2017

5 gabimet më të zakonshme që bëjmë çdo ditë në dush

Dushi mund të jetë gjëja më relaksuese për çdo njeri. Është diçka higjenike por dhe qetësuese në të njëjtën kohë. Por kur vjen puna tek higjiena,...