Connect with Us

All posts tagged "kunder"

Politikë 15:49 - 27 Maj, 2020

Plani i policisë për përgjimet/ SPAK dhe Çela kundër: Cënohen të drejtat e njeriut

Zbardhet qëndrimi i prokurorisë së posaçme anti-korrupsion (SPAK) dhe prokurorisë së përgjithshme kundër propozimit për ndryshimet ligjore për përgjimet pa lejen e prokurorisë dhe ngritjen e...

Showbizz 15:51 - 25 Maj, 2020

“Nuk pranoj t’i bindem urdhrave”/ Florjan Binaj i “përvishet” kryeministrit

Aktori i njohur i humorit Florjan Binaj i është kundërvënë kryeministrit Edi Rama për deklaratën e fundit ku flet për rregullat e karantinës. Nëpërmjet një postimi...

Politikë 18:50 - 16 Maj, 2020

“Nuk i komentoj deklaratat e doktorit”/ Basha thellon qëndrimin kundër Berishës

Kryetari i Republikës së Re Lulzim Basha ka vijuar të thellojë qëndrimet e tij kundër ish-kryeministrit Sali Berisha. Një javë më parë, Berisha dha një mesazh...

Bota 12:46 - 13 Prill, 2020

Koronavirusi!/ Shumica e gjermanëve kundër lirimit të masave kufizuese

Në një sondazh të institutit të opinionit, YouGov shumica e gjermanëve janë shprehur për zgjatjen e masave të kufizimit përtej datës 19 prill. Të mërkurën vendoset...

Denoncim 21:10 - 21 Shkurt, 2020

Nga Klodian Tomorri/ Groposja e mbetjeve toksike, krim i pastër kundër njerëzimit

Lajmi se tonelata me mbetje toksike kanë kapërcyer doganat italiane dhe ato shqiptare për tu groposur diku andej nga Vlora ka shtangur publikun e gjerë duke...

Thaci vucic marreveshja
Kosova & Rajoni 20:05 - 13 Nentor, 2019

Qëndrim i pandryshuar/ Gjermania, kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi  

 Ndërsa ka deklaruar se me miliardat e ndihmës që jep dhe infstrumentat e shumtë këshillues BE është donatori më i madh në Rajonin e Ballanit Perëndimor...

Politikë 21:29 - 13 Shtator, 2019

Meta kundër çeljes së negociatave/ Presidenti e thotë copë

Presidenti Ilir Meta, duket se është kundër çeljes së negociatave. Këtë gjë e ka konfirmuar para gazetarit Çim Peka, i cili e ka pyetur se si...

Aktualitet 13:53 - 16 Korrik, 2019

“Eshtë kaq qesharake të…”/ 29 vjeçarja i del “kundër” të gjithëve, e bën veten të duket më e shëndoshë

Mania për tu dukur sa më e dobët dhe sa më seksi në foto i ka përfshirë të gjithë vajzat vitet e fundit. Por një dizajnere...

Aktualitet 16:45 - 8 Korrik, 2019

Ligji i ri i medias si luftë kundër portaleve

Qeveria Rama njoftoi para pak ditësh miratimin e një projekt ligji për disa shtesa dhe ndryshimi në ligjin e mediave audio vizive. E njoftuar si nismë...

Aktualitet 00:53 - 2 Korrik, 2019

Kryebashkiaku i djathtë kundër Bashës/ Zbulon ku gaboi kreu i PD-së

Kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj i qenë prezent në studion e emisionit “A Show” deklaroi ndër të tjera se djegia e mandateve nga opozita ishte një...

Aktualitet 22:32 - 28 Qershor, 2019

Rrëzimi i Edi Ramës/ Basha kundër vetes

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, gjatë konferencës së tij për shtyp theksoi se opozita është shumicë, duke listuar betejat e tij me Ramën gjatë 6 muajve të...

