Connect with Us

All posts tagged "kulluri"

“Leri qarjet”/ Kulluri-Bashës: Bëhu trim e dili përballë me çdo sistem
Politikë 22:14 - 10 Korrik, 2020

“Leri qarjet”/ Kulluri-Bashës: Bëhu trim e dili përballë me çdo sistem

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka reaguar pas deklaratës së Bashës i cili tha se Rama i ka çuar ndërmjetës që ai të...

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar numëron arsyet/ Pse nuk duhet të “hapet” PD e “shqyer” nga Basha
Politikë 08:20 - 7 Korrik, 2020

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar numëron arsyet/ Pse nuk duhet të “hapet” PD e “shqyer” nga Basha

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka reaguar në lidhje me deklaratat, për një hapje të kësaj force politike. Në një postim në rrjetet...

Kulluri i i nxjerr “bojën” Bashës/ “Opozita fantazinë me të zgjuar ka kthimin te tezat e PD-së së Berishës në 2005”
Politikë 19:50 - 6 Korrik, 2020

Kulluri i nxjerr “bojën” Bashës/ “Opozita fantazinë me të zgjuar ka kthimin te tezat e PD-së së Berishës në 2005”

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri, ka qenë i ftuar pasditen e sotme në Fax news, ku është shprehur kundër tezave ekonomike që...

Zgjedhjet e parakohshme/ PD i përgjigjet Ramës: I kërkon SHBA dhe BE
Politikë 15:57 - 3 Korrik, 2020

Kthimi i “grupit kritik” në PD/ Kulluri tregon se si mund të bashkohet kjo parti para zgjedhjeve

Në një prononcim për CNA.al, ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka komentuar edhe deklaratat e demokratëve për një hapje të mundshme të...

“PD e lodhur nga garat e brendshme”/ Kulluri paralajmëron rrezikun pas dorëheqjes së kryetarëve të degëve
Politikë 15:22 - 3 Korrik, 2020

“PD e lodhur nga garat e brendshme”/ Kulluri paralajmëron rrezikun pas dorëheqjes së kryetarëve të degëve

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka komentuar dorëheqjen e kryetarëve të degëve të PD për tu futur në listën e kandidatëve për deputetë....

Politikë 14:40 - 3 Korrik, 2020

“Garë e manipuluar”/ Kulluri zbulon “prapaskenat” e Bashës për zgjedhjen e kandidatëve për deputetë

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka komentuar procesin e prezantuar nga PD për zgjedhjen e kandidatëve për deputetë. Në një prononcim ekskluziv për...

Taksimi “Rama” zbrazi xhepat e shqiptarëve/ Basha tregon zgjidhjen e PD për rimëkëmbjen e ekonomisë
Politikë 11:44 - 25 Qershor, 2020

“Të kthehen në PD të larguarit”/ Ish-anëtari i Këshilit Kombëtar: Flasin ata që kanë hyrë nga dritarja

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka reaguar në lidhje me tezen që qarkullon së fundi në qarqet mediatike, për rikthimin në PD, të...

Kulluri zbulon “aksionin e fshehtë” të Ramës e Bashës/ “Qeverisja e papërgjegjshme, opozitë “qurravitet” se...
Politikë 10:03 - 17 Qershor, 2020

“Këto janë petulla me ujë”/ Kulluri: Çështja jonë kombëtare zgjidhet vetëm nga SHBA

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri, thekson se e vetmja fuqi që mund të zgjidhë çështjen tonë kombëtare janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës....

“PD e lodhur nga garat e brendshme”/ Kulluri paralajmëron rrezikun pas dorëheqjes së kryetarëve të degëve
Politikë 17:23 - 16 Qershor, 2020

“Kërcënimet” për rikthim në karantinë/ Kulluri kritika të forta Ramës: Qeveri rrumpallë!

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, pas deklaratave të kryeministri Rama i cili tha se...

Kulluri i i nxjerr “bojën” Bashës/ “Opozita fantazinë me të zgjuar ka kthimin te tezat e PD-së së Berishës në 2005”
Politikë 19:09 - 15 Qershor, 2020

Koalicionet parazgjedhore/ Kulluri “nxjerr zbuluar” deputetët e listës Basha, ja për kë punojnë

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, pas kërkesës së opozitës parlamentare  për të mos lejuar koalicionet...

“PD e lodhur nga garat e brendshme”/ Kulluri paralajmëron rrezikun pas dorëheqjes së kryetarëve të degëve
Politikë 14:32 - 8 Qershor, 2020

 “Nuk mund të fitojë zgjedhjet e ardhshme”/ Kulluri ia thotë “në sy” Bashës: E gjitha kauza e opozitës ka rënë

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri thotë se marrëveshja për reformën zgjedhore nuk e zgjidh problemin. Në një intervistë për Report TV, Kulluri tha...

