Connect with Us

All posts tagged "lajmi"

Sociale 19:55 - 16 Janar, 2020

“O Zot, ka qenë studenti im!”/ Viktor Zhusti mëson “live” lajmin tronditës për Xhevdet Ferrin

Aktori i njohur, Viktor Zhusti, nuk i ka mbajtur dot lotët, teksa ka marrë vesh lajmin e trishtë për humbjen e parakohëshme të Xhevdet Ferrit. I...

Politikë 09:16 - 9 Dhjetor, 2019

Skandali me vëllain e kryetares së KPA/ Mediat fshijnë lajmin

Një ditë më parë, media e Carlo Bolinos nxori një lajm, ku pretendohej se një ndërtues pallatesh në Tiranë, i quajtur Admir Mulaj, vëllai i kryetares...

Opinione 17:55 - 23 Shtator, 2019

Nga Bledi Mane/ Tërmetit i ka mbetur qejfi nga ne, nga ne shqiptarët!

Një llambë e lodhur me ndriçim të zbehtë varur në mes të tavanit të qelisë tundej. Hekurat në dritare vallëzonin, suvaja në murre u ça dhe...

Lutfi dervishi ndryshimet e Shqiperise
Aktualitet 12:16 - 12 Maj, 2019

Nga Lutfi Dervishi/ Lajmësi nuk ka faj

Gazetarët, kameramanët dhe gjithë punonjësit e medias në terren – janë më të munduarit, më të keqpaguarit dhe njerëzit më të mirë që ka gazetaria (“profesioni...

Aktualitet 17:02 - 12 Korrik, 2017

Foto-Shpërthen Rezarta Shkurta/ Mirë problemi, po s’të lenë rehat as mizat!

Ditën e djeshme Gjykata e Krimeve të Rënda mori vendimin për “Xibraka” dhe dënoi me 10 vite burg nipin e diktatorit, Ermal Hoxha. Menjëherë pas këtij...

Kryesore 13:33 - 8 Gusht, 2015

Zëdhënësi i Shkëlqim Canit fyen gazetarët: “Rroçka” janë ata që shkruajnë

Lajmi se Ministria e Financave ka përgatitur një projektligj për tatimin edhe tëp agave minimale, ka shkaktuar shumë debate. Ylli Dylgjeri shkruan se tani do tatojnë...

Aktualitet 01:40 - 31 Janar, 2015

Nje “qoke” per Mimin.

Nga Cim PEKA “Besoj se shumëkush që ka parë sot në TV, deputetin e PD-së Strazimiri të akuzonte qeverinë për ngjarjen e pilotit të ushtrisë shqiptare...