Connect with Us

All posts tagged "kurbin"

“E mora vesh në televizor se kisha vrarë dy persona”/ Zbardhet dëshmia e Eduart Lamajt
Kronika 18:45 - 29 Qershor, 2020

“E mora vesh në televizor se kisha vrarë dy persona”/ Zbardhet dëshmia e Eduart Lamajt

Është zbardhur e gjithë dinamika e vrasjes së 2-fishtë në Kurbin ku u ekzektuan dy biznesmenët Bujar Lika (Hasani) dhe Paulin Gjergji Marku. Në dosjen e...

Vrasja e dyfishtë në Laç/ Arrestohet Ilir Xhepaj, bashkëpunëtor i Eduard Lamajt
Kronika 09:08 - 28 Qershor, 2020

Vrasja e dyfishtë në Laç/ Arrestohet Ilir Xhepaj, bashkëpunëtor i Eduard Lamajt

Ilir Xhepaj i cili është njëri nga bashkëpunëtorët e Eduart Lamajt i shpallur në kërkim për vrasjen e Bujar Likës dhe Paulin Gjergjit më 30 maj...

Mjekonin autorin e vrasjes në klinikë private në Tiranë/ Arrestohen dy mjekët
Kronika 09:53 - 23 Qershor, 2020

Mjekonin autorin e vrasjes në klinikë private në Tiranë/ Arrestohen dy mjekët

Policia e Lezhës bën të ditur se zbardhur vrasja e dyfishtë e ndodhur në Kurbin, në orët e mbrëmjes së datës 30.05.2020. Uniformat blu bëjnë të...

Kronika 07:55 - 31 Maj, 2020

Rëndohet bilanci i viktimave/ Humb jetën një tjetër person nga atentati në Kurbin

Ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës, personi i cili mbeti i plagosur një natë më parë në Kurbin. Mësohet se ka humbur jetën shtetasi Paulin...

Mjekonin autorin e vrasjes në klinikë private në Tiranë/ Arrestohen dy mjekët
Kronika 08:47 - 13 Maj, 2020

Kontrolli i policisë “fundos” 46-vjeçarin/ E pabesueshme çfarë iu gjet në banesë

Një 46-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Kurbinit, në kuadër të një operacioni të koduar “Shemria”. Uniformat blu bëjnë të ditur se në pranga...

Vrasja e Hekuran Billës/ Gjykata lë në burg Viktor Markun
Kronika 10:15 - 9 Maj, 2020

Plagosi dajë dhe nip/ Gjykata jep vendimin për 30-vjeçarin

Gjykata e Kurbinit ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg”, për 30-vjeçarin, Aurel Shurbi. 30-vjeçari Aurel Shurbi, akuzohet se plagosi me armë zjarri dajë dhe...

Kronika 09:12 - 7 Maj, 2020

Parandalohet ngjarja kriminale në Kurbin/ Arrestohet burri që dhunonte gruan dhe vajzën

Policia e Kurbinit ka ndërhyrë në kohë dhe ka parandaluar përshkallëzimin e një ngjarjeje të rëndë kriminale në familje. Mësohet se blutë kanë vënë në pranga...

Mjekonin autorin e vrasjes në klinikë private në Tiranë/ Arrestohen dy mjekët
Kronika 08:31 - 6 Maj, 2020

Plagosen me armë zjarri dajë e nip/ Vetëdorëzohet në polici autori

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Kurbin, ku dy persona kanë mbetur të plagosur me armë zjarri pranë banesës së tyre. Mësohet...

Kronika 23:02 - 5 Maj, 2020

Të shtëna me armë zjarri në Kurbin/ Plagosen dy persona

Dy person kanë mbetur i plagosur me armë zjarri mbëmjen e sotme në Kurbin. Ngjarja ka ndodhur pranë urës së Drojës. Mësohet se të plagosur kanë...

Kronika 12:28 - 4 Maj, 2020

Parandalohet krimi në familje/ Arrestohet 47 vjeçari në Kurbin

Ndërhyrja në kohë e Policisë parandaloi një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Kurbin arrestuan...

Kronika 14:51 - 12 Mars, 2020

Ndërron jetë e moshuara në spitalin e Kurbinit/ Dyshimet e para

Një e moshuar ka ndëruar jetë në Qendrën Shëndetësore të Mamurrasit në Kurbin. Mësohet se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kaluar, ndërsa viktima është një 72-vjeçare,...

