Connect with Us

All posts tagged "kushte"

Politikë 21:40 - 20 Maj, 2020

“Jam për listat e hapura”/ Duma: Opozita do rikthehet në tryezën e Zgjedhores vetëm me kushte të forta

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma ka folur mbrëmjen e sotme për Reformën Zgjedhore dhe për sugjerimin e Ambasadës së SHBA për të implementuar sistemin danez. Duma...

Denoncim 19:51 - 27 Prill, 2020

Denoncimi i fortë/ “Karantina me kushte skandaloze, të riatdhesuarit me fëmijë flejnë në makinë”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar pak momente më parë një denoncim të një qytetari që është riatdhesuar nga Franca së bashku me familjen. Berisha ka publikuar...

Sociale 22:12 - 10 Prill, 2020

Kushtet tek Infektivi/ Berisha i kërkon falje qytetarit: U turpërova me veten që nuk i besova

Ish kryeministri Sali Berisha  ku ka folur mbi kushtet tek spitali Infektiv. Berisha ka thënë se disa ditë më parë i erdhi një mesazh nga një...

Politikë 17:11 - 8 Prill, 2020

Meta kthen sytë nga komuniteti rom/ “Duhet vëmendje e posaçme, jetojnë në kushte tepër të vështira”

Në Ditën Ndërkombëtare të Romëve, Presidenti Ilir Meta i ka kthyer sytë nga ky komunitet, i cili është gjithashtu shumë i prekur nga koronavirusi. Fillimisht Meta...

Politikë 10:52 - 24 Mars, 2020

Këshilli Europian vendosi kushte të reja për negociatat/ Basha: Kemi nevojë për shpresë

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka kërkuar Këshillit Europianë që të miratojë në parim hapjen e negociatave për Shqipërinë. Duke publikuar statusin e Partisë Popullore...

Politikë 15:13 - 10 Mars, 2020

“Me maska të skaduara, pa mjete mbrojtëse”/ Basha: Personeli mjekësor punon në kushte të papërshtatshme

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka bërë sërish thirrje qytetarëve që të ndjekin me përpikshmëri këshillat e mjekëve për të shmangur përhapjen e koronavirusit. Basha...

Politikë 19:03 - 15 Dhjetor, 2019

Bashës me të rinjtë/ Kushtet e Bundestagut, udhërrëfyesi i vetëm për Shqipërinë

Kryetari i PD, Lulzim Basha u shpreh sot gjatë aktivitetit politik të organizuar nga FRPD, se beteja e çdo shqiptari për votën e lirë është jetike...

Politikë 16:37 - 23 Tetor, 2019

Negociatat/ Basha citon McAllister: Zgjidhja më e mirë janë 9 kushtet e Bundestagut

Kreu i PD, Lulzim Basha thotë se hapja e e negociatave është interesi më i madh i Shqipërisë sepse do të sjellë një mbikëqyrje të shtuar...

Politikë 11:55 - 11 Tetor, 2019

Mini Shengeni dhe çelja e negociatave/ Zëvendësministri i Jashtëm: Ne jemi duke shpresuar për një “po”

Zëvendësministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Etjen Xhafaj, ka folur lidhur me Mini Shengenin Ballkanik dhe takimin e 10 nëntorit në Ohër. “Kosova është ende...

Politikë 22:04 - 26 Shtator, 2019

Kushtet e Gjermanisë/ Shehi: Po i plotësuam, kurrë mos hyfshim në Europë

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi shprehet se nëse Shqipëria i plotëson 9 kushtet e Gjermanisë, do të kemi bërë një gjysmë shteti, pasi sipas tij këto...

kreu i lzhk, dashamir shehi ne studio
Politikë 20:52 - 24 Shtator, 2019

Kushtet e Gjermanisë për Shqipërinë/ Shehi: Asgjë më shumë se kërkesat e opozitës   

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi shprehet se kushtet e Gjermanisë vendosur Shqipërisë për çeljen e negociatave me BE-në, nuk janë asgjë më shumë sesa kërkesat e...

