Connect with Us

All posts tagged "Lajm"

Politikë 10:02 - 20 Janar, 2020

Lumturohet drejtoresha e Lulit/ BILD hoqi lajmin

Gazeta gjermane BILD ka fshirë shkrimin e publikuar ditën e djeshme, ku paraqitej një hulumtim i thelluar lidhur me çështjen e lobimit të Partisë Demokratike. Drejtoresha...

Politikë 19:30 - 27 Dhjetor, 2019

Dënohet për shpifje ndaj Ramës/ Reagon zyra e ish Kryeministrit Berisha

Zyra e ish Kryeministrit Sali Berisha ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës së Tiranës, e cila e dënoi me një gjobë prej 5 milion lekë (të...

Politikë 22:43 - 10 Dhjetor, 2019

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit shënon arritjen e madhe/ Kalaja: Teatri Kombëtar mbrohet nga Europa Nostra

Avokatja e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, Ardiana Kalaja ka folur për kontributin e qytetarëve përmes kësaj aleance duke bërë transparente edhe shumën e lekëve të...

Aktualitet 12:25 - 8 Korrik, 2019

Mjekët japin lajmin e mirë/ Shpiket pajisja historike që zbulon kancerin për 7 minuta

Sëmundjes më vdekjeprurëse të shekullit mesa duket po i vjen fundi. Së fundmi mjekët në Britaninë e Madhe kanë dhënë lajmin e mirë se mund të...

Kryesore Show Biz 19:39 - 25 Maj, 2019

Së shpejti do të martohet/ Moderatorja ndan një tjetër lajm të bukur me ndjekësit

Të shtunën e kaluar moderatorja dhe aktorja Jonida Vokshi bëri publik lajmin se së shpejti do të martohet me aktorin Besnik Krapi. Ditën e sotme Jonida...

Aktualitet 10:10 - 25 Maj, 2019

Pasi u bë nënë/Almeda Abazi i habit të gjithë, jep lajmin e madh për karrierën e saj

Pak javë pasi Almeda Abazi dhe partneri i saj Tolgahan, u bënë prindër për herë të parë, ish modelja ka dhënë një lajm shumë të mirë për...

Aktualitet 14:30 - 16 Maj, 2019

Tarifat roaming me rajonin/ Bregu jep lajmin e mirë për shqiptarët

Ish-ministrja e integrimit, Majlinda Bregu, e cila aktualisht mban detyrën e Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal ka reaguar duke shkruar një status në...

Kryesore Show Biz 13:10 - 12 Maj, 2019

“Është djalë”/Morena Taraku ndan lajmin e gëzueshëm me fansat

Modelja shqiptare Morena Taraku përmes postimeve në Insta Story, ka treguar ditën e sotme se është bërë hallë dhe në një mënyrë mjaft të ngrohtë i...

Kryesore Show Biz 10:25 - 3 Maj, 2019

“Do të paditeni për çdo lajm koti”/Morena Taraku acarohet me mediat, merr vendimin drastik

Ditën e djeshme ,“Gazeta Blic” raportonte se Morena Taraku ka lënë Turqinë për t’u vendosur në Holandë, ku po punon për një këngë të re me...

Aktualitet 12:53 - 29 Prill, 2019

Anullon të gjitha koncertet/Këngëtari shqiptar jep lajmin e keq për fansat

Reperi Ledri Vula, emrin e të cilit mbajnë hitet “Ni gotë për ty”, “U harrum”, “SRMN”, etj, është një ndër personazhet më të njohur e të...

Kryesore Show Biz 12:10 - 26 Prill, 2019

“Do të bëhem nënë”/Këngëtarja shqiptare zbulon lajmin e bukur në një mënyrë të veçantë

Ende pa kaluar viti i parë si e martuar me partnerin shumëvjeçar, Fiori, kengetarja Rona Nishliu ka dhënë një lajm të bukur. “RTV21” shkruan se në kopertinën...

Aktualitet 12:10 - 16 Mars, 2019

Astrologe Meri jep lajmin e madh: Kësaj shenje horoskopi do t’i ndryshohet jeta

Dashi Një frymëzim i brendshëm mund t’ju çlirojë nga ankthet dhe streset apo bllokimet ligjore e shëndetësore. Demi Nëse nuk jeni duke pritur dhe duke ndenjur...

