Connect with Us

All posts tagged "Lala"

“SPAK nuk më bind!”/ Klodiana Lala zbulon se çfarë gjeti në dosjen e Margjekës
Kronika 11:29 - 10 Shtator, 2020

Klodiana Lala tregon skemën e korrupsionit të zbuluar nga SPAK/ Si u vunë në pranga njerëzit e drejtësisë

Një ditë më parë, SPAK bëri me dije se ka arrestuar disa persona, të dyshuar të përfshirë në një skemë korrupsioni, për lirimin nga qelia e...

Kronika 23:00 - 27 Prill, 2020

I qëlluan me 30 plumba dhe mblodhën gëzhojat/ Klodiana Lala tregon si u gjetën në thesin e jonxhës dy viktimat në Lezhë

Gazetarja Klodiana Lala në një lidhje me “Real Story”, tha se vrasja e dyfishtë në Lezhë mund të ketë ndodhur për motive pronësi në ose për...

“SPAK nuk më bind!”/ Klodiana Lala zbulon se çfarë gjeti në dosjen e Margjekës
Vetingu 09:28 - 7 Shkurt, 2020

Klodiana Lala lëshon “bombën”/ Sulm i organizuar nga bandat kundër komandantit të Gardës

Gazetarja Klodiana Lala ka reaguar në lidhje me lajmet e publikuara në media, për proçesin e Vettingut ndaj Kreut të Gardës Gramoz Sako. Në një postim...

Kronika 22:51 - 21 Janar, 2020

Kush është personi kyç që mund të “zbërthejë” 21 janarin/ Klodiana Lala zbulon emrin e ish gardistit

Gazetarja Klodiana Lala, e ftuar në emisionin “Real Story” deklaroi  se personi kyç që mund të tregojë se kush e dha ekzakt urdhërin për të qëlluar...

Politikë 22:08 - 21 Janar, 2020

“Lëreni shtetin të punojë”/ Ngjela kapet me Klodiana Lalën

Avokati Sartak Ngjela, i ftuar në emisionin ‘’Real Story’’ ku po diskutohet çështja e 21 janarit ka debatuar me gazetaren Klodiana Lala. Ngjela theksoi se ligji...

“SPAK nuk më bind!”/ Klodiana Lala zbulon se çfarë gjeti në dosjen e Margjekës
Kronika 22:23 - 28 Dhjetor, 2019

Lirimi nga burgu i anëtarit të bandës së Gaxhait/ Klodiana Lala zbardh lëvizjet e Prokurorisë

Gazetarja Klodiana Lala, ka zbardhur detaje të reja lidhur me lirimin nga burgu të Viktor Ymerajt, i dënuar me 25 vite heqje lirie për dy vrasje....

Kronika 13:33 - 14 Dhjetor, 2019

Akuzat e rënda ndaj pronarit të “Tropikal”/ Klodiana Lala zbardh detajet, sa vite burg rrezikon

Mes personave të ndaluar nga policia, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit është edhe pronari i Hotel Tropikal, Avdulla Osmani, 61 vjeç. Ndalimi i tij është...

Politikë 21:26 - 12 Dhjetor, 2019

Akuza e fortë e Kryemadhit/ “Familja Lala u vra për dy fadroma”

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka shpërthyer në akuza ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa tha se ky i fundit duhet të thirret nga Prokuroria si përgjegjës...

Merr fund arratia e Skerdilajd Bellos/ Arrestohet pas 9 muajsh ish-punonjësi i ALUIZNI-t
Kronika 20:48 - 1 Dhjetor, 2019

Thellohet tragjedia/ Ndërron jetë anëtari i nëntë i familjes Lala

Është thelluar tragjedia në familjen Lala. Mësohet se ka humbur jetën në spital edhe anëtarja e nëntë e familjes, Fiqirete Lala, 64 vjeç. E moshuara, pësoi...

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Klodiana Lala: Zhaneta punonjëse në shtëpinë e një ish-kryeministri
Sociale 19:11 - 30 Nentor, 2019

Tragjedia nga tërmeti/ Klodian Lala: “Ekipet shqiptare kanë vetëm uniformën, nëse nuk do të kishin ardhur të huajt…”

Gazetarja, Klodiana Lala e ftuar në  emisionin “Kjo Javë”, tha se është trishtuese se si forcat tona operacioneve, por edhe Policia kanë mungesë në pajisjet dhe...

Kronika 16:39 - 26 Nentor, 2019

Shkon në 18 numri i viktimave nga tërmeti

Ka shkuar në 18 numri i viktimave nga tërmeti. Gazetarja Klodiana Lala, në një lidhje për News 24, bën me dije se është nxjerrë e pajetë...

