Connect with Us

All posts tagged "lajm i mire"

Shëndeti 18:11 - 16 Prill, 2020

“Një shenjë e mire”/ Manastirliu: Numri i të shëruarve ka kaluar numrin e të infektuarve

Ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë konfirmoi 24 raste të reja me koronavirus në vendin tonë. Por, përpos rasteve të reja të të infektuarve, gjatë 24...

Shëndeti 12:09 - 14 Prill, 2020

Mundën sëmundjen e rrezikshme/ Mjekët Skënder Brataj e Andi Koraqi shërohen nga COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë se mjekët Skënder Brataj dhe Andi Koraqi e kanë mundur sëmundjen e rrezikshme dhe sot janë...

Shëndeti 13:01 - 8 Prill, 2020

Fitojnë betejën me koronavirusin/ 27 mjekë dhe infermierë të shëruar në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bën me dije se ka shkuar në 27 numri i mjekëve dhe infermierve të shëuar nga koronavirusi. Sipas Manastirliut, gjatë 24...

Shëndeti 12:30 - 5 Prill, 2020

Lajm i mirë nga Italia/ Për herë të parë bie numri i pacientëve në terapi intensive

Një lajm i mirë vjen nga Italia e cila është goditur fuqishëm nga koronavirusi. Për herë të parë ka rënë numri i pacientëve në terapi intensive....

Shëndeti 15:10 - 3 Prill, 2020

Lajm i mirë/ Shkon në 15 numri i mjekëve dhe infermierëve të shëruar nga Covid-19

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë një lajm të mirë teksa bën me dije se edhe 2 infermierë janë shëruar nga koronavirusi. Sipas Manastirliut 2...

Shëndeti 14:25 - 1 Prill, 2020

Lajm i mirë nga Manastirliu!/ Shërohen edhe 5 mjekë dhe infermierë të tjerë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë një lajm të mirë. Ajo bën me dije se listës së të shëruarve i janë shtuar edhe 5 mjekë...

Shëndeti 08:51 - 29 Mars, 2020

Manastirliu jep lajmin e mirë/ Shërohen edhe 2 mjekë të tjerë nga koronavirusi

Ministrja Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë se 2 mjekë të spitalit “Shefqet Ndroqi” janë shëruar, pas testimit konfirmues të kryer në laboratorin e...

Shëndeti 23:52 - 28 Mars, 2020

Lajm i mirë/ Shërohen 7 persona të tjerë me koronavirus

7 persona të infektuar me koronavirus janë shëruar mbrëmjen e sotme në Spitalin Infektiv. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama në një postim...

Lajme 13:55 - 25 Mars, 2020

Manastirliu jep lajmin e mirë/ Një mjek dhe një infermier me COVID-19 janë shëruar

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë për shërimin e një mjeku dhe një infermieri mes 7 qytetarëve të konfirmuar me COVID-19, që...

Lajme 14:15 - 24 Mars, 2020

Dalin nga spitali 10 pacientët e shëruar nga COVID-19/ Manastirliu: Kujdes! Jemi ende në fillimet e luftës

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka dhënë lajmin e mirë se 10 pacientët e shëruar nga koronavirusi tek Spitali i Infektivit tashmë janë dërguar nëpër shtëpitë...

Lajme 11:18 - 24 Mars, 2020

Lajm i mirë nga Infektivi/ 10 qytetarë mposhtin koronavirusin

Përvec rritjes së numrit të viktimave dhe të të infektuarve nga koronavirusi, një lajm i mirë vjen nga Infektivi i QSUT, në Tiranë. Ministria e Shëndetësisë...

Opinione 18:12 - 19 Mars, 2020

Nga Astrit Patozi/ Një lajm i mirë pas çdo të keqeje…

Lajm i mirë, mbyllja nga koronavirusi e ka bërë botën më të pastër dhe e ka reduktuar ndjeshëm ndotjen e ajrit, kudo që ka pasur karantinë....

