Connect with Us

All posts tagged "lame"

Politikë 11:58 - 22 Nentor, 2019

Qeveria detyron sigurimin e banesave/ Artan Lame nxjerr urdhërin

Rreth 10 ditë pas tërmeteve të fuqishme me magnitudë 5.8 dhe 5.6 që goditën Shqipërinë në 21 shtator, Kryeministri Edi Rama njoftoi se Qeveria ka vendosur...

Politikë 11:49 - 29 Tetor, 2019

Tokat në disa zona dalin me nga 4 pronarë/ Lame: Kemi trajtuar 7 500 ankesa

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka dalë sot në një deklaratë për mediat, ku theksoi se në vetëm 6 muaj e fundit janë kryer 30 audite,...

Denoncim 18:29 - 26 Shtator, 2019

Denoncimi i fortë/ Rama e Lame terror në Kadastrën e Vlorës për të fshehur grabitjen e bregdetit

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik në rrjetet sociale denoncimin e një qytetari i cili shkruan se është punonjës i sektorit të Aluiznit në Kadastrën...

Politikë 11:35 - 11 Shtator, 2019

74 vende të lira pune të Kadastra/ Lame apel politikanëve

Kreu i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame, në një deklaratë për mediat ka njoftuar sot hapjen e garës për 74 vende të lira pune në...

Aktualitet 09:06 - 13 Korrik, 2019

Akuzat e rënda/ Veliaj përfshihet në një tjetër skandal?

Avokati i njohur, Altin Goxhaj ka reaguar në lidhje me ndërtesën e shembur një ditë më parë te sheshi “Italia”, në Tiranë. Në një postim në...

Aktualitet 11:53 - 9 Mars, 2019

“Kadastra”/ Lame: Merr fund enigma 100-vjeçare

Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame ka dalë sot në një deklaratë për mediat, ku ka dhënë sqarime në lidhje me Ligjin për Kadastrën. Lame deklaroi se me...

Aktualitet 10:59 - 4 Dhjetor, 2018

Protestat në Shkozë/ Lame: Banorët kanë të drejtë, shteti nuk e përfundoi procesin e legalizimit

Kreu i ALUIZNIT, Artan Lame ka qënë i pranishëm sot në mbledhjen e Komisionit për Veprimtarinë Prodhuese, ku është bërë prezantimi i projektligjeve për kadastrën dhe...

Aktualitet 11:40 - 29 Nentor, 2018

Ngritja e Flamurit/ Çfarë ndodhi më pas me shtëpinë e shpalljes së Pavarësisë

Shtëpia ku u shpall Pavarësia e Shqipërisë më 28 nëntor të 1912-ës është prishur. Sarajet e Vlorajve, kanë ekzistuar deri në vitin 1926, kur ato u...

Aktualitet 09:56 - 24 Tetor, 2018

“Të njoh për burrë më mend, por partia të quan legen”/ Kujt i drejtohet Manjani

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së grupit parlamentar dy ditë më para paralajmëroi shkarkime drejtorësh, madje duke i etiketuar edhe me terma si “legena”. Ai i...

Aktualitet 11:18 - 22 Maj, 2018

Pallatet e braktisura/ Lame paralajmëron masa ekstreme

Në një konferencë për mediat, kreu i ALUIZN-it Artan Lame bëri të ditura vendimet e marra dje nga Këshilli i Ministrave, që lidhen me pronat dhe...

Sociale 14:40 - 28 Mars, 2018

Vjedhja e pronave në bregdet/ Deklarata e fortë e Lame: I gjithë bregdeti i jugut është…

Kreu i ALUIZNI-it, Artan Lame ka reaguar sot në lidhje me tjetërsimin e pronave në bregdet. Në një dalje për mediat, Lame ka bërë një deklaratë...

Aktualitet 12:26 - 9 Dhjetor, 2017

Zbulohet dokumenti/ Biznesmeni miliarder dhe drejtori i rëndësishëm i Ramës, themelues të PD

Ndërkohë që vetëm pak ditë na ndajnë nga data 12 dhjetor, që është dita e themelimit zyrtar të Partisë Demokratike, CityNews.al ka siguruar një dokument të...

Aktualitet 10:46 - 13 Nentor, 2017

Artan Lame tregon sesi banorët e Prespës ndryshojnë shtetësi nga maqedonas në bullgarë

Kreu i Aluiznit, Artan Lame, në një postim në rrjetet sociale tregon bisedat e tij me disa banorë të fshatit Pustec, të cilët njihen si pakicë...

Aktualitet 16:13 - 4 Tetor, 2017

ALUIZNI shpall konkursin për vende të lira pune / Lame: Po nuk fituat mos u mërzisni

Drejtori i Përgjithshëm i ALUIZNI-t, Artan Lama, me anë të një njoftimi të bërë publik në rrjetet sociale, ka njoftuar se institucioni që drejtohet prej tij...

Aktualitet 20:21 - 20 Korrik, 2017

Reagimi publik i Drejtorit të ALUIZNIT/Ish ministri nuk ia vonon përgjigjen

Ironisë së ish ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani, Artan Lame iu përgjigj publikisht, ndërsa i tha se plaka në Berat nuk bëri aspak çorbë ALUIZNIN, thjesht...

Sociale 16:29 - 6 Gusht, 2015

Lame: Legalizohen 6 objekte kulti, ne pritje edhe 800 dosje

Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame, ishte në Shkodër ku dorëzoi personalisht lejet e legalizimit për disa objekte të kultit fetar. Në Myftininë e Shkodrës, Lame takoi...

Aktualitet 12:10 - 17 Korrik, 2015

Legalizimet, Lame: Falas për ndërtimet 2009-2014

Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame ka mbajtur sot një konferencë shtypi, ku ka dhënë disa detaje në lidhje me procesin e legalizimeve. “Procesi i legalizimeve do...

Uncategorized 13:40 - 31 Maj, 2015

Lame: Njësitë vendore po vonojnë legalizimin, nuk deklarojnë planet rregulluese

Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame, ka ndarë dje dhjetëra leje legalizimi në zonën e Kasharit, ku ka informuar qytetarët dhe për problemet që po has ky...

Sociale 17:36 - 28 Mars, 2015

Lame: Pritet tu jepet zgjidhje rreth 14 mijë ndërtimeve pa leje në Tiranë

Drejtori i Përgjithshëm i ALUIZNI-t, Artan Lame, ishte sot pranë disa zyrave të ALUIZNI-t për të ndjekur nga afër punën në terren të grupeve të punës,...

Aktualitet 14:58 - 6 Mars, 2015

Rama në Lushnjë: Në 8 vite u dhanë leje për Motele e Restorante

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, së bashku me drejtorin e ALUIZNI-t , Artan Lame, ndodhen në qytetin e Lushnjes ku do të shpërndajnë legalizimet e ndërtimeve....

Politikë 15:16 - 3 Mars, 2015

Vlorë/ Lame dhe Rama shpërndajnë legalizimet

Kryetari i ALUIZN-it Artan Lame dhe Kryeministri i vendit Edi Rama, ishin të pranishëm sot në shpërndarjen e legalizimeve falas në qytetin e Vlorës. Kryetari Lame...