Connect with Us

All posts tagged "kumanove"

Aktualitet 22:52 - 31 Tetor, 2018

Dy familje shqiptare përplasen me armë zjarri në Kumanovë/ Plagosen 5 persona

Dy familje shqiptare janë përplasur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Kumanovë , në rrugën ‘Tode Mendoll’, ku si pasojë kanë mbetur të plagosur 5...

Aktualitet 17:05 - 5 Gusht, 2018

Aksident i trefishtë/ Raportohet për të lënduar

Tre makina tip “Golf”,  janë përplasur me njëra-tjetrën në rrugën rajonale Kumanovë-Shkup. Aksidenti ka ndodhur pranë fshatit Lubodrag, i cili ka popullsi të etnitetit serb. Sipas...

Aktualitet 15:57 - 7 Qershor, 2018

Një agjent policie me diplomë false/ I graduar në Drejtorinë për siguri dhe kundërzbulim

Policia ka ngritur padi penale kundër disa personave nga një fakultet për shkak se i kanë mundësuar 33 vjeçarit me iniciale M.B. nga Kumanova të diplomojë...

Aktualitet 15:55 - 30 Maj, 2018

Kërkoi largimin e përmendores së Titos/ Dënohet kumanovari

Policia e Kumanovës do të kërkojë dënim të 60 vjeçarit, që kishte shkruar grafite te Pllaka përkujtimore e Josip Broz Titos, që akoma gjendet në sheshin...

Aktualitet 15:44 - 2 Korrik, 2017

I nxehtë i frikshëm/Temperatura ekstreme shumë pranë Shqipërisë (Foto)

Edhe pse enti hidrometeorologjik parashikoi temperatura më të larta deri 42 gradë, kurse në Kumanovë temperaturë maksimale deri me 39 gradë,megjithatë termometri i vendosur para një...

Aktualitet 11:39 - 31 Korrik, 2016

Kumanovë, vritet një polic në lagjen Sredorek

Një pjestar i policisë është vrarë në lagjen Sredorek të Kumanovës në Maqedoni. Mediat maqedonase informojnë se efektivi i policisë me inicialet S.G është goditur për vdekje...

Aktualitet 21:15 - 3 Korrik, 2016

Vrasja e 4-vjeçarit në Kumanovë/ PD: Dënojmë me forcë ngjarjen e rëndë

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Kumanovë ku një 4-vjeçar u përplas nga një maqedonas. Përmes një deklarate zyrtare, PD...

Aktualitet 00:20 - 3 Korrik, 2016

Berisha: Një krim i shëmtuar ndëretnik në Kumanovë!

Ish-Kryeministri Sali Berisha është shprehur se një krim i shëmtuar ndëretnik ka ndodhur në Kumanovë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Berisha shkruan se një 4-vjeçar...

Aktualitet 21:22 - 28 Maj, 2016

Menduh Thaçi: Ngjarjet e Kumanovës mund të përsëriten!

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka deklaruar se mund të përsëriten ngjarjet e 9 dhe 10 majit të vitit 2015 në Kumanovë. Në një intervistë për “Al Jazeera...

Kosova & Rajoni 18:00 - 1 Tetor, 2015

Kumanove, qytetaret nuk e duan Ali Ahmetin ne lagjen e Trimave

Banorë shqiptarë të Kumanovës janë organizuar për të bllokuar të gjitha hyrjet dhe daljet e Kumanovës pas informatave që kanë marrë se kryetari i BDI-së, Ali...

Kosova & Rajoni 19:00 - 26 Shtator, 2015

Polici maqedonas, leter prokurores speciale: hetoni te paren Kumanoven

Një pjesëtar i policisë maqedonase, që mori pjesë në aksionin policor të 9 dhe 10 majit në Kumanovë, ka kërkuar nga prokurorja speciale Katica Janeva që...

