Connect with Us

All posts tagged "kundershtim"

krimi i organizuar
Kronika 17:39 - 10 Janar, 2020

Kundërshtuan me dhunë punonjësit e Policisë/ Arrestohen në flagrancë 3 shtetas

Gjatë kontrollit të ushtruar nga Policia në një lokal në Milot, 3 shtetas nuk i janë bindur urdhërit të punonjësit të Policisë duke i kundërshtuar me...

Artan fuga akademik
Aktualitet 22:40 - 15 Janar, 2019

Kriza universitare/ Fuga: VKM-të në kundërshtim me ligjin

Akademiku Artan Fuga në një lidhje me skype në emisionin Përballë të gazetarit Lutfi Dervishi theksoi se mënyra se si po kërkohet të zgjidhet kriza universitare,...

Aktualitet 19:06 - 1 Nentor, 2018

Arrestimi i Ndokës dhe Çukos / Deputeti i majtë del kundër Ramës

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu ka folur në lidhje me arrestimin e dy ish-deputetëve të  PS-së, Arben Ndokën dhe Arben Çukos. Në një intervistë në...

Aktualitet 16:16 - 30 Mars, 2018

Bullgaria kundër BE dhe SHBA: Nuk i dëbojmë diplomatët rusë, por…

Bullgaria, ndonëse është një vend i Bashkimit Evropian, sërish ka dalë kundër qëndrimeve të mbajtura nga vendet e tjera anëtare dhe jo vetëm, të cilat kanë...

Aktualitet 12:57 - 17 Janar, 2017

Kundërshtojnë policinë në Tiranë/ Arrestohet i riu, zhduken dy tjerët

Një person është arrestuar dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim në Tiranë, pasi kundërshtuan fizikisht policinë. Për rrjedhojë, është arrestuar shtetasi Kreshnik Ferrollari, 27...

Aktualitet 21:41 - 14 Dhjetor, 2016

Video Ekskluzive/ Qytetari kundërshton me forcë policinë, i heq kapelën efektivit

Policia Rrugore ka ndaluar sot në orët e para të mëngjesit një shtetas, i cili kishte parkuar makinën e tij tip Benz, pranë Unazës së Vogël...

Aktualitet 11:50 - 4 Dhjetor, 2016

Kundërshtuan policin rrugor/ Arrestohen dy persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga dy persona pasi kanë kundërshtuar punonjësin e policisë rrugore. Të arrestuarit janë, E.D. 20 vjeç, banues në Tiranë, si...

Aktualitet 09:16 - 3 Dhjetor, 2016

Kundërshtuan me dhunë policin/ Arrestohen dy persona

Dy shtetas janë arrestuar nga Policia e Dibrës pasi kanë kundërshtuar me dhunë punonjësin e rendit publik. Burime nga policia bëjnë me dije se shtetasi i arrestuar...

Aktualitet 21:33 - 29 Nentor, 2016

Video- Lëvizte me armë zjarri/ Arrestohet një person, procedohen dy të tjerë

Policia e Tiranës ka arrestuar një shtetas 20-vjeçar pasi u kap me armë zjarri pa leje dhe ka kundërshtuar forcat e rendit. Burime nga policia bëjnë...

Aktualitet 12:48 - 29 Nentor, 2016

Kundërshtuan punonjësit e policisë/ Dy të arrestuar në Lezhë

Ditën e sotme, Seksioni për hetimin e ngjarjeve të qarkullimit rrugor, bëri arrestimin në flagrancë të shtetasve: R.Gj, 26 vjeç,  banues në Lezhë B.L, 33 vjeç,...

Aktualitet 11:43 - 31 Maj, 2016

Grushta dhe kaçavidë ndaj punonjësve të policisë/ Arrestohen 3 persona

Policia e Krujës ka arrestuar 3 persona pasi kundërshtuan dhe goditën punonjësit e policisë të cilët i kishin ndaluar për tejkalim të normave të shpejtësisë. Burime...

Ekonomi 18:24 - 17 Korrik, 2015

Ligji i ri i pronave kundershtohet nga Shoqata e Pronareve: Nuk parashikon kthimin

Përfaqësues të pronarëve kundërshtojnë ligjin e ri për trajtimin e pronës dhe përfundimin e procesit të kompensimit, duke deklaruar se ai shkel parime të së drejtës,...

Kosova & Rajoni 09:46 - 15 Mars, 2015

Vetëvendosje nuk bindet, kundërshton formimin e Gjykatës

Partia më e madhe opozitare Lëvizja Vetëvendosje! vazhdon ta kundërshtojë themelimin e Gjykatës Speciale. Shefi i grupit parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje!, Glauk Konjufca, ka thënë për...