Connect with Us

All posts tagged "kuvendi i kosoves"

Kosova & Rajoni 10:04 - 23 Shkurt, 2018

Pas dështimit të djeshëm, Kuvendi mblidhet sot për demarkacionin

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite është ratifikimi i marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi. Dje ka dështuar seanca,...

Kryesore 10:08 - 17 Shkurt, 2018

Një dekadë shtet/ Kosova feston sot 10-vjetorin e Pavarësisë

Kosova feston sot 10 vjetorin e Pavarësisë. Festimet janë shtrirë në të gjitha trojet shqiptare, por epiqendra e aktiviteteve dhe festës do të jetë në Prishtinë....

Aktualitet 19:12 - 16 Dhjetor, 2017

Kuvendi i Kosovës për 3 muaj ka miratuar vetëm 2 ligje

Mund të jetë nga të rrallat, në mos i vetmi institucion legjislativ që ka një prodhimtari kaq të ulët pune, duke përbërë pse jo dhe rast...

Aktualitet 10:30 - 24 Gusht, 2017

Veseli me deputetët e tij gjenden në Kuvend

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, i cili edhe besohet se do të hidhet në votim për kryeparlamentar, tashmë gjendet në sallën e Kuvendit. Ai është parë...

Aktualitet 10:54 - 4 Gusht, 2017

Ndërpritet seanca e jashtëzakonshme/ Çfarë po ndodh me shqiptarët?!

Kuvendi i Kosovës ka vijuar sot seancën konstituive për zgjedhjen e organeve të tij drejtues, përkatësisht kryetarin dhe nënkryetarët. Seanca është shqoëruar me probleme edhe ditën...

Aktualitet 14:08 - 9 Mars, 2017

Kuvendi i Kosovës miraton rezolutën për Haradinajn

Deputetët e Kuvendit të Kosovës votuan për një rezolutë, me anë së cilës kërkohet lirimi i pakusht i liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Tekstin e rezolutës...

Aktualitet 18:45 - 13 Shkurt, 2017

Nesër Kuvendi i Kosovës/ Isa Mustafa interpelancë për shëndetësinë

Nesër, Kuvendi i Kosovës vazhdon punimet e seancës plenare të lënë në gjysmë të enjten. Në rend dite janë 17 pika, në mesin e të cilave...

Aktualitet 20:42 - 5 Gusht, 2016

Goditja e Kuvendit të Kosovës/Meta: Akti i papërgjegjshëm nuk i shërben imazhit të vendit

Sulmin ndaj Kuvendit të Kosovës e ka dënuar me forcë ede kreu I Kuvendit Ili Meta. Meta shprehet se ky akt i papërgjegjshëm nuk i shërben...

Aktualitet 09:02 - 5 Gusht, 2016

Thaçi: Agresorët persona që nuk e duan Kosovën

Ngjarjen e ka dënuar edhe Presidenti Hashim Thaçi, i cili deklaron se sulmi i Kuvendit u bë nga persona që nuk e duan Kosovë. Dhuna sjell frikë,...

Aktualitet 08:49 - 5 Gusht, 2016

FOTO/Ja si duket godina e Kuvendit të Kosovës pas sulmit

Pas sulmit të mbrëmjes së kaluar në Kuvendin e sotëm, kjo është pamja e godinës pas sulmit me predhë antitankt. Nga fotot duken dëmet e shkaktuara...

Aktualitet 08:28 - 5 Gusht, 2016

Goditja e Kuvendit të Kosovës/Mustafa: Sulm mbi pavarësinë

Një shpërthim me predha antitank ka ndodhur rreth orës 23:00 në godinën e Kuvendit e Kosovës por fatmirësisht pa të lënduar në njerëz. Mediat kosovare bëjnë...

Aktualitet 20:19 - 26 Janar, 2015

Prishtinë/Kuvendi nuk e miraton rezolutën e AAK-së për ndaljen e migrimit

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur ta miratojë rezolutën e propozuar nga AAK-ja, për ndalimin e migrimit ilegal, në mungesë kuorumi dhe se ajo rezolutë duhet...

Aktualitet 17:34 - 19 Janar, 2015

Kosovë/ Trepça jashtë projektligjit, reagon Vetëvendosje: Skizofreni e Qeverisë

Seanca e Kuvendit të Kosovës, e mbledhur për të diskutuar projektligjin për riorganizimin e ndërmarrjeve të caktuara dhe pasuria e tyre, është zhvilluar pa diskutime për...

Aktualitet 12:27 - 19 Janar, 2015

Pronësia e Trepçës/Kuvendi e heq nga axhenda, “Blic”: Mbetet pronë e Serbisë

Kuvendi në Kosovë hoqi nga axhenda e punimeve të ditës shqyrtimin e pronësisë së kompleksit “Trepça”, me propozim të vetë Qeverisë së Prishtinës. Qeveria ka pasur...

Aktualitet 09:28 - 19 Janar, 2015

Kosovë/Kuvendi diskuton statusin e Trepçës, protestojnë serbët

Serbët e veriut të Kosovës paralajmëruan se do të mbajnë sot protestë ndaj kthimit të minierës së Trepçës në kontrollin e Qeverisë së Prishtinës. Ata thanë...

Uncategorized 22:00 - 6 Maj, 2014

Sot pritet shpërbërja e Kuvendit të Kosovës

Dita e sotme rezulton të jetë e fundit për Kuvendin e Kosovës, pasi 55 deputet kanë nënshkruar kërkesën për shpërbërjen e tij. Në kërkesë paraqitet dhe...