Connect with Us

All posts tagged "kunati"

Rama dhe basha
Politikë 13:35 - 31 Janar, 2020

Zbulohet një tjetër provë e marrëveshjes me Bashën/ Rama miliona euro për firmën që paguan te kunati

Në fund të vitit të kaluar, vetëm një muaj pas tërmetti tragjik të 26 nëntorit, kryeministri Edi Rama dha një tjetër provë të marrëveshjes së tij...

Satire Politike 11:18 - 30 Janar, 2020

Lulzim Basha konkuron Olti Currin

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha vërtetë që na ka surprizuar së fundi. Luli na ka treguar se nëse ia do puna, mundet edhe të...

Politikë 10:34 - 11 Dhjetor, 2019

Basha, 1.7 milion dollarë pasuri/ Asnjë qindarkë për të dëmtuarit nga tërmeti

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha, dje ka njoftuar përmes zyrës së tij të shtypit se kishte anulluar festën e PD-së, që pritej të mbahej...

Politikë 11:55 - 25 Nentor, 2019

Pse na duhet Aurela kryetare “de jure” e PD-së

Në dy ditët e fundit përballë përplasjeve politike midis presidentit dhe kryeministrit, kanë dalë edhe disa foto të kreut të Repiblikës së re, Lulzim Basha dhe...

Politikë 13:03 - 1 Nentor, 2019

Foto-fakt/ Njihuni me çetën e sharësave të Lulzim Bashës

Dje një aktivist i njohur i nismës “Thurje”, Endri Shabani, të cilin ne e kemi raportuar në një shkrim të mëparshëm bëri një publikim në lidhje...

Politikë 12:40 - 1 Nentor, 2019

Luli vërsul Odeten me shokë e shoqe kundër aktivistit të nismës “Thurje”

Endri Shabani, një aktivist dhe pjesë e nismës “Thurje”, dje ka publikuar një foto e cila është imazhi zyrtar i projektit të vilave në “Long Hill”....

Aktualitet 10:32 - 2 Korrik, 2019

Basha pushon kameramanin e Berishës, pas fotos së Erla Mëhillit me Topallin

Igli Zela, kameramani zyrtar i PD-së, prej gjashtë vitesh dhe ish-kameraman i ish-kryeministrit Sali Berisha në tetë vite, kur ai drejtonte institucionin kryesor në vend, është...

Aktualitet 12:04 - 8 Prill, 2019

Kandidatët online, gënjeshtra e radhës nga Lulzim Basha

Në janar të vitit 2017, demokratët priten me entuziazëm faktin se do të votonin online, apo do të propozonin kandidatët e tyre të mundshëm për deputetë,...

partia demokratike tirane
Aktualitet 12:59 - 12 Mars, 2019

Nga kunati, Elona, Desada dhe Odeta tek Berisha/ Kush e drejton vërtetë PD-në?

Ka mjaft debate midis demokratëve dhe opoinionit publik se kush e drejton realisht PD-në dhe kush e mori vendimin për djegien e mandateve? Ishte vetë Lulzim...

Lulzim Basha ne deklarate per mediat nga selia blu
Aktualitet 13:41 - 20 Shkurt, 2019

Shënim/ Lideri perëndimor po përplas “brirët” me perëndimin

Duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Ndodh në Shqipëri dhe sot po e shohin të gjithë. Lulzim Basha njeriu që në cdo dalje televizive thekson...

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Aktualitet 12:11 - 20 Shkurt, 2019

Vota e lirë dhe kunati në paradhomën e Kryeministrisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka paralajmëruar lëvizje radikale në emër të votës së lirë pas denoncimeve nga Zëri Amerikës për blerjen dhe vjedhjen e...

Aktualitet 13:47 - 14 Shkurt, 2019

Vrasja makabre e 49-vjeçares/ Shpallet në kërkim kunati

Janë zabrdhur detaj e të reja nga vrasja e gruas që u gjend e vdekur mëngjesin e sotëm pranë liqenit të Sharrës në Tiranë. 49-vjeçarja, Lirie...