Ekskluzive/ Zbulohen 21 emrat e rinj të listës Basha
Politikë 10:22 - 8 Qershor, 2020

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar i nxjerr “bojën” Bashës/ Thirrja e fortë për qytetarët: Nuk e ka fajin ai, por ju që jetoni me përralla!

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri, ndërsa reagon në lidhje me situatën politike në vend, shkruan se pas marrëveshjes për “Zgjedhoren”, asgjë nuk ka...

Kulluri i i nxjerr “bojën” Bashës/ “Opozita fantazinë me të zgjuar ka kthimin te tezat e PD-së së Berishës në 2005”
Politikë 10:06 - 31 Maj, 2020

“Akuzoi 230 mijë votues të saj si “të shitur”/ Kulluri: PD e mbyllur rreth arrogancës së kryetarit

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri thotë se një sistem me lista të hapura do i jepte mundësinë vetë PD-së dhe koalicionit të djathtë...

“Leri qarjet”/ Kulluri-Bashës: Bëhu trim e dili përballë me çdo sistem
Lajme 10:11 - 30 Maj, 2020

Thirrja e Kullurit/ Shqiptarët të qendrojnë të palëkundur në marredheniet me SHBA

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri thotë se marrëveshja e qeverisë së SHBA me atë të Republikës së Shqipërisë për pajisjen e FA shqiptare...

“Leri qarjet”/ Kulluri-Bashës: Bëhu trim e dili përballë me çdo sistem
Politikë 23:19 - 28 Maj, 2020

“Basha ka debat të madh me aleatët”/ Paralajmërimi i Kullurit: Nëse vazhdon kështu…

Prej kohësh ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka paralajmëruar se do të ketë një lëvizje anti-Basha brenda partisë nga demokratët e pakënaqur nga...

Kulluri i i nxjerr “bojën” Bashës/ “Opozita fantazinë me të zgjuar ka kthimin te tezat e PD-së së Berishës në 2005”
Politikë 09:22 - 21 Maj, 2020

Kulluri nxjerr “zbuluar” Bashën dhe Ramën/ Bëjnë sikur zihen për Teatrin, që njeri e prishi e tjetri e tradhëtoi

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri ndërsa komenton situatën të cilën po kalon Shqipëria, i jep një “shuplakë” të forta kreut të opozitës...

Kulluri i i nxjerr “bojën” Bashës/ “Opozita fantazinë me të zgjuar ka kthimin te tezat e PD-së së Berishës në 2005”
Politikë 23:16 - 17 Maj, 2020

“Basha dështoi edhe njëherë”/ Kulluri: E vetmja zgjidhje janë zgjedhjet

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri, ka komentuar çështjen e shembjes së Teatrit kombëtar. Pasi kritikoi ashpër qeverinë, Kulluri hodhi akuza dhe ndaj kredemokratit...

Politikë 15:30 - 13 Maj, 2020

Kulluri zbulon çfarë po ndodh me Reformën Zgjedhore/ Kushti që duhet të plotësohet 

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka komentuar debatet në lidhje me Reformën Zgjedhore. Sipas Kullurit, të katër palët e përfshira kanë qëndrime të...

“Qeveria është krimineli”/ Shano: Luftë e egër në qendër të Tiranës dhe në jug
Politikë 15:16 - 13 Maj, 2020

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar “shuplakë” qeverisë/ Ku gaboi me menaxhimin e krizës

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka komentuar masat e ndërmarra nga qeveria në lidhje me situatën e pandemisë së Covid-19. Në një intervistë...

Politikë 10:13 - 12 Maj, 2020

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar zbulon prapaskenat e Reformës Zgjedhore/ Ja kujt do i shërbejë

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ndërsa komenton debatet në lidhje me Reformën Zgjedhore, shkruan se palët e përfshira në debat nuk kanë qëndrime...

Politikë 09:59 - 8 Maj, 2020

“Rama më shumë shikues se Basha në Syri Tv/ Kulluri: I shkreti Lulzim, nuk tërheq me vëmendjen e të djathtëve

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri thotë së dalja e Kryeministrit Rama dhe kreut të PD, Basha tek Syri Tv, muajin e fundit prodhoi...

Politikë 10:27 - 7 Maj, 2020

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar “shuplakë” Bashës/ I numëron të gjitha “bëmat”, mesazhi për opozitën

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri i ka dhënë një “shuplakë” të fortë kreut të PD-së, Lulzim Basha, për mënyrën sesi ai po...

Politikë 10:12 - 4 Maj, 2020

“PD u kthye në këmbalec të “oligarkëve”/ Kulluri shpërthen ndaj Bashës: Një kopje e zbehtë e Rilindjes

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka “shpërthyer” në akuza ndaj kreu të PD, Lulzim Basha, i cili sipas tij, është një kopje e...