Connect with Us

All posts tagged "LALI ERI"

Denoncim 22:02 - 17 Janar, 2020

Ish zv. Ministri i nxjerr bojën Kryebashkiakut/ Lali Eri të jep kartën e studentit për të marrë votën!

Ish zvendëministri I Arsimit Taulant Muka, i njohur për dorëheqjen spektatkolare nga posti dy javë pas emërimit, me motiv degjenerimin politik të administratës, por dhe si...

Politikë 15:30 - 19 Dhjetor, 2019

A ka një histori shantazhi, pas emërimit të dytë të Malajt në bordin e BSH?

Arben Malaj dje u shkarkua nga detyra e anëtarit të Këshillit mbikeqyrës të Bankës së Shqipërisë me motivacionin e angazhimit mediatik politik, angazhim i cili ndalohet...

Politikë 23:21 - 18 Dhjetor, 2019

“Mos kritiko Lali Erin se të heqim nga banka”/ Malaj sjell provat si u kërcënua nga Taulant Balla

Ish ministri i Financave, Arben Malaj, i cili u shkarkua sot nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë, me 72 vota, ka treguar dhe arsyet që...

Opinione 19:54 - 19 Nentor, 2019

Shënim/ Nikoll Lesi i Lali Erit, që sulmon Rilindjen

Sot gazeta “Koha Jonë”, ashtu si shumë ditë të tjera, përpiqet të ketë në krye të saj kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliajn, ti bëjë furça Lalit,...

Opinione 13:29 - 22 Shtator, 2019

Lali Eri show me qendrat e emergjencës dhe administratorët e pallateve që nuk bëjnë detyrën

Bashkia njoftoi që i mirëpret të gjithë që të paraqiten personalisht tek ca pika që i quan qendra, për të marrë mbështetje për dëmet nga tërmeti....

Aktualitet 16:35 - 24 Shkurt, 2019

Denoncimi/ “Banditët e Lal Plehut kapën kriminelin”

Ish kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka bërë publike  videoen një qytetari . Në të  shihen punonjësit e Policisë bashkiake të Tiranës,...

Aktualitet 19:13 - 27 Dhjetor, 2018

A mund ta bëjë Mona dhe Nikolla, Pandin kryeministër?

Diversion me demokratët dhe njerëzit e mbetur pa shpresë tek LSI, lojë qesharake me socialistët dhe teatër i fëlliqur për shqiptarët. Prej disa ditësh Monika ka...

Aktualitet 14:37 - 16 Gusht, 2018

Fotot ekskluzive-Bllokohet hyrja e Tiranës/ Trafiku në Kaos

Hyrja e Tiranës sot paraqitet në një kaos total, ku radha e automjeteve është kilometrike. Nga Sheshi Shqiponja deri te “Casa Italia”, trafiku po shkon nga...

Aktualitet 16:19 - 3 Korrik, 2018

Denoncim/ Policët e “Lali Erit” dhunojnë shitësit e misrave

Policët Bashkiakë në Tiranë vazhdojnë aksionin për lirimin e trotuareve me të gjitha mënyrat. Me anë të një video në portalin “Jeta osh qef”, qytetarët kanë...

pasuria e veliajt
Aktualitet 18:40 - 29 Qershor, 2018

Bashkia “me dy fytyra” përfshihet në skandalin e radhës

Prej disa ditësh, medie të afërta me pushtetin, kanë proklamuar vendimin e ri të Bashkisë dhe Ministrisë së Transporteve, për ndryshimet në abonetë e udhëtimit urban....

erion veliaj kryetar bashkise tirane
Aktualitet 22:44 - 1 Qershor, 2018

Rikthehen radhët/ Qytetarët në varg për pak ujë

Ndonëse jemi në vitin 2018-të, në Tiranë qytetarët mbajnë ende radhë për të mbushur bidonat me ujë. Edhe pse Bashkia e Tiranës rriti çmimin e ujit...

