Connect with Us

All posts tagged "largim"

Skenarët/ Ja çfarë mund të bëjë Donald Trumpi kur të largohet nga Zyra Ovale
Blog 08:31 - 10 Nentor, 2020

Skenarët/ Ja çfarë mund të bëjë Donald Trump kur të largohet nga Zyra Ovale

Nga Rainer Zitelmann “National Interest” Edhe nëse Donald Trump dhe shumë nga ndjekësit e tij, nuk duan ta besojnë në këtë moment, pas fitores së Xho...

U lirua sot nga detyra/ Anila Denaj tregon arsyen e largimit të zëvendësministres së Financave
Politikë 21:10 - 21 Tetor, 2020

U lirua sot nga detyra/ Anila Denaj tregon arsyen e largimit të zëvendësministres së Financave

Ditën e sotme, Këshilli i Ministrave firmosi lirimin nga detyra të zëvendësministres së Financave Belinda Ikonomi. Pak më parë, ministrja e Ekonomisë dhe Financave ka zbuluar...

Showbizz 12:54 - 20 Tetor, 2020

“Palaço njerëz”/ Rezart Veleshnja reagon për herë të parë pas largimit nga emisioni i Luana Vjollcës

Prej ditësh, në mediat rozë po qarkullon lajmi se aktori i humorit Rezart Veleshnja dhe moderatoja Luana Vjollca kanë patur një sherr dhe kjo ka qenë...

Nisma “Thurje” largon Rudina Hajdarin/ Pano Soko: Nuk do të kthehemi në parti politike
Politikë 10:50 - 6 Tetor, 2020

Nisma “Thurje” largon Rudina Hajdarin/ Pano Soko: Nuk do të kthehemi në parti politike

Aktivisti i Nismës “Thurje”, Pano Soko tha se Nisma ‘Thurje’ nuk do të kthehet në parti politike. Ai përjashtoi mundësinë e bashkëpunimit me deputeten Rudina Hajdari,...

Politikë 17:01 - 5 Tetor, 2020

Meta i ngre sërish tonet Ramës/ Ka shkallmuar shtetin e së drejtës, po provokon rëndë paqen

Presidenti Ilir Meta ka ashpërsuar tonet ndaj qeverisë lidhur me largimin e shqiptarëve nga vendi. Meta thotë se shpopullimi është armik i përbashkët për të gjitha...

Deputeti “sypatrembur” nuk njeh Covidin/ Përdor qytetarët si “mish për top”
Politikë 10:42 - 5 Tetor, 2020

“Sot një seancë e pështirë”/ Maliqi i vendosur: Po fitoi PS-ja largohem përfundimisht nga politika!

Deputeti Lefter Maliqi e ka quajtur të pështirë seancën e sotme plenare ku pritet të votohen ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Maliqi u shpreh se PS-ja nuk...

Pas largimit nga Portokalli, Xhemi Shehu zbulon se kush do t'i mungojë më shumë
Showbizz 13:15 - 4 Tetor, 2020

Pas largimit nga Portokalli, Xhemi Shehu zbulon se kush do t’i mungojë më shumë

Ndonëse është larguar nga Portokalli, Xhemi Shehu nuk nguron tu urojë suksese kolegëve të saj në këtë sezon të ri. Nëpërmjet një video në Instagram ku ...

“Koha për të vepruar nuk pret më!”/ Meta thirrje Qeverisë: Katër kategoritë që duhet të testohen menjëherë
Politikë 17:08 - 3 Tetor, 2020

“Ndal shpopullimit të Shqipërisë!”/ Meta ngre alarmin për largimin e të rinjve

“Ndal shpopullimit të Shqipërisë!” Kjo është thirrja që ka bërë presidenti Ilir Meta pak më parë lidhur me largimin e të rinjve. Kreu i Shtetit ka...

Largimi i shqiptarëve/ Ardian Civici zbulon prirjen e “frikshme” tek të rinjtë
Sociale 19:35 - 30 Shtator, 2020

Largimi i shqiptarëve/ Ardian Civici zbulon prirjen e “frikshme” tek të rinjtë

Shumë qytetarë shqiptarë kanë zgjedhur të largohen nga vendi, dhe ajo që i shtynë drejt kësaj rruge janë shumë faktorë, mes tyre dhe mungesa e shpresës....

Rama akuza të forta Ramës/ Po largon shqiptarët me platformën e Vaso Çuvolovicit
Politikë 21:34 - 29 Shtator, 2020

Berisha akuza të forta Ramës/ Po largon shqiptarët me platformën e Vaso Çuvolovicit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ngritur akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama mbrëmjen e sotme. Teksa po fliste për situatën politike, Berisha deklaroi se qeverisja e...

“Pasuria përrallore e ka bërë arrogant”/ Shehaj liston arsyet pse Rama nuk e meriton mandatin e tretë
Politikë 17:05 - 26 Shtator, 2020

Largimi i të rinjve/ Agron Shehaj: Vendi në një qorrsokak të rrezikshëm, duhet ndërruar kurs

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj, ka ngritur një sërë akuzash ndaj qeverisë lidhur me largimin e të rinjve nga vendi. Shehaj ka publikuar një videomontazh...