Kosova & Rajoni 17:47 - 23 Korrik, 2015

Kumanove, perleshje ne BDI, vritet kandidati Xhemail Rexhepi

Një përleshje e armatosur  në një nga lokalet e Kumanovës mes grupeve te mbeshtetesve te BDI-se ka bere qe te mbetet i vrarë Xhemail Rexhepi,  i...

Kosova & Rajoni 15:41 - 21 Korrik, 2015

Kumanove, 18-vjecarja rekrutohet nga ISIS, prinderit: Eshte ne Irak

Nën ndikimin e propagandës xhihadiste,  një vajzë e sjellshme, 18-vjeçarja Z.K.* nga Kumanova ka braktisur shkollën dhe familjen për t’iu bashkuar xhihadit në Irak, ku edhe...

Opinione 08:46 - 10 Qershor, 2015

Ku je bre burri politik i Luftës së Kumanovës!

Nga Kastriot MYFTARAJ   Një muaj pas Luftës së Kumanovës, enigma më e madhe është se kush ishte koka politike e kësaj lufte, domethënë drejtuesi politik...

Uncategorized 16:08 - 28 Maj, 2015

Kosove, Prokuroria heton perfshirjen e disa personave ne Kumanove

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, është duke vazhduar hetimet për përfshirjen e disa qytetarëve nga Kosova në përleshjen e armatosur në Kumanovë të Maqedonisë. Më...

Politikë 17:39 - 27 Maj, 2015

Moisiu viziton Kumanoven, terror i planifikuar

Ish presidenti shqiptar Alfred Mojsiu ka vizituar sot qytetin e Kumanovës në Maqedoni, nga ku ka shfaqur indinjatë për trajtimin që u është bërë njerëzve në...

Uncategorized 14:24 - 26 Maj, 2015

Homazhe për dy gjakovarët e vrarë në Kumanovë

Trupat e Mirsad Ndrecajt dhe Xhafer Zymberit, dy gjakovarëve të vrarë në Kumanovë gjatë përleshjeve të 9 e 10 majit, pas nderimeve dhe homazheve në Pallatin...

Uncategorized 17:19 - 25 Maj, 2015

Kosove, Prokuroria heton perfshirjen e shtetasve ne ngjarjet e Kumanoves

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, është duke vazhduar hetimet për përfshirjen e disa qytetarëve nga Kosova në përleshjen e armatosur në Kumanovë të Maqedonisë. Më...

Uncategorized 15:27 - 24 Maj, 2015

Kosovë, rezultatet e autopsisë së të vrarëve në Kumanovë, në Prokurori

Drejtori i Departamentit të Mjekësisë Ligjore të Kosovës, Arsim Gërxhaliu, ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë se ka përfunduar autopsia e 9 shtetasve të Kosovës,...

Kosova & Rajoni 20:37 - 22 Maj, 2015

Kumanovë/Tre nga nëntë të vrarët janë masakruar

Prokuroria e Shtetit në Kosovë ka miratuar kërkesën e familjarëve të kosovarëve të vrarë në Kumanovë, që trupave të pajetë t’u kryhet një autopsi e re...

Kosova & Rajoni 08:38 - 22 Maj, 2015

Kosovë, mbërrijnë trupat e të vrarëve në Kumanovë

Trupat e kosovarëve të vrarë në lagjen e Trimave në Kumanovë kanë mbërritur në shtëpitë e tyre në Kosovë. Fillimisht, trupat e pajetë prej Shkupit janë...

Kosova & Rajoni 16:47 - 21 Maj, 2015

Kosovë, familjarët tërheqin trupat e të vrarëve në Kumanovë

Familjarët e personave që u vranë gjatë operacionit të policisë maqedonase në Kumanovë, janë nisur për të tërhequr trupat e të afërmëve të tyre. Pas njoftimit...

Kosova & Rajoni 14:16 - 21 Maj, 2015

Shkupi njofton zyrtarisht Prishtinën për emrat e të vrarëve në Kumanovë

Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë i ka dërguar një informatë Ambasadës së Kosovës në Shkup se është kryer obduksioni i trupave të të vrarëve...