Opinione 19:33 - 7 Mars, 2020

Nga Altin Goxhaj/ Venecia si lajm i mirë për Metën dhe… Ramën e Bashën por i keq për ne!

Komisioni i Venecias i dha te drejte Presidentit per kapjen e Gjykates Kushtetuese nga EDvEri, pra Ministrja e Drejtesise ka falsifiku, ka abuzu pra ka shkel...

Lajme 11:11 - 17 Shkurt, 2020

Tragjedia në Bulqizë/ Lajm i mirë për 16 vjeçaren e mbijetuar

Një lajm i mirë vjen pas tragjedisë së ndodhur në Bulqizë ku humbën jetën nëna dhe dy fëmijët. Mësohet se 16 vjeçarja Merita Tola ka dalë...

Sociale 18:24 - 26 Nentor, 2019

Lajm i mirë/ Nxirret e gjallë nga rrënojat 30 vjeçarja

Pas shkollës së “Mjeshtërisë” në rrënojat e një pallati 6-katësh, pas 14 orë përpjekjesh, forcat speciale Renea bënë të mundur nxjerrjen e 30-vjeçares e cila është...

Aktualitet 14:57 - 15 Korrik, 2019

Fluturimet e Air Albania/ Rama jep lajmin e mirë

Kryeministi Edi Rama, ka publikuar në rrjetet sociale mesazhin e një qytetari i cili ka udhëtuar me linjën Air Albania. “Një Airbus i ri, super komod,...

Aktualitet 16:22 - 13 Mars, 2019

“Pakti për Universitetin”/ Peleshi jep lajmin e mirë për studentët e Korçës

Deputeti i PS-së, Niko Peleshi nga foltorja e Kuvendit foli rreth “Paktit për Universitetin” të propozuar nga qeveria pas protestës së studentëve. Sipas Peleshit, ulja e...

Aktualitet 20:07 - 3 Dhjetor, 2018

Ahmetaj jep lajmin e mirë/ Ja kategoritë që përfitojë rritje page

Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj në një konferencë për shtyp ka prezantuar buxhetin e vitit 2019, që u miratua këtë të hënë nga mazhoranca,...

Aktualitet 21:29 - 24 Nentor, 2018

Ridvan Bode, një lajm i mirë për ekonominë dhe një jo i mirë për PD-në

Nga Namir Lapardhaja Kryeministri Edi Rama ka propozuar sot 3 anëtarët e Këshillit Mbikëqyrës së Bankës së Shqipërisë, ku, mes tyre, është edhe emri i ish-ministrit...

Aktualitet 21:09 - 31 Korrik, 2018

Biseda me Trump në Bruksel/ Rama: Presim një lajm të mirë 

I ftuar në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi, në RTSH1, kryeministri Edi Rama nuk ka preferuar të tregojë bisedën e zhvilluar me Presidentin amerikan, Donald...

Aktualitet 15:58 - 28 Tetor, 2017

Lajmi i mirë i Spiropalit për kolonjarët

Deputetja e PS, Elisa Spiropali, ka dhënë një lajm të mirë për qytetarët e Kolonjës. Spiropali tha se loti i dytë dhe më i vështirë që...

Aktualitet 19:32 - 8 Shtator, 2017

Një lajm i mirë për LGBT-të shqiptarë

Së shpejti në Shqipëri do të vihet në funksionim një linjë telefonike e dedikuar miqësore për personat e kategorisë LGBT. Kjo linjë do t’u shërbejë vecanërisht...

Aktualitet 08:49 - 2 Gusht, 2017

Ministri i Ramës jep një lajm të mirë në pikë të mëngjesit/Për çfarë bëhet fjalë

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, iu ka uruar “mirëmëngjes” të gjithë qytetarëve, duke dhënë dhe një lajm të mirë. Në rrjetet sociale, Bushati njofton nënshkrimin e...