Kronika 10:00 - 12 Mars, 2020

Kapen 613 kg drogë, një armë gjahu dhe 13 fishekë/ Arrestohen 2 persona në Kurbin

Goditet një rast i tentativës së trafikimit të lëndëve narkotike dhe armëmbajtjes pa leje, në sajë të operacionit të koduar “Godull”. Blutë raportojnë se kanë vënë...

Kronika 08:56 - 18 Shkurt, 2020

Në kërkim për trafik droge dhe organizatë kriminale/ Prangoset 27-vjeçari

Policia e Kurbinit ka vënë në pranga një të kërkuar, për veprat penale “Kultivimi i narkotikëve”, Kryerja e veprave penale nga organizatë kriminale” dhe “Grup i...

Politikë 12:35 - 24 Janar, 2020

Deputeti “rebel” i Ramës ikën te LSI

Gjetan Gjetani, i zgjedhur si deputet i Partisë Socialiste në Kurbin, është bashkuar me Lëvizjen Socialiste për Integrim. Kjo lëvizje e deputetit Gjetani vjen pas përplasjeve...

Kronika 16:31 - 17 Janar, 2020

Tragjedia në Kurbin/ 2-vjeçari që humbi jetën po luante me shkrepse

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë që ndodhi sot në fshatin Sanxhak, ku zjarri shkrumboi një banesë, duke i marrë jetën një fëmije...

zjarr ne ministrin e brendeshme
Kronika 15:49 - 17 Janar, 2020

Zjarri i merr jetën të miturit në Kurbin/ Policia jep detaje

Policia e Kurbinit ka dhënë detaje lidhur me zjarrin që i mori jetën një fëmije 3 vjeçar. Policia bën me dije se, sot rreth orës 15:00,...

krimi i organizuar
Kronika 17:39 - 10 Janar, 2020

Kundërshtuan me dhunë punonjësit e Policisë/ Arrestohen në flagrancë 3 shtetas

Gjatë kontrollit të ushtruar nga Policia në një lokal në Milot, 3 shtetas nuk i janë bindur urdhërit të punonjësit të Policisë duke i kundërshtuar me...

Kronika 15:41 - 28 Dhjetor, 2019

Kishte shkelur rregullat e qarkullimit/ Arrestohet 34-vjeçari i shpallur në kërkim

Policia e Kurbinit ka arrestuar një person të shpallur në kërkim për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor. “Mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë...

Sociale 20:09 - 17 Dhjetor, 2019

Prej 3 javësh në çadër/ Familjet në Kurbin apel për ndihmë

Banorët e fshatit Zhejë të Kurbinit, bëjnë apel për ndihmë, pasi nga tërmeti i 26 nëntorit nuk ka shkuar askush për ti parë. Një prej banorëve,...

Kronika 20:03 - 16 Dhjetor, 2019

E rëndë në Kurbin/ I moshuari vetëvritet me armë zjarri

Një person i ka dhënë fund jetës duke vetëvrarë me armë zjarri ditën e sotme në Kurbin. Sipas njoftimit paraprak të policisë, viktima është Pjetër Marku,...

Lajme 20:42 - 11 Dhjetor, 2019

U shpallën të pabanueshëm/ Miratohet shembja e 7 pallateve në Kurbin

Këshilli Bashkiak i Kurbinit, gjatë ditës së sotme ka miratuar shembjen e 7 pallateve që janë dëmtuar nga fatkeqësia natyrore e 26 nëntorit. Specialistët kanë bërë...

Politikë 20:05 - 8 Dhjetor, 2019

Basha i ashpër për situatën pas tërmetit në Kurbin/ Boll më me shfaqje

Kreu i demokratëve Lulzim Basha ka shkuar sot pranë banorëve të Kurbinit, për të cilët thotë se janë akoma në gjendje emergjence. Basha akuzon qeverinë se...

Politikë 12:49 - 2 Dhjetor, 2019

Rama debat me banorët në Kurbin/ “Më hoqët trurin…”

Kryeministri Rama ka vijuar edhe sot takimet me banorët e prekur nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit. I shoqëruar nga ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj...