Connect with Us

All posts tagged "largimet"

Sociale 08:08 - 23 Shtator, 2020

Shifrat e frikshme/ Ja sa të rinj aplikuan për azil 20 muajt e fundit, 29% e tyre janë më pak se 14 vjeç

Nga janari i vitit 2019 deri në gusht të 2020-s kanë aplikuar për azil në një nga shtetet e Bashkimit Europian dhe të tjera rreth 30.5...

 “Unë po i dëgjoj që tani”/ Meta paralajmëron protesta: E di se çmendon populli
Opinione 11:52 - 22 Shtator, 2020

Si mund ta rikthejmë shpresën në Shqipëri z.President?

Nga Mentor Kikia  Presdienti Meta u shfaq sërish me një thirrje “për të kthyer shpresën tek rinia, e cila po vazhdon të ikë, apo është në...

Luli foli, kur do flasë Vjollca Hoxha dhe Ben Blush
Aktualitet 10:21 - 4 Shtator, 2020

Nuk ndalet hemorragjia në Top Channel/ “Ikonat” që i shtohen listës së largimeve, kush janë “të vrarët” nga Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi

Një prej mediave më të rëndësishme në vend, e ngritur nga i ndjeri Dritan Hoxha dhe shndërruar gati në një perandori mediatike, duket se tashmë nuk...

Aktualitet 19:56 - 1 Shtator, 2020

Largimet nga Top Channel/Mesazhi i fortë i gazetarit Sokol Bregu

Nga Sokol BREGU Në Top Media për herë të parë në 1999 më solli Fatos Baxhaku, dhe në 2005 Sokol Balla. Nëse kam bërë diçka keq,...

Politikë 12:36 - 30 Janar, 2020

Meta jep alarmin/ Apeli i fortë për politikën

Presidenti Ilir Meta, ishte i pranishëm sot në veprimtarinë e organizuar nga Universiteti Katolik “Zoja e Këshillit të Mirë”, me rastin e prezantimit të Mesazhit të...

Politikë 10:25 - 8 Tetor, 2019

Sërish kolaps në Hipotekën e Vlorës/ Largohen drejtuesit  

Hipoteka e Vlorës vijon të jetë në kaos. Drejtuesit e rinj janë larguar nga posti, duke krijuar sërish një situatë të rëndë në këtë institucion. Mësohet...

Politikë 15:02 - 7 Tetor, 2019

Largime masive nga UET/ Çilin e braktisin të gjithë

Kohët e fundit kanë filluar të ndodhin sërish largime masive në UET-in e Henri Çilit. Mësohet se Arbi Agalliu, administratori i këtij universiteti, i vendosur në...

Politikë 13:01 - 20 Shtator, 2019

Rama “i vë fshesën” administratës/ Do largohen 80% e drejtuesve në Shkodër

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar “furtunë” në administratë. Rama ka deklaruar sot nga Shkodra se 80% e drejtuesve lokal të këtij qyteti do të largohen nga...

Aktualitet 12:04 - 23 Gusht, 2018

Të gjitha faktet/ Ben Blushi, gjobaxhiu që gjuan me Top

Prej disa muajsh, ish-kreu i LIBRAS, Ben Blushi ka marrë drejtimin e televizionit Kombëtar Top Channel. Pas ardhjes së Blushit si drejtor i përgjithshëm i këtij...

Aktualitet 13:12 - 16 Korrik, 2018

Shkatërrimi i Top Channel me ardhjen e Blushit/ Ja largimi i radhës

Prej fundit të janarit të këtij viti, Ben Blushi, ish-kryetar i Libras, ish-ministër socialist dhe ish- deputet, ka marrë zyrtarisht detyrën e Drejtorit të Top Channel-it....

Aktualitet 11:48 - 10 Maj, 2018

Vijojnë largimet nga LSI/ Partia e Kryemadhit drejt shkatërrimit përfundimtar

Tre administratorë të njësisë vendore në Gjirokatër kanë dhënë dorëheqje nga LSI –ja. Mariglen Lama, administrator i njësisë administrative Krahës,  Arjan Leka administrator i njësisë administrative...