Aktualitet 18:28 - 27 Qershor, 2019

SHBA kundër Metës/ “Zgjedhjet me 30 Qershor”

Zv/ ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer në një intervistë për VOA ka folur rreth situatës politike ne Shqipëri. Palmer ka theksuar se SHBA njeh 30...

Aktualitet 21:05 - 28 Maj, 2019

DW zbulon tre shtetet që janë kundër negociatave me Shqipërinë

Deutsche Welle në një shkrim kushtuar progresit të Ballkanit Perëndimor pas zgjedhjeve të Parlamentit Europian ka zbuluar qëndrimin e disa shteteve europiane për shqipërinë. Sipas Deutsche...

Aktualitet 18:45 - 9 Maj, 2019

Mustafaj kundër Bashës/ “Rrëzimi i qeverisë ende larg”

Ish ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, foli rreth protestës që do të zhvillojë opozita me 11 Maj, kundër kryeministrit Edi Rama. I pyetur nëse do të...

ilir meta
Aktualitet 20:41 - 30 Prill, 2019

Vettingu/ Konfirmon Meta: Kam qenë kundër

Presidenti i Republikës, Ilir Meta foli rreth mungesës së Gjykatës Kushtetuese në Shqipëri. Meta deklaroi se ka qenë kundër vettingut në Gjykatën Kushtetuese. “Më duhet të...

Aktualitet 22:31 - 29 Prill, 2019

Zogaj kundër Bashës/ Mos blloko rrugët!

Analisti Preç Zogaj, nga studio e emisionit “Opinion,”  foli rreth protestave që po zhvillon opozita duke bllokuar rrugët. Sipas Zogajt, bllokimi i rrugëve nuk është zgjidhje....

habit ndoka
Aktualitet 17:49 - 29 Prill, 2019

Ndoka kundër Bashës/ “Nuk ka sens që Rama të mos jetë pjesë e dialogut”

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka, ka folur rreth tryezës që do të zhvillohet ditën e nesërme me kërkesë të aleatëve opozitarë me presidentin Ilir Meta. I...

Aktualitet 21:09 - 26 Prill, 2019

Aleatët kundër Bashës?/ Bardhi: Nuk ka qenë vendimarrje e koalicionit

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi i qenë prezent në studion e emisionit “Java” në RTSH foli rreth takimit që do të zhvillohet ditën e...

Aktualitet 16:02 - 26 Prill, 2019

Mediu kundër Bashës/ Kërkon ndryshim të Sistemit Zgjedhor

Kreu i PR-së, Fatmir Mediu i qenë prezent në studion e emisionit “Top Talk”, përforcoi idenë e një tryeze diskutimi me presidentin Ilir Meta. Sipas Mediut,...

Aktualitet 19:21 - 25 Prill, 2019

Monika Kryemadhi kundër aleatëve të Lulzim Bashës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, në një prononcim për mediat, në mbyllje të protestës së opozitës, foli edhe rreth deklaratave të aleatëve  opozitarë të Lulzim Bashës...

Aktualitet 19:38 - 19 Prill, 2019

Aleatët kundër Bashës/ Kërkojnë ndryshim të Sistemit Zgjedhor

Kryetari i PAA-së, Agron Duka teksa fliste për situatën aktuale në vend ka ngulmuar në kërkesën e tij për ndryshimin  e sistemit zgjedhor duke kërkuar një...

Aktualitet 17:43 - 19 Prill, 2019

Zgjedhjet lokale/ Mustafaj kundër Bashës

Ish ministri i Jashtëm në qeverinë “Berisha”, Besnik Mustafaj, i qenë prezent në rubrikën “Opinion” në Neës 24 ka folur rreth deklaratës së kreut të PD-së,...

Aktualitet 20:33 - 15 Prill, 2019

Doli kundër Kryemadhit/ Manjani ironizon deputetin e LSI-së

Ish ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani, në një postim në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me deklaratën e bërë nga Avokati...