Aktualitet 17:48 - 22 Janar, 2019

Topalli akuza të forta Lulzim Bashës/ “I shërbeu xhepit të kunatit dhe familjes së tij”

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka komentuar thirrjen e kreut të PD–së Lulzim Basha për të protestuar ndaj Qeverisë. Sipas saj, gjithçka është farsë dhe gënjeshtër e Lulzim...

Aktualitet 17:40 - 17 Janar, 2019

Luli mos e fshih Odetën

Në situatën që ka ngelur nga Partia Demokratike, pasi Lulzim Basha e pagëzoi si Republika e Re, komandën nuk e bën kryetari i Partisë por familja...

Aktualitet 18:30 - 16 Janar, 2019

Tre kuçedrat apo kukumjaçkat e Lulit/ Të përzgjedhurat e kunatit që drejton PD

Në PD-në e Lulit, atë që quhet Republika e Re ka një strukturë në hije që drejton e koordinon gjithçka. Ata që punojnë aty e dinë...

Aktualitet 14:01 - 4 Janar, 2019

Si po ja fut Luli, Arben Ristanit!

Në PD po vazhdojnë ethet për zgjedhjen e strukturave drejtuese. Me shpresë se kapja e një vendi në sekretariat të jep apo rijep mandatin e deputetit...

Aktualitet 15:19 - 31 Dhjetor, 2018

Heshtja vetëvrasëse e Lulzim Bashës/ Të gjitha skandalet që nuk i sqaroi kurrë, nga G.D tek diploma

Kreu i opozitës, Lulzim Basha në një është përfshirë në jo pak skandale gjatë këtij viti, por për t’i “mbuluar” Luli ka zgjedhur një strategji që...

Jozefina topalli partia demokratike
Aktualitet 15:05 - 14 Dhjetor, 2018

Jozefina Topalli i nxjerr bojen Bashës/ Partinë e drejton familja, që nuk votoi kurrë për PD-në

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka reaguar me tone mjaft kritike sot në drejtim të kreut të PD, Lulzim Basha. Në një postim në rrjetet sociale,...

Aktualitet 12:36 - 12 Dhjetor, 2018

Fillon dimri i vetmisë së madhe/ Themelimi i PD-së, Luli vaki me kunatin, familjen dhe Gridën

Pasditen e djeshme në selinë e Partisë Demokratike u organizua një aktivitet në nder të Ditës së Themelimit të Partisë Demokratike. Një aktivitet, për të cilin...

selia e pd ne tirane
Aktualitet 16:50 - 3 Dhjetor, 2018

Triumfi i humbësave, si paralajmërim për humbjen e radhës

Partia Demokratike, në kuadër të procesit të riorganizimit, të urdhëruar nga Lulzim Bash aka përfunduar zgjedhjet për krerët e degëve në shumicën e qarqeve. Një proces...

mikrofone dhe gazeta
Aktualitet 15:11 - 3 Dhjetor, 2018

Vrasës me pagesë në media!

Kryeministri Edi Rama ka filluar një lojë tinëzare duke sulmuar çdo ditë me një skemë të mire menduar mediat. I bindur se ato mund të ndikojnë...

Aktualitet 14:54 - 2 Dhjetor, 2018

Basha me dy fytyra/ Firma e unazës së Re ndërton dhe në Kavaje, asnjë denoncim

Prej më shumë se tri javës banorët e zonës së Astirit janë duke protestuar kundë prishjes së banesave të tyre në kuadër të ndërtimit të “Unazës...

Aktualitet 20:58 - 24 Nentor, 2018

Ritvani nuk ka paguar tek Kunati!

Nga Mero Baze Nuk është praktikë e re që opozita ka kuotat e saj në institucionet themlore të shtetit. Edhe pse nuk është një praktikë e...