Connect with Us

All posts tagged "lajme"

Shëndeti 19:20 - 29 Mars, 2020

Ish-ministri i Shëndetësisë jep dy lajmet e mira/ Si mund ta mundë Shqipëria koronavirusin

Ish-ministri i Shëndetësisë Petrit Vasili ka dhënë dy lajme të mira pasditen e sotme lidhur me pandeminë e koronavirusit. Vasili tha se kontrolli i pandemisë në...

Lajme 18:38 - 27 Mars, 2020

“Gazetarët e terrenit dhe ti”/ Andi Përmeti: Të gjithë i detyrohemi një falenderim

Deputeti i opozitës, Andi Përmeti ka bërë një falenderim publik për gazetarët e terrenit të cilët janë në krye të detyrës gjatë kësaj situate të vështirë...

Opinione 16:12 - 23 Mars, 2020

Nga Astrit Patozi/ Nuk na duhen lajmet “live” nga spitali, puna është si të mos shkojmë atje

Një 61 vjeçar i prekur rëndë nga koronavirusi u shpall i vdekur në mëngjes, por u “ringjall” fatmirësisht në mesditë. E di që nuk ka qenë...

Sociale 18:15 - 20 Mars, 2020

Qytetarët “rebelë”/ Shfrytëzojnë orarin e qarkullimit për shëtitje me familjen

Shqiptarët vazhdojnë të mos ndërgjegjësohen nga rreziku i koronavirusit. Pavarësisht thirrjeve të shumta dhe të përsëritura nga të gjitha institucionet por edhe ushtrisë e policisë në...

Bota 20:58 - 18 Mars, 2020

Koronavirusi/ WhatsApp masa për mesazhet e rreme, jep 1.000.000 dollarë për të verifikuar faktet

Lajmet e rreme për koronavirusin kanë bërë që WhatsApp të marrë masa për të ndaluar përdorimin e këtij rrjeti social për të dezinformuar publikun. Duke marrë...

Sociale 16:02 - 2 Shkurt, 2020

Rikthehen ditët e ftohta/ Priten reshje shiu dhe bore në vend

Dita e Hënë dhe ajo e Martë do të kenë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësirash me këto të fundit shoqëruar me reshje shiu me intensitet...

Aktualitet 12:29 - 17 Maj, 2019

“Nga Tirana më nisnin lajme të çuditshme”/Jonida Maliqi flet pas kualifikimit në finalen e “Eurovision”

Me këngën “Ktheju Tokës” Jonida Maliqi u kualifikua dje për në finalen e Eurovision duke prekur zemrat e të gjithëve atyre që e votuan dhe vlerësuan performancën...

antaresimi i shqiperise ne BE
Aktualitet 17:14 - 24 Janar, 2019

Rumania merr Presidencën e BE-së/ Lajme të mira për Shqipërinë

Lajm i mirë për Ballkanin Perëndimor, përfshirë edhe Shqipërinë:  Presidenca Rumune e Këshillit të BE në 6 mujorin e parë të këtij viti do të synojë...

Aktualitet 12:53 - 23 Nentor, 2018

Nënë për herë të parë: Spikerja e njohur e lajmeve zbulon gjininë e binjakëve live

Anjola Hamzaj është një nga spikeret më  të njohura të lajmeve në vendin tonë. Prej dy vitesh ajo është imazhi i edicionit informativ të orës 15:30...

Aktualitet 08:23 - 11 Nentor, 2018

Shtypi i ditës, 11 nëntor 2018

Këto janë disa prej titujve kryesorë të shtypit të shkruar për ditën e sotme, datë 11 nëntor 2018: Gazeta “Koha Jonë” hapet me titullin “Tahiri drejt...

Kuriozitete 11:31 - 9 Nentor, 2018

E pabesueshme/Ky folës lajmesh nuk është qenie njerëzore

Në pamje të parë nuk duket fare, por ky folës lajmesh është thjesht imazhi i një folësi të vërtetë lajmesh, i cili tani vihet në lëvizje...

