Connect with Us

All posts tagged "kushtetuten"

Opinione 20:49 - 25 Nentor, 2019

Shënim/ Presidenti Meta sfidon Kushtetutën me “Republikën e referendumeve”

Pak më parë, nëpërmjet një konference shtypi të mbajtur në ambientet e Presidencës kreu u shtetit, Ilir Meta, ka bërë një deklaratë të paprecedentë, duke injoruar...

Politikë 23:50 - 3 Tetor, 2019

Ka shkelur kushtetutën…/ Kryeministri i kthen reston Presidentit

Kryeministri Edi Rama nuk e vë fare në dyshim faktin që presidenti Ilir Meta me veprimet e veta gjatë kryerjes së detyrës si kreu i Shtetit...

Politikë 19:53 - 10 Gusht, 2019

Basha mbledh urgjentisht strukturat e PD/ “Populli të marrë në dorë zgjidhjen me të gjitha mënyrat”

Kreu i opozitës Lulzim Basha, në një takim me strukturat e PD-së në Mallakastër, deklaroi se kapja me dhunë, thyerja e dyerve, uzurpimi i selive të...

Aktualitet 14:14 - 15 Janar, 2018

Opozita mbledh firma për të ndryshuar Kushtetutën

Opozita ka mbledhur firmat për të ndryshuar Kushtetutën dhe për të ndryshuar Ligjin për zgjedhjene   Kryeprokurorit. Amendamenti kërkon tre të pestat e votave për ndryshim në...