A do të rikthehet Xhemi Shehu në televizion?/ Moderatorja bën deklaratën e papritur
Showbizz 14:26 - 24 Shtator, 2020

A do të rikthehet Xhemi Shehu në televizion?/ Moderatorja bën deklaratën e papritur

Moderatorja shumë e dashur Xhemi Shehu konfirmoi pak kohë më parë largimin e saj nga Top Channel. Pas kësaj të gjithë jemi kuriozë nëse do të...

“Do bëhej presidente?”/ Topalli: Mua më pëlqejnë betejat, jo pozicionet komode
Politikë 13:00 - 23 Shtator, 2020

Largimi masiv i të rinjve nga vendi/ Topalli: Fajtorët janë tre shahistët, mjeranë!

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka reaguar lidhur me raportin e Eurostat për largimin e shqiptarëve nga vendi. Topalli tregon tre fajtorët e largimit të shqiptarëve nga...

Tjetër humbje për “Portokallinë”/ Aktorja e njohur konfirmon largimin
Lajme 19:13 - 19 Shtator, 2020

Tjetër humbje për “Portokallinë”/ Aktorja e njohur konfirmon largimin

Aktorët e Portokallisë prej gati gjashtë muaj kanë qenë pjesë e një debati të fuqishëm me Top Channel. Përplasjet kanë qenë me drejtorin Ben Blushi. Ata...

Nenkryetari i PD, Edi Paloka
Politikë 20:17 - 17 Shtator, 2020

“PD e ka të sigurt fitoren”/ Paloka: Mbi 80% e shqiptarëve kërkojnë largimin e Ramës

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka  tha se procesi i përzgjedhjes së kandidatëve brenda selisë blu është drejt përfundimit. Ai nuk dha një datë se kur...

“Largimi i Shahinit ishte vendim ekskluziv i Ramës”/ Veliaj: Zgjodhi të bëjë një ndërrim në momentin e fundit
Politikë 23:29 - 14 Shtator, 2020

“Largimi i Shahinit ishte vendim ekskluziv i Ramës”/ Veliaj: Zgjodhi të bëjë një ndërrim në momentin e fundit

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka reaguar pas largimit të Besa Shahinit nga posti i ministres së Arsimit dhe zëvendësimin e saj me deputeten Evis Kushi....

Filimi i vitit shkollor/ Besa Shahini takim me drejtuesit e drejtorive dhe zyrave arsimore vendore
Politikë 18:22 - 14 Shtator, 2020

Besa Shahini “dëbohet” nga ministria e Arsimit/ Ja kush është deputetja që do e zëvendësojë

Ashtu siç edhe lajmëroi disa ditë më parë, Besa Shahini është hequr nga posti i ministres së Arsimit. Mësohet se në postin e ministres së Arsimit...

Jozefina Topalli zbulon marrëveshjen e fshehtë të Ramës, Metës dhe Bashës/ Ja cili është qëllimi i tyre
Politikë 18:26 - 12 Shtator, 2020

“Nuk hesht”/ Topalli “bën për ujë të ftohtë” Bashën: Largoi thuajse gjithë historinë e PD

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli është shprehur mosbesuese ndaj nismës së Partisë Demokratike për reformim të brendshëm. Topalli tha se një debat e tillë u nis edhe përpara...

Opinione 20:34 - 11 Shtator, 2020

“Bomba” që Ilir Meta hodhi në këmbët e Lulzim Bashës

Nga Ylli Pata Si një rrufe në qiell të hapur ishte lajmi i djeshëm i përhapur në media, ku paralajmërohej dorëheqja e Ilir Metës nga posti...

“Shahini nuk po ikën me nder”/ Mustafaj: La një imazh katastrofik!
Politikë 17:29 - 10 Shtator, 2020

“Shahini nuk po ikën me nder”/ Mustafaj: La një imazh katastrofik!

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, ka komentuar vendimin e ministers së Arsimit, Besa Shahini e cila do ta largohet nga qeveria dhe nga Shqipëria. Sipas Mustafajt,...

Moderatorja flet për largimin nga Top Channel/ Gjithçka ka një fillim dhe një fund
Showbizz 20:51 - 8 Shtator, 2020

Moderatorja flet për largimin nga Top Channel/ Gjithçka ka një fillim dhe një fund

Moderatorja Dojna Mema është larguar së fundmi nga “Top Channel”. Moderatorja shqiptare zhvilloi një mini-intervistë me ndjekësit në ‘Instagram’ ku konfirmoi një herë e mirë se...

Kërcënuan me largime/ Zb*then aktorët e Portokallisë
Showbizz 13:21 - 8 Shtator, 2020

Kërcënuan me largime/ Zb*then aktorët e Portokallisë

Aktorët e Portokallisë prej gati gjashtë muaj ka qenë pjesë e një debati të fuqishëm me Top Channel. Përplasjet kanë qenë me drejtorin Ben Blushi. Ata...

Pse ju largoi në ditën e parë të shkollës?/ Shahini: Pyesni kryeministrin
Politikë 20:47 - 7 Shtator, 2020

Lëvizja e papritur e Besa Shahinit/ Do largohem nga qeveria

Besa Shahini, ministre e Arsimit që prej dhjetorit 2018, duket se nuk do të vazhdojë edhe për shumë gjatë të mbajë këtë post. Shahini deklaroi se...