Connect with Us

All posts tagged "lagjet e reja"

Pa garë dhe pa zgjidhje/ Tarifa e inceneratorit të Sharrës rrezikon ta ‘falimentojë’ Durrësin
Sociale 08:47 - 5 Shkurt, 2020

Nga Durrësi, Tirana, Vora, Fushë-Kruja dhe Laçi/ Zbulohen zonat ku do të ngrihen lagjet e reja pas tërmetit

Janë publikuar sot në Fletoren Zyrtare koordinatat dhe hartat e zonave të reja për zhvillim, ku do të vendosen banorët, banesat dhe shtëpitë e të cilëve...

Politikë 08:20 - 5 Dhjetor, 2019

Dëmet nga tërmeti/ Rama tregon ku do ngrihen lagjet e reja

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sërish sot kabinetin qeveritar, në një mbledhje të jashtëzakonshme, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. Në mbledhjen e sotme, Rama ka...