Connect with Us

All posts tagged "laboratoret"

Shëndeti 09:04 - 13 Prill, 2020

“Covid-19 jo prodhim laboratorik”/ Kërkuesi shkencor tregon atë që nuk thuhet zyrtarisht

Klev Diamanti, kërkues shkencor për imunologjinë dhe gjenetikën në universitetin e Upsales në Suedi ka komentuar situatën në të cilën ndodhet vendi që ai jeton në...

klreu i grupit parlamentar i lsi, petrit vasili dhe kryeministri edi rama
Politikë 13:29 - 20 Gusht, 2019

Organizata Botërore e Shëndetësisë kazan?/ Vasili “kryqëzon” Ramën

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me një lajm të publikuar sot nga mediat, sipas të cilit Organizata Botërore e...

Sociale 08:22 - 20 Gusht, 2019

Koncesionet PPP për laboratorët në spitale/ OBSH jep alarmin

Pasi gjeti një sërë problematikash në administrimin e tuberkulozit, Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e këshilloi qeverinë shqiptare të mbajë shërbimin laboratorik ne spitale në pronësi...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 16:59 - 24 Mars, 2019

Goxhaj: Qeveria e Ramës e prodhuar nga laboratorët e Soros-it

Avokat Altin Goxhaj, i qenë prezent në studion e lajmeve në Fax News, foli rreth kongresit të PS-së të zhvilluar ditën e djeshme. Sipas Goxhajt, ne...

Aktualitet 15:18 - 20 Shkurt, 2019

Koncesioni 75 milion euro i laboratorëve/ Hije të rënda skandali

Koncesioni i laboratorëve spitalorë vishet me hije të rënda skandali. Korporata financiare ndërkombëtare zbulon se një nga tre kompanitë e konsorciumit, që fitoi koncesionin 75 milionë...

Aktualitet 08:26 - 14 Nentor, 2018

Siguria ushqimore/ Rregulla të reja për laboratorët

Brenda pak kohësh Ministria e Bujqësisë ka ndryshuar sërish ligjin për sigurinë ushqimore. Ndryshimet  fundit do të prekin laboratorët që certifikojnë analizat e ushqimeve  të vendit...

Aktualitet 20:40 - 8 Qershor, 2018

E maskoi me logon e një firme amerikane/  Ilir Beqaj kaloi koncesionin e laboratorëve në “kanalin” serb

Besojmë se ju kujtohet debati e ashpër në shëndetësi, parlament e media për dhënien me koncesion të 120 laboratorëve në shëndetësi, miratuar me VKM Nr. 80,...

Aktualitet 11:00 - 28 Shtator, 2017

Negociatat e vështira me IFC, marrëveshja e koncesionit të laboratorëve ende e pafinalizuar

Pesë muaj pas shpalljes së konsorciumit fitues, Ministria e Shëndetësisë deklaron se projekti është ende në fazën e negociatave, pasi “është shumë kompleks dhe kërkon investime...

Aktualitet 09:21 - 20 Dhjetor, 2016

Konçesioni i laboratorëve/Skandali, Edmond Spaho në shërbim të mazhorancës, mashtroi Lulzim Bashën

Ditën e enjte në mbremje parlamenti votonte buxhetin e shtetit dhe pritej një seancë problematike për shkak të disa qëndrimeve që LSI kishte mbajtur në lidhje...

Aktualitet 13:55 - 17 Dhjetor, 2016

Konçesioni i laboratorëve do hedhë në rrugë rreth 850 mjekë dhe staf mjekësor.

Deputetja demokrate dhe kryetarja e Komisionit Parlamentar të Shëndetësisë, Albana Vokshi në një dalje për mediat akuzoi qeverinë se konçesioni i laboratorëve do hedhë në rrugë...