Aktualitet 19:56 - 11 Maj, 2018

Video-denoncim/ Tirana nën pushtetin e ujit pas disa minutash shi

Kanë mjaftuar pak minuta shi për të përmbytur disa nga rrugët dhe lagjet e Tiranës, për të treguar fytyrën e vërtetë që fshihet pas fasadave të...

Aktualitet 18:16 - 2 Maj, 2018

Rama i ç’jerr “maskën” lali Erit

Rritja e taksave e cila u kthye në kryefjalë dite për disa kohë, si një ndër problemet kryesore të qytetarëve, por nuk u pranua asnjëherë nga...

Aktualitet 12:03 - 30 Prill, 2018

Lali Eri nis fushatën zgjedhore/ Tregon ku ka shitur fiq

Pas thirrjes së kreut të qeverisë që strukturat e PS të sillen njëlloj si të ishte fushatë elektorale dhe pasi paralajmëroi shkarkime, më seriozisht nga të...

Aktualitet 21:26 - 25 Prill, 2018

Denoncimi i këshilltarit të PD: Veliaj po vjedh truallin e Teatrit Kombëtar

Anëtari demokrat i Këshillit të Bashkisë së Tiranës, Fabian Topollaj, ka denoncuar përpjekjen e kryebashkiakut Erion Veliaj, për të vjedhur truallin e Teatrit Kombëtar. Me anë...

Aktualitet 16:46 - 8 Prill, 2018

Shano shpërthen ndaj Ramës dhe Veliajt: Si po e përdorin pushtetin për të ndihmuar LGBT

Koordinatori i Partisë Demokratike, Dritan Shano, ka shpërthyer në akuza të drejtpërdrejta ndaj kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Teksa ka komentuar shtrirjen...

Denoncim 22:22 - 11 Mars, 2018

Foto-denoncim/ Rruga në kryeqytet në kushte skandaloze

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar denoncimin e radhës të mbërritur në adresë të tij. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, teksa publikon denoncimin me foto të...

Politikë 20:18 - 10 Mars, 2018

Foto/ Në Tiranën e Lali Erit të “përpijnë” gropat

Një tjetër denoncim është publikuar sot nga ish-kryeministri Sali Berisha në faqen e tij në rrjetet sociale. Berisha ka postuar mesazhin dhe fotot e bëra nga...

erion veliaj kryetar bashkise tirane
Opinione 20:52 - 26 Shkurt, 2018

Lali dhe Përbindëshi, 2 fytyrat e Veliajt

Nga Koloreto Cukali Më në fund, shpëtimi erdhi andej nga nuk e prisnim, nga Fevziu. U desh vetëm 1 emision për të nxjerrë nga binarët e...

Politikë 11:00 - 26 Shkurt, 2018

 Lali “rrjepsi” po i bën gjëmën Tiranës dhe qytetarëve

Kryetari i partisë ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima, denoncoi deklarimet e kryetarit të bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, se i ka 10 fishuar taksat ndaj bizneseve, duke thënë...

erion veliaj kryetar bashkise tirane
Kryesore 12:40 - 25 Shkurt, 2018

Tirana përtej fasadave/ Nga pusetat e hapura tek “kullat e lali Erit”

Propaganda e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliajt, tashmë është kthyer në një rutinë ditore. Tirana nuk është ajo që reklamon Veliaj, me buzëqeshjen fallso,...

Opinione 14:57 - 23 Shkurt, 2018

Nga Andi BUSHATI/ Kur lali Eri shthuret live

Po t’i shikoje sot shumë nga komentet e përballjes së Erion Veliajt me gazetarët në “Opinion”, të bënte përshtypje një emërues i përbashkët. Në të gjitha...

Aktualitet 17:51 - 13 Shkurt, 2018

Spektakli/ Veliaj si velinat, ndërrohet dy herë në ditë për të dalë në lajme

Kush ka ndjeku lajmet e ditës së sotme, e ka parë Erion Veliaj të shfaqet dy herë: të parën së bashku me ministrin e Energjitikës, Damian...