Connect with Us

All posts tagged "kure"

Life Style 14:10 - 12 Korrik, 2019

Aknet në trup/ Çfarë po ju ndodh dhe si t’i kuroni ato

Në këto tre muaj vere, problemi kryesor i njerëzve janë aknet në trup ose në fytyrë të cilat shkaktohen nga djersa e shpeshtë. Por nëse ato...

Kuriozitete 12:40 - 28 Qershor, 2019

Gjendet “kura” e rënies së flokëve? Zbulimi i shkencëtarëve i ka lënë gojëhapur të gjithë

Rënia e flokëve është një problem i madh i cili nuk ka gjetur asnjëherë zgjidhje. Por vetëm sot shkencëtarët mund të kenë gjetur kurën dhe çelësi...

Kuriozitete 13:53 - 25 Mars, 2019

40 vjeçarja gjen kurën për kancerin/I ‘sfidon’ të gjithë mjekët pasi ata i thanë se nuk do ia dilte

Edhe pse nuk kishte pirë kurrë duhan në jetën e saj, Kate Malvenan u diagnostikua më 3 tetor të vitit 2018 me kancer më mushkëri.Gjatë trajtimit, 40-vjeçares i...

Kuriozitete 15:10 - 30 Janar, 2019

“Kura për kancerin është gjetur dhe do të ofrohet vitin që vjen”

Shkencëtarët e Izraelit kanë deklaruar se e kanë gjetur kurën e plotë për shërimin e kancerit dhe se do të ofrohet në fillim të vitit 2020....

vitamina b17
Aktualitet 22:00 - 18 Janar, 2019

Vitamina B17/ “Molla e ndaluar” që dikur shëronte kancerin

A keni dëgjuar ndonjëherë për vitaminën B17.Jo?Mos u shqetësoni, ja se ku mund ta gjeni. Lajthi Frutat e pyllit Perime Mbase kurrë më parë nuk keni...

Kuriozitete 19:45 - 15 Dhjetor, 2018

A mund të jetë dheu kura për obezitetin?

Sipas një studimi të ri, të hash një lloj dheu bashkë me vaktin tuaj mund të ndihmojë në parandalimin e obeziteti, duke e shpërndarë yndyrën nga...

Kuriozitete 14:53 - 5 Dhjetor, 2018

Ju bien flokët? Këto 6 ushqime janë kura e duhur

Rënia e flokëve mund të shkaktohet nga ndryshimet hormonale, një gjendje e caktuar shëndetësore, stresi ose mungesa e lëndëve ushqyese. Ekspertët rekomandojnë që të konsumojmë ushqime...

Aktualitet 15:28 - 27 Mars, 2017

Helmi i merimangës, kurë për paralizën

Në një hulumtim të bërë në Australi u zbulua se helmi i merimangës mund të përdoret për trajtimin e paralizës. Sipas mediave vendore në Australi, shkencëtarët...