Kronika 09:59 - 26 Nentor, 2019

Tragjedi në Durrës/ Shtatë anëtarë të një familje nën rrënoja, shpëtohet një prej tyre

Shqipëria po kalon orët më të vështira pas tërmetit 6.3 ballë që goditi vendin, në orët e para të mëngjesit të sotëm. Tërmeti ka shkaktuar shtatë...

Politikë 23:21 - 21 Nentor, 2019

Kryebashkiaku socialist në kërkim/ Klodiana Lala: “Ka patur dijeni për fatin e tij”

Gazetarja Klodiana Lala, e qenë prezent në studion e “Opinion” ku ndër të tjera u diskutua çështja e Agim Kajmakut, theksoi se kryebashkiaku socilalist ka patur...

klodiana lala
Kronika 22:15 - 21 Nentor, 2019

U shkarkua nga KPA/ Klodiana Lala zbardh lidhjet e Besnik Muçit me biznesmenin e inkriminuar

Gazetarja Klodiana Lala, e qenë prezent mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” ka zbuluar një fakt të ri, lidhur mbi rrëzimin e vërtet të besnik Muçit...

Politikë 21:51 - 21 Nentor, 2019

Kërcënimi i zëdhënësit Blushi/ Artan Hoxha dhe Klodiana Lala “përmbysin” Presidentin

Gazetarja Klodiana Lala dhe Artan Hoxha, të ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, kanë komentuar deklaratat e presidentit Meta, i cili më herët deklaroi se...

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Klodiana Lala: Zhaneta punonjëse në shtëpinë e një ish-kryeministri
Kronika 11:27 - 19 Nentor, 2019

“Skenar filmi”/ Klodiana Lala zbulon çfarë ndodhi gjatë natës në shtëpinë e gjyqtarit

Gazetarja Klodiana Lala ka zbuluar një ngjarje të rëndë, që prek një prej njerëzve të sistemit të drejtësisë, që sipas saj ka ndodhur gjatë natës. Në...

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Klodiana Lala: Zhaneta punonjëse në shtëpinë e një ish-kryeministri
Kronika 23:03 - 5 Nentor, 2019

Paralajmëron Klodiana Lala/ Dosja e vjedhur mund ta çojë prokurorin në burg

Gazetarja Klodian Lala e ftuar në emisionit “Real Story” në “Neës 24” ku po diskutohet atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoji, foli edhe për dosjet e gjetura...

Kronika 23:35 - 4 Nentor, 2019

Debati për prokurorin/ Alfred Peza fyen gazetaren Klodiana Lala

Gazetarja Klodiana Lala, është përplasur ashpër me ish deputetin e PS-së Alfred Peza në  studion e “Real Story” ku po diskutohej atentati ndaj Prokurorit Arjan Ndoji....

Kronika 22:29 - 4 Nentor, 2019

“Është rrjet merimange”/ Klodiana Lala bën paralajmërimin e fortë

Gazetarja Klodiana ka paralajmëruar ndëshkime në nivele të larta, nësë hetimeve do t’i shkohet deri në fund lidhur mbi atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoji. “Të ndërshkuarit...

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Klodiana Lala: Zhaneta punonjëse në shtëpinë e një ish-kryeministri
Kronika 14:14 - 31 Tetor, 2019

Arrestimi i të rrezikshmit Tesi Basho pas gjobës që i vuri biznesmenit/ Klodiana Lala zbulon detajet

Të tjera detaje kanë dalë në dritë nga hetimi i prokurorisë që çoi në arrestimin e 38-vjeçarit Tesi Basho, i akuzuar për një sërë krimesh në...

Kronika 22:50 - 15 Tetor, 2019

“Haxhollin e futën në kurth”/ Klodiana Lala zbardh faktet tronditëse

“Dritan Haxhollin ata e kanë futur në kurth. E kanë thirrur brenda dhe për shkak të konsumimit të lëndëve narkotike, situata ka dalë jasht kontrollit”. Kështu...

klodiana lala
Kronika 22:25 - 15 Tetor, 2019

Ngjarja e Kavajës/ Klodiana Lala zbardh detajet e reja

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në emisionin “Open” ka folur për ngjarjen e Kavajës ku mbeti i vrarë Dritan Haxholli dhe u plagos efektivi i policisë...

Kronika 20:32 - 10 Tetor, 2019

Ngjarja që tronditi Kavajën/ Klodina Lala zbardh të shkuarën e errët të viktimës

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë që tronditi qytetin e Kavajës. Gazetarja Klodiana Lala ka thënë për “BalkanWeb” se Dritan Haxholli,...