Aktualitet 20:45 - 15 Mars, 2019

Pas lajmit se ka tradhtuar Jennifer Lopez, Alex Rodriguez shfaqet me sy të nxirë

Alex Rodriguez u shfaq me një shenjë të nxirë në afërsi të syrit të majtë gjatë mbërritjes në Miami, me të fejuarën e tij, Jennifer Lopez....

Kryesore Show Biz 11:53 - 13 Mars, 2019

Njihuni me të famshmit shqiptarë që mbajtën sekret lajmin se do të bëheshin prind

Shumë personazhe të njohur shqiptarë kanë zgjedhur që ta mbajnë të fshehtë pritjen e ëmbël apo ardhjen e një pjesëtari të ri në familje. Madje aq...

Kuriozitete 14:25 - 12 Mars, 2019

Harroni shpesh? Një lajm i mirë për ju

Nëse jeni harraq, filmat dhe televizioni ju kanë bërë të besoni se keni mungesë të inteligjencës. Sidoqoftë, një studim i ri i kryer nga Universiteti i...

Kryesore Show Biz 12:25 - 5 Mars, 2019

Fifi jep lajmin e hidhur për fansat që ndodhen në Londër: “Me keqardhje dua t’ju lajmëroj që…”

Këngëtarja e dashur për publikun, Fifi, përmes një postimi në Insta Story ka dhënë lajmin e hidhur për fansat e saj që ndodhen në Londër se...

Kryesore Show Biz 11:53 - 23 Shkurt, 2019

Është në pritje të ëmbël, mbërrin lajmi i shumëpritur nga Diellza Kolgeci

Diellza Kolgeci do të rikthehet shumë shpejt në ekran. Lajmin e ka dhënë Olti Curri, i ftuar sot në emisionin e Rudina Magjistarit. Bukuroshja shqiptare ka...

Kryesore Show Biz 11:25 - 17 Shkurt, 2019

Aurela Gaçe sapo dha lajmin e shumëpritur dhe fansat mezi po presin!

Këngëtarja shumë e dashur për publikun shqiptar Aurela Gaçe së fundmi ka shpërndarë një lajm të mirë për të gjithë fansat e saj. Në llogarinë në...

Kryesore Show Biz 13:25 - 10 Shkurt, 2019

Ju kujtohet Gaviota? Lajm i keq për fansat e aktores

Me siguri të gjithë e mbani mend serialin “Destilando amor” ku rolin kryesor e luante aktorja e famshme “Gaviota”, emri i vërtetë si së cilës është...

Kryesore Show Biz 11:25 - 9 Shkurt, 2019

Rashel Kolaneci jep lajmin bombë: Do ta shohim te “Klan”-i, por jo tek Ermal Mamaqi!

Rashel Kolaneci më në fund ka zbuluar se ku do ta shohim shumë shpejt. Ish-velina e “Xing me Ermalin” ka vendosur të qëndrojë në televizionin “Klan”,...

Kryesore Show Biz 11:10 - 8 Shkurt, 2019

+18/Pas lajmit të fejesës, ish-i dashuri i Morena Tarakut reagon në mënyrën më provokuese

Morena Taraku publikoi dje në Insta Story një imazh ku shfaqet me një unazë me një diamant gjigand, në gishtin e fejesës. Për të na trullosur...

Aktualitet 15:05 - 28 Janar, 2019

Rumania në krye të BE-së/ Lajm i mirë për Shqipërinë

Ministri i Jashtëm i Rumanisë, Teodor Melescanu, vend që mban kryesinë e radhës në BE, shprehet se duam që Shqipëria e Maqedonia të marrin një ftesë...

Kryesore Show Biz 10:25 - 25 Janar, 2019

Pas lajmit për ndalimin e këngëve që promovojnë drogën, reagon Tayna: Nuk e kemi ne rolin e prindërve

Ditën e djeshme deputeti i Kuvendit të Kosovës, konkretisht i LDK-së ka bërë kërkesë që të merren iniciativa ligjore për ndalimin e këngëve që promovojnë lëndët...