Connect with Us

All posts tagged "kuvend"

Politikë 14:12 - 2 Korrik, 2020

Tensione dhe debate/ Deputetët e opozitës braktisin sallën e parlamentit

Deputetët e opozitës parlamentare kanë braktisur sallën e parlamentit, ku po zhvillohej seanca plenare. Deputeti Myslim Murrizi i ka kërkuar deputetëve të opozitës të braktisin seancën,...

Ultimatumi i PD për zgjedhoren/ Nuk kursehet Rama: S’ keni tagër t’i jepni urdhra Kuvendit
Politikë 13:32 - 2 Korrik, 2020

Ultimatumi i PD për zgjedhoren/ Nuk kursehet Rama: S’ keni tagër t’i jepni urdhra Kuvendit

PD i bëri thirrje Kuvendit të votojë ‘Zgjedhoren’, Rama: Mos çoni ultimatume Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sekretarit të Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhit, që...

Ekonomi 11:13 - 2 Korrik, 2020

“Pandemia goditi fort”/ Sejko nga Kuvendi: Rritja e borxhit e keqe e domosdoshme

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko gjatë prezantimit të raportit vjetor në Kuvend, vendosi theksin te pandemia dhe masat e marra nga institucioni që drejton...

Gjuzi i pabindur ndaj dënimit/ Do vazhdoj me shkeljen e Rregullores
Politikë 11:02 - 2 Korrik, 2020

Gjuzi i pabindur ndaj dënimit/ Do vazhdoj me shkeljen e Rregullores

Deputeti Kujtim Gjuzi është shprehur i indinjuar për dënimin e dhënë nga Byroja e Kuvendit për tu përjashtuar nga seancat. Në fjalën e tij në seancën...

Oerd Bylykbashi e thotë troç/ “Reforma Zgjedhore është tërësisht politike”
Politikë 21:54 - 1 Korrik, 2020

Oerd Bylykbashi e thotë troç/ “Reforma Zgjedhore është tërësisht politike”

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, njëkohësisht anëtar i Këshilit Politik, ka folur sot për Reformën Zgjedhore. Bylykbashi e pranoi publikisht se Refoma Zgjedhore është çështje...

"Zgjedhorja"/ Opozita e bashkuar e prerë: Të miratohet pa vonesa drafti i depozituar në Kuvend
Politikë 15:53 - 1 Korrik, 2020

“Zgjedhorja”/ Opozita e bashkuar e prerë: Të miratohet pa vonesa drafti i depozituar në Kuvend

Sot është përmbyllur kodifikimi me konsensus i Dakordësisë së 5 Qershorit për Reformën Zgjedhore. Opozita e bashkuar thekson se është shënuar një kontribut real i opozitës...

Politikë 10:41 - 1 Korrik, 2020

Këshilli Politik mbyll punën/ Dorëzohet në Kuvend drafti përfundimtar i Zgjedhores

Bashkëkryetari i Komisionit të Posaçëm të Reformës Zgjedhore dhe anëtari i maxhorancës në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri, ka dorëzuar sot në Kuvend draftin final të marrëveshjes...

Fjalimi në Kuvend/ Nishani “masakron” Ramën: Tradhëtari i babesë! Bën sikur “i digjet barku” për lavdinë e UÇK
Politikë 18:14 - 25 Qershor, 2020

Fjalimi në Kuvend/ Nishani “masakron” Ramën: Tradhëtari i babesë! Bën sikur “i digjet barku” për lavdinë e UÇK

Ish presidenti, Bujar Nishani ka reaguar ashpër  pas  fjalimit të sotëm të kryeministrit Rama në Kuvend për aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit. Duke e qujtur Ramën...

“Reforma në Drejtësi e rrezikuar”/ Gjonaj: Nëse s’ngrihet Kushtetuesja humbasim të gjithë
Politikë 12:51 - 25 Qershor, 2020

“Reforma në Drejtësi e rrezikuar”/ Gjonaj: Nëse s’ngrihet Kushtetuesja humbasim të gjithë

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, në fjalën e saj në Kuvend tha se reforma në drejtësi rrezikohet nga ata që tentojnë vazhdimisht ta minojnë. “Ka pasur...

Ruçi cakton datën/ Kur do të votohet për Sistemin Zgjedhor
Politikë 12:41 - 25 Qershor, 2020

Ndryshimi i sistemit/ Ruçi i përgjigjet opozitës, ja kur mblidhet Këshilli i Legjislacionit

Deputeti Ralf Gjoni iu drejtua sot kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, me pyetjen se përse nuk janë diskutuar propozimet për ndryshimin e sistemit. “Komisionit të Posaçëm...

Politikë 23:22 - 18 Qershor, 2020

Nxori në Kuvend videon e atentatit të prokurorit/ Deputeti tregon si i ranë në dorë pamjet filmike

Deputeti, Halit Valteri i ftuar mbrëmjen e sotme në studion e “Repolitix” ka treguar se si mbërriti në dorën e tij videoja që ai publikoi sot...