Aktualitet 19:10 - 25 Tetor, 2018

Paskan shpërndarë një lajm të rëndësishëm/ Nishani “masakron” Top-Channel

Ish-presidenti Bujar Nishani, ka reaguar pasi trajneri i Kombëtares Shqiptare, Kristian Panuçi ka depozituar padinë e re kundër tij. Në një postim në rrjetet sociale Nishani...

Aktualitet 16:19 - 23 Shtator, 2018

Ben Blushi kapet duke “vjedhur”

Nuk është për tu habitur pasi shpesh me kalimin e viteve disa akuza të bëra në politikë dalin të vërteta, apo koha zbardh fakte dhe detaje...

Aktualitet 16:15 - 23 Shtator, 2018

Skandali i Hotel “Plaza”/ Blushi u mëson gazetarëve si të vjedhin lajme?!

Ditën e djeshme Pamfleti.com publikoi lajmin se Hotel “Plaza” përgjonte klientët në çdo cep, por edhe se mban të dhëna për grupin e gjakut të punonjësve....

Aktualitet 08:17 - 23 Shtator, 2018

Shtypi i ditës, 23 shtator 2018

Këto janë disa prej titujve kryesorë të shtypit të shkruar për ditën e sotme, datë 22 shtator 2018: Gazeta “Koha Jonë” hapet me titullin “Policia shkrin...

Aktualitet 08:15 - 16 Shtator, 2018

Shtypi i ditës, 16 shtator 2018

Këto janë disa prej titujve kryesorë të shtypit të shkruar për ditën e sotme, datë 16 shtator 2018: “Gazeta Shqiptare” hapet me titullin “Qeveria projekt të...

Aktualitet 08:19 - 20 Gusht, 2018

Shtypi i ditës, 20 gusht 2018

Këto janë disa prej titujve kryesorë të shtypit për ditën e sotme, e hënë 20 gusht. Gazeta “Panorama”, hapet me titullin “Afatet dhe formulari, 3700 pronarët...

Kryesore Show Biz 10:50 - 21 Mars, 2018

Shpërthen Roza Lati: Më bën grua të martuar, më bën lezbike…

Roza Lati është dalluar gjithmonë për natyrën e saj të çiltër dhe pa komplekse. Moderatorja e njohur nuk e ka problem të flas edhe për temat...

Aktualitet 11:29 - 18 Gusht, 2017

Nga Kastriot DERVISHI/Lajme komunale nga Tirana

Prej më se 2 vjetësh jemi të detyruar të shohim nëpër televizionet kombëtare lajme të mërzitshme të karakterit komunal nga Bashkia e Tiranës, të cilat nuk...

Aktualitet 15:32 - 5 Maj, 2017

E rëndë në Fier/ Motori përplas dy fëmijë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Fier, konkretisht në zonën e quajtur “Shkolla e Muzikës”. Një 31-vjeçar ka përplasur me motor dy...

Showbizz 19:00 - 6 Janar, 2017

Lajme nga brigjet e Mauit/ Sdo ta besoni sa seksi duket kjo këngëtare

Linjat e saj bombastike ishin ato cka binin në sy teksa shohim me bikini ngjyrë jeshile super këngetaren Fergie në brigjet e Mauit më bashkëshortin e...

Femra 17:30 - 20 Dhjetor, 2016

Si ti lajmë flokët?

Nëse gjatë procesit të larjes gabimisht përdorni balsamit para shampos ndodh një ngarje e cuditshme. Flokët fillojnë të zbutën me tepër por mund edhe të ngjiten...

Showbizz 11:00 - 25 Janar, 2015

Lajmet e mira ndjekin shqiptarin

Mbrëmë në darkë, Kim Kardashian e promovoi për 28 milionë ndjekësit e saj në Twitter: “Sa i ëmbël është ky këngëtari i ri shqiptar @stanaj kur...