Artan fuga akademik
Politikë 20:56 - 18 Shtator, 2019

Kushtet e Gjermanisë për Shqipërinë/ Fuga: As në tetorin tjetër nuk realizohen

Akademiku i njohur, Artan Fuga, ka komentuar vendimin e Gjermanisë për t’i vendosur  kushte Shqipërisë për çeljen e negociatave me BE-në. Sipas Fugës, kushtet e reja...

Aktualitet 14:47 - 21 Prill, 2019

Hapja e Negociatave/ Shqipëria ka afat deri me 9 Maj të përmbushë kushtet

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, shpesherë është shprehur i bindur në një përgjigje pozitive nga Komisioni Evropian për çeljen e negociatave. Sipas Ballës,...

si te qetesoni mishrat e gjakosur
Aktualitet 15:30 - 21 Shkurt, 2019

Si të qetësoni në kushte shtëpie mishrat e gjakosur

Aloe Vera Xheli apo lëngu i aloe verës që mund të blihet edhe në dyqan përmban enzima antibakteriale që ndihmojnë dhe përshpejtojnë procesin e shërimit të...

Konvikte në Shkodër
Aktualitet 13:28 - 3 Shkurt, 2019

Foto-denoncim/ Gjendja e frikshme e konvikteve të Shkodrës

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka bërë publike gjendjen e frikshme në konviktet e Shkodrës. Në një postim në rrjetet sociale, Spahia shkruan...

haradinaj kushte serbise
Aktualitet 19:05 - 28 Janar, 2019

Heqja e taksës ndaj Serbisë/ Haradinaj vendos kushte

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj në një postim në rrjetet social ka bërë publik dokumentin që i ka dërguar ditën e sotme ambasadorëve dhe përfaqësuesve  të...

Aktualitet 22:43 - 26 Qershor, 2018

Publikohen kushtet e BE për hapjen e negociatave

Pas reagimit për vendimin për hapjen e negociatave, ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar kushtet e vendosura nga ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian për hapjen e...

Aktualitet 14:00 - 15 Gusht, 2017

Mos tentoni të niseni jashtë shtetit/ Si e pësuan 55 qytetarë brenda gushtit

Policia ka bërë të ditur ditën e sotme se nga data 1 gusht janë kthyer rreth 55 persona në pikat kufitare. Sipas informacioneve këta persona nuk...

Femra 10:30 - 18 Janar, 2017

Dhëmbë të bardha në kushte shtëpie

Ndonjëherë e pyesim veten “ Si ti zbardh dhëmbët shpejt?” Rikthimi i bardhësisë së buzëqeshjes është më i thjeshtë se c’mendoni me këshillat tona për dhëmbë...

Aktualitet 00:13 - 29 Korrik, 2016

Lista/10 vendet më të lehta ku mund të emigroni

Nëse jeni gati të filloni një jetë të re diku tjetër, duhet të hidhni një sy tek vendet më të lehta ku emigrohet. Numri i njerëzve...

Aktualitet 16:29 - 26 Korrik, 2016

Koalicioni PD-LSI/Berisha: Varet nga rezultati elektoral dhe shumë faktorë të tjerë

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se kundërshtitë e opozitës për Reformën në Drejtësi nuk ishin për të mbrojtur një grusht njerëzish të Partisë Demokratike, sikundër ka deklaruar...

Bota 14:11 - 9 Tetor, 2015

Në Kroaci kanë hyrë gati 138,000 refugjatë

Ministria e Brendshme e Kroacisë ka bërë të ditur se numri i refugjatëve që kanë hyrë në këtë vend ka arritur gati në 138,000. Pjesa më...

Kosova & Rajoni 17:30 - 21 Shtator, 2015

Kushtet e rënda në burgje, kërkohet ulja e dënimeve për të burgosurit

Aktivistët e të drejtave të njeriut në Maqedoni kanë ndërmarrë një nismë për ndryshimin e ligjit për amnisti dhe po kërkojnë uljen e dënimeve të të...