Connect with Us

All posts tagged "largimi i të rinjve"

Sociale 21:15 - 3 Mars, 2020

Largimi i të rinjve/ Ish drejtuesja e INSTAT: Shqipëria rrezikon të mbetet pa fuqi punëtore

Ish drejtuesja e INSTAT, Ines Nurja, thotë se shifrat e largimeve të shqiptarëve jashtë vendit vijojnë të mbeten të larta. E ftuar në emisionin “Përballë” të...

kreu i lzhk dashamir shehi ne emision
Politikë 23:28 - 19 Shkurt, 2020

“S’kanë bukë të hanë”/ Dashamir Shehi tregon pse ikin të rinjtë nga Shqipëria

Kryetari i LZHK-së Dashamir Shehi deklaron se largimi i të rinjve nga Shqipëria nuk është një proces normal, por një fenomen struktural. Shehi tha se shqiptarët...

Politikë 19:08 - 31 Janar, 2020

Basha publikon raportin e Global Talent Competitiveness Index/ Alarm për largimin e të rinjve

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar raportin e Global Talent Competitiveness Index dhe ka ngritur alarmin se vendi ynë po zbrazet dhe po braktiset...

Aktualitet 16:57 - 14 Janar, 2018

Kreu i FRPD tregon meritën e Ramës gjatë qeverisjes së tij

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka reaguar me rastin e 26-vjetorit të themelimit të FRESSH. Me anë të një postimi në rrjetet...