Politikë 19:01 - 18 Qershor, 2020

Video-Nuk i dhanë fjalën në Kuvend/ Bushati del me reagimin e fortë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, ka zgjedhur ta ndajë në rrjetet sociale fjalimin e që do të mbante sot në Kuvend, por që nuk iu dha...

Politikë 17:37 - 18 Qershor, 2020

Marrëveshja 15 milionë euro si marrëveshje turpi që e grisën shqiptarët

A e ndoqët sot ligjërimin e kryeministrit Rama në Kuvend? Ai ligjërim ishte gjithçka tjetër veç ligjërimit politik! Ajo që dëgjuam nga goja e kryeministrit ishte...

Meta habit me deklaratën/ “Në Komisionin e Venecias është lobuar kundër meje, kam dokumenta”
Politikë 16:45 - 16 Qershor, 2020

Meta kthen në Kuvend një tjetër ligj/ “I tërheq veshin” deputetëve: Nuk i kushtoni vëmendje

Presidenti Ilir Meta ka kthyer pak më parë për rishqyrtim në Kuvend ligjin “Për tregjet e kapitalit”. Presidenca ka publikuar për mediat arsyet e kthimit të...

Politikë 15:58 - 10 Qershor, 2020

E konfirmon Murrizi/ Rama takim me tre kryetarët e grupeve parlamentare të opozitës

Kryeministri Edi Rama do të mbajë një takim me tre kryetarët e grupeve parlamentare të opozitës në Kuvend. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i...

Politikë 11:50 - 9 Qershor, 2020

“Dialog dhe reflektim”/ Meta: Reforma Zgjedhore të miratohet shpejt në Kuvend

Presidenti Ilir Meta vlerësoi marrëveshjen për Reformën Zgjedhore duke kërkuar që të finalizohet me miratimin në Kuvend. Kreu i shtetit kërkon që të adresohen edhe kushtet...

CRCA
Sociale 17:14 - 8 Qershor, 2020

Abuzimet/ CRCA propozime për Kodin Penal: Dënime më të rrepta për grabitqarët seksualë

Qendra për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve në Shqipëri, CRCA/ECPAT, dorëzoi pranë Komisionit të Ligjeve, Aleancës së Grave Deputete në Kuvendit të Shqipërisë, si dhe...

Politikë 18:58 - 4 Qershor, 2020

Foto ekskluzive/ Kujtim Gjuzi i zë karrigen Ramës

Kujtim Gjuzi është një deputetët më të “zhurmshëm” të Parlamentit tonë dhe kemi parë që shpesh herë ironizon me Ramën në Kuvend. Kujtimi është një personazh...

"Tirana e Prishtina gabime të mëdha në politikë"/ Topi: Rama i shtroi rrugën Vuçiçit
Politikë 17:57 - 4 Qershor, 2020

“Opozita në Kuvend s’ka kualitet”/ Topi zbulon se çfarë qëndron pas “presionit” të ndërkombëtarëve

Ish presidenti Bamir Topi, i ftuar në ABC news ku ka folur për zhvillimet e fundit politike, u shpreh se ndërhyrja e ndërkombëtarëve ka ardhur për...

“Shqiptarët duhet ta krehin Ramën për leckash”/ Berisha këshilla opozitës
Politikë 14:49 - 4 Qershor, 2020

“Nuk i them kurrë Berishës, hajdut as kriminel”/ Rama: Do më vinte turp nga vetja

Kryeministri Edi Rama teksa foli në lidhje me abuzimin e 15-vjeçares në Babrru nga roja i shkollës, iu kthye ashpër deputetëve në sallë, në lidhje me...

Politikë 14:00 - 4 Qershor, 2020

Përdhunimi i 15-vjeçares/ Rama ngre tonet në Kuvend: E dhunuat për së dyti, kjo është kanibalizëm

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë të përdhunimit të 15-vjeçares në Babrru. Rama...

Murrizi zbulon draftin e fshehtë/ Paralajmëron katërshen politike: Nuk do ta çoni deri në fund këtë gjellë qensh
Politikë 12:49 - 4 Qershor, 2020

Murrizi “hap letrat” në Kuvend/ Qindra ish-sigurimsa kanë kapur institucionet, fati ynë është në duart e tyre

Deputeti demokrat Myslim Murrizi ka folur me tone mjaft të forta sot në sallën e Kuvendit, ndërsa në qendër të fjalës së tij ishin ish-sigurimsat e...

Sociale 21:19 - 3 Qershor, 2020

 “S’kanë denjuar të marrin nisma”/ CRCA-Kuvendit: Rishiko urgjent Regjistrin Kombëtar për Mbrojtjen e Fëmijëve

Duke marrë shkas nga ngjarja më e fundit e dhunës seksuale ndaj një vajze 15 vjeçare, Qendra për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve në Shqipëri...