Connect with Us

All posts tagged "lancim"

Life Style 15:25 - 4 Shkurt, 2019

Apple së shpejti do të nxjerrë në treg një produkt të ri

Kompania e madhe e pajisjeve teknologjike, Apple goditi në shenjë me kufjet wireless. AirPods, siç quhen, janë ndër produktet më të shitura të kompanisë. Pavarësisht çmimit...

Aktualitet 17:46 - 15 Shtator, 2017

Kim Kardashian do zgjerojë perandorinë e saj/ Ja çfarë do hedhi në treg

Kim Kardashian është duke marrë një goditje tjetër me fillimin e parfumit të saj, këtë herë nën markën e saj KKË Beauty. Mangësitë e bukurisë ndanë...

Aktualitet 21:56 - 13 Gusht, 2017

Lajm i mirë për përdoruesit e iPhone/Bëhuni gati për …!

Një lajm i madh ka mbërritur për të gjithë përdoruesit e iPhone. Thashethemet se lançimi i iPhone-s së ri në treg do të shtyhet janë të...

Showbizz 22:00 - 6 Janar, 2017

Capital T nuk ndalet/ Ja data e lancimit të videoklipit të ri

Ja ka dalë të rrëmbejë zemrat e shumë femrave dhe jo vetëm për shkak të performancave të tij në skenë por edhe vokalit të mrekullueshëm. Vetëm...

Aktualitet 14:55 - 23 Shtator, 2016

Lançohet organizata Gratë në Menaxhimin Zgjedhor

Në ditën e tretë të konferencës së 25-të Trupave të Menaxhimit Zgjedhorë Evropiane u lançua organizata ndërkombëtare, Gratë në Menaxhimin Zgjedhor, (Women in Electoral Management). Trupat...

Teknologji 23:00 - 21 Korrik, 2015

One M9+ së shpejti edhe në Evropë

HTC e ka konfirmuar lancimin e modelit One M9+, të cilin e lancoi në muajin prill në Kinë. Pritjet janë që të paraqitet online tek disa...

Teknologji 17:05 - 7 Qershor, 2015

Dështimi i HTC-së: Lançon telefonin e arit, ben foto me iPhone 6

HTC ka publikuar telefonin HTC M9 24 karatësh, por për të treguar se sa shkëlqen ai, fotografinë e bëjnë me iPhone 6. Është pritur me shumë kuriozitet...

Teknologji 10:20 - 3 Qershor, 2015

Samsung Galaxy S6 Plus

Kompania Samsung, me sa duket, është duke punuar në një pajisje të re, e cila besohet se do të jetë një version më i madh se...

Aktualitet 19:15 - 9 Prill, 2015

Facebook lançon versionin e Messenger për kompjuter

Tashmë ka një version të Facebook Messenger për desktop (kompjuter), një aplikacion që është i pavarur nga ai ë smartfonin tuaj. Pas polemikave që bëheshin për “divorcn”...

Aktualitet 19:15 - 1 Prill, 2015

Më e famshmja e YouTube lançon rrjetin e saj

Michelle Phan është një nga vajzat më të famshme të Youtube-it. Phan, e cila krijoi një biznes me këshilla të modës dhe të bukurisë, po lançon...

Teknologji 17:07 - 4 Mars, 2015

Xiaomi lançon kamerën ‘Action’

Krijues kinez i telefonave Xiaomi, ka prezantuar kameran ‘Action’ që në fakt kushton vetëm 399 juanë (£ 41). Kamera Yi mund të xhirojë video me 1080...

Teknologji 10:07 - 20 Shkurt, 2015

Lancohet konkurenti i Skype

Sipërmarrës i Internetit Kim Dotcom ka lëshuar një shërbim të koduar chat-i, të quajtur MegaChat, për të konkurruar me Skype-in e Microsoft-it.Lancimi do të vazhdojë gradualisht,...