Aktualitet 10:38 - 5 Maj, 2018

Largimi i militantëve shqetëson LSI/ Kryemadhin e lëshojnë nervat

Problemet e kohëve të fundit që kanë kapluar Lëvizjen Socialiste për Integrim kanë ndikuar që kreu i kësaj force, Monika Kryemadhi, të mbledhë Komitetin Drejtues Kombëtar....

Lajm i Rekomanduar 18:55 - 4 Prill, 2018

Kush janë tre deputetët e LSI-së që ikin me Ramën?  

Sot Lëvizja Socialiste për Integrim i ka dërguar një kërkesë kryeparlamentarit Gramoz Ruçi për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga seanca parlamentare e ditës së nesërme....

Kryesore 18:30 - 4 Prill, 2018

Thellohet përçarja në LSI/ Përplasje dhe largime

Dy ditë më parë CNA.al raportoi për përplasje dhe largime brenda Lëvizjes Socialiste për Integrim. Gjithçka ndodhi pas ngjarjeve të fundit, pasi LSI i është bashkuar...

Aktualitet 11:34 - 3 Janar, 2018

Shkëlqimi dhe rënia e Top Channel…dhe një propozim për Ringritjen, jo Rilindjen e TCH

Nga Arben VATA Propozimi është ky; pas largimit të Sokol Ballës si drejtor i Informacionit, Lutfi Dervishi do të ishte personi i duhur që mund t’u...

Aktualitet 16:37 - 15 Nentor, 2017

Nga Topi i Tanit në kanalin e Vjollcës/ Të gjitha largimet nga Top Channel

“Top Channel” ka një rënie të vazhdueshme të audiencës së tij këto vitet e fundit. Të gjithë kanë konstatuar si problem faktin se media më e...

Aktualitet 15:17 - 8 Tetor, 2017

Furtuna në administratë/Ja drejtoritë që shkrihen

Ristrukturimi i thellë i të gjitha degëve të qeverisjes pritet të prodhojë valën e parë të largimeve. Përpos shkrirjes së 8 ministrive të rëndësishme, dhjetëra drejtori...

Aktualitet 10:57 - 6 Tetor, 2017

Ekskluzive-Ministrat lirojnë nga detyra Sekretarët e Përgjithshëm/Sot pritet emërimi i të rinjve

Sekretarët e Përgjithshëm të Ministrive në qeverinë “Rama 2”, janë liruar të gjithë nga detyra. Burime zyrtare i thanë Citynews.al së të gjithë ministrat dje kanë liruar nga...

Aktualitet 14:34 - 22 Shtator, 2017

“Furtunë” në Ministrinë e Bujqësisë/Peleshi me dorë të hekurt ndaj LSI-së

Ministria e Bujqësisë pritet të përfshihet nga një vale e madhe shkarkimesh dhe largimesh nga detyra e një pjese të administratës. Burime zyrtyare i thanë Citynews...

Aktualitet 09:04 - 12 Shtator, 2017

Bashës pritet ti ikin 3 deputetë

Nard Ndoka ka bërë kërkesë për tu larguar nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike. Ndoka nëpërmjet një statusi bëri përgjegjës Bashën për rrjedhjen e votave të...

Aktualitet 14:27 - 6 Korrik, 2017

Zbardhet dokumenti/Ja si do spastrohen institucionet nga nëpunësit e LSI

Administrata publike shumë shpejt do të përfshihet nga një reformë thelbësore. Kryeministri Edi Rama prej disa ditësh ka nisur lëvizjet, ndërsa duket se dhe vetë institucionet...

Aktualitet 17:32 - 10 Maj, 2017

Ylli Rakipi tregon historinë e biznesmenit me vajzën e tij/Këtu ka rënë murtaja!

Moderatori Ylli Rakipi ka komentuar krizën politike në vend. Në studion e lajmeve të Neës 24, Rakipi tha se që prej vitit 2008 kemi një gjendje...

Aktualitet 16:46 - 11 Mars, 2017

Lista e plotë/Ja ministrat e PS-së që pritet të shkarkohen të hënën nga Rama

Pas Saimir Tahirit, të tjera largime priten nga selia rozë. Kryeministri Edi Rama duket se do të largojë nga kabineti qeveritar të gjithë ministrat, që janë...