Connect with Us

All posts tagged "largime"

Pezullimet për vaksinën AstraZeneca/ Vasili i kërkon llogari Ramës: Shqiptarët s’janë për eksperiment!
Politikë 08:39 - 2 Mars, 2021

Largimet nga LSI/ Vasili: E kanë shëndoshur partinë, plehrat janë ato që digjen gjithmonë

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka komentuar marrëveshjen mes PD dhe LSI për zgjedhjet e 25 prillit Ai tha se LSI kan pasur të njëjtën filozofi...

Arrestohen në flagrancë pesë persona/ Policia jep detajet
Aktualitet 09:02 - 8 Shkurt, 2021

Emrat-Largohet drejtori i Policisë Gjirokastër/ Emërohet i riu

Të tjera lëvizje raportohen nga Policia e Shtetit. Mësohet se është larguar nga detyra drejtori i Policisë së Gjirokastrës, Perlat Vatoci. Ndërkohë në vend të tij,...

Aktualitet 08:32 - 8 Shkurt, 2021

INSTAT: Nga Shqipëria janë larguar 600 mijë persona që nga 2011

Disa anketa dhe metodologji të zhvilluara nga INSTAT dhe organizata të ndryshme joqeveritare tregojnë për një përkeqësim të fenomenit të emigracionit në dekadën e tretë që...

"Your hands are washed with blood, criminal!" / Këlliçi vows to Veliaj: As long as I have breath…
Politikë 14:49 - 5 Shkurt, 2021

“Shifrat e largimit janë të tmerrshme”/Këlliçi tregon synimet e programit të PD për rininë

Drejtuesi politik i Partisë Demokratike, në zonën e Kombinatit, në Tiranë, Belind Këlliçi, foli për programin e PD për rininë. Këlliçi theksoi se statistikat e largimit...

Berti Qerosi uron LSI dhe Papin e pularisë për 1 prillin
Politikë 11:57 - 30 Janar, 2021

Nuk ndalen largimet nga LSI/ 100 të rinj marrin testerat e PS

Nuk kanë të ndalur largimet nga partia e Monika Kryemadhit. Mësohet se ditën e sotme, 100 të rinj në qarkun e Beratit që kanë qenë pjesë...

“Unë nuk shfrytëzoj postin për të pasuruar kunatin”/ Topalli tregon pse Basha e nxorri jashtë PD
Politikë 13:08 - 23 Janar, 2021

Shqipëria në krizë/ Topalli tregon përgjegjësit dhe rrugëdaljen e vetme

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli ka publikuar një pjesë të raportit që tregon se në çfarë momenti krize ndodhet vendi ynë. Topalli thotë se...

Politikë 15:19 - 18 Janar, 2021

Përçarja e LSI/ Meta komenton largimet nga partia

Presidenti Ilir Meta ka komentuar nga Vlora largimet nga Lëvizja Socialiste për Integrim. Në përgjigjen e tij për fgazetarët, Meta u tregua i rezervuar, ndërsa tha...

Largimi i eksponentëve nga LSI tek PS/ Bushati: Ajo është një parti shtëpiake
Politikë 14:10 - 18 Janar, 2021

Largimi i Silva Cakës nga LSI dhe bashkimi në PS?/ Bushati zbulon prapaskenat

Deputeti i PS, Ervin Bushati ka folur ditën e sotme për largimet e eksponentëve të LSI nga kjo parti dhe bashkimi i tyre me PS. Bushati...

Aktualitet 14:40 - 17 Janar, 2021

“Largimet” e eksponentëve të LSI/ Tradhti apo marrëveshje?

Prej ditësh, mediat në vazhdimësi po “informohen” dhe informojnë më pas për “transferime” të eksponentëve të LSI-së tek partitë e mëdha. CNA.al ka vëzhguar atë që...

“Mungoi në parlament gjatë fjalës së Vjosa Osmanit”/ Balla merr në mbrojtje Ramën, zbulon pse nuk ishte
Politikë 21:38 - 15 Janar, 2021

“LSI në proces vetëshkatërrimi”/ Balla këshillon Bashën: Shfrytëzo…

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka folur mbrëmjen e sotme për zgjedhjet e 25 prillit. Basha tha se LSI është në një...

Politikë 20:08 - 6 Janar, 2021

Si Mona po shkatërron partinë e Metës!?

Ta paguante dikë që t’i çmontonte partinë, apo të vendoste armikun e tij më të madh në krye të LSI-së, Ilir Metës askush nuk mund t’ja...

Politikë 10:06 - 19 Dhjetor, 2020

Shkërmoqet LSI/ Besnikët e Metës kalojnë tek Rama

Lëvizja Socialiste për Integrim ka filluar të shkërmoqet, pasi drejtuesit e saj po largohen me radhë. I pari është Lefter Koka i cili  pas një kohe...

Operacioni i SPAK në Gjykatën e Krujës/ Berisha: Përshëndes zbatimin e ligjit, po kursehet politikanë të PS
Politikë 20:07 - 26 Tetor, 2020

Berisha “nxjerr jashtë loje” komisonin Ruli/ Nuk operon dot jashtë gabimeve, fjalën e fundit e thotë kryetari

Ish-kryeministri “ka nxjerrë jashtë loje” komisionin e vlerësimit të kandidatëve në Partinë Demokratike, teksa ka komentuar largimet e bujshme të Ervin Salianjit, Romeo Gurakuqit,  Luan Baçit...

Lajme 14:19 - 6 Shtator, 2020

Largimet e bujshme/ Pse ka plasur konflikti i aktorëve të Portokallisë me Ben Blushin?!

Disa aktorë të Portokallisë, ditët e fundit kanë kërkuar zgjidhjen e kontratave të tyre të punës dhe largimin nga Top Channel. Gjithçka nuk është konflikt i...

Nuk kanë të ndalur largimet nga Top Channel/ Një tjetër aktor braktis “Portokalli” pas më shumë se një dekade
Lajme 21:01 - 4 Shtator, 2020

Nuk kanë të ndalur largimet nga Top Channel/ Një tjetër aktor braktis “Portokalli” pas më shumë se një dekade

Nuk kanë të ndalur largimet e bujshme nga televizioni Top Channel. Top Channel, dikur media më e lakmuar në vend, prej kohësh po përballet me largimet...

Aktualitet 13:23 - 9 Korrik, 2019

Tjetër largim i rëndësishëm nga Digitalb

Një tjetër largim i rëndësishëm ka ndodhur në Digitalb. Burime për CNA.al bëjnë të ditur se ka dhënë dorëheqjen Albana Shkurtaj, drejtoresha e përgjithshme prej 3...

Aktualitet 16:01 - 27 Shkurt, 2019

Paralajmëron Majko/ Rama do të largohet nga PS-ja

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ka komentuar situatën e tensionuar politike në Shqipëri dhe djegien e mandateve nga ana e opozitës. Sipas Majkos, opozita...

Aktualitet 20:49 - 27 Qershor, 2018

Braktisën Kryemadhin/ Zbulohet arsyeja e largimeve nga LSI

Lëvizja Socialiste për Integrim kohët e fundit është përballur me një seri largimesh të këshilltarëve, gjithashtu edhe të deputetit, Ribert Bitri. Shpesh këto largime janë komentuar...

Aktualitet 17:56 - 4 Maj, 2018

Largimet e këshilltarëve të LSI/ Rama: Ikin se janë nën presion dhe si ai torollaku …

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, ka reaguar pas largimeve masive të Këshilltarëve të LSI në drejtim të Partisë Socialiste. Gjatë fjalës së tij në Komitetin...

Aktualitet 22:32 - 4 Shtator, 2017

Ish-zv.kryeministri Peleshi jep lajmin e mirë/Do shkundim administratën, por …! (Intervista)

Ministri i ri i Bujqësisë, Niko Peleshi, ka qenë i ftuari i parë në sezonin e ri në emisionin “5 Pyetjet nga Babaramo” në Report Tv....

Aktualitet 10:57 - 5 Korrik, 2017

Faktet/Reforma Rama pritet të lëvizë 40% të administratës

Kryeministri Edi Rama mblodhi pak ditë më parë deputetët e rinj të PS, që do të jenë në sesionin e ardhshëm parlamentar, ku ju ndau detyrat...

Aktualitet 20:22 - 2 Korrik, 2017

“Furtunë” në radhët e policisë/24 të larguar nga detyra për ryshfet

Janë larguar nga puna 24 zyrtarë policorë në Policinë e Kosovës në njësitet e trafikut. Ata kanë punuar në njësitet e autostradave, në njësitin e Prizrenit...

Aktualitet 14:38 - 29 Prill, 2017

Furtunë në listat e PS/ Ja kush largohet

Kryesia e PS pritet  të mblidhet sot nën drejtimin e liderit Edi Rama për t’u dhënë fund hamendësive rreth renditjes së kandidatëve në